Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Chmura publiczna już dostępna w warszawskim centrum danych OVH

Cloud Computing chmura publicznaPolskie centrum danych europejskiego dostawcy rozwiązań chmurowych, infrastruktury dedykowanej oraz usług hostingowych poszerza ofertę. W odpowiedzi na potrzeby klientów, OVH udostępnia w Warszawie usługę chmury publicznej.

Otwarte pod koniec ubiegłego roku centrum danych jest najnowszą inwestycją OVH w tym regionie Europy oraz następnym etapem rozwoju firmy w Polsce, po uruchomieniu w 2004 r. wrocławskiego oddziału. Centrum powstało, aby wzmocnić pozycję OVH na rynkach Europy Środkowej oraz zaadresować potrzeby klientów z tego regionu. Obecnie w warszawskiej lokalizacji są gromadzone i przetwarzane dane klientów z całego świata. Zgodnie z założeniami, oferta chmury publicznej poszerzy portfolio dostępnych w centrum produktów - gamy serwerów dedykowanych oraz serwerów VPS SSD. Wszystkie usługi są chronione przez fizyczne i logiczne systemy bezpieczeństwa, m.in. wydajny Anty-DDoS system.

Chmura publiczna jest modelem świadczenia usług opartym na zewnętrznej infrastrukturze dostawcy. To pojęcie zbiorcze, które obejmuje moc obliczeniową oraz przestrzeń dyskową usług świadczonych w trybie „na żądanie”. Przestrzeń dyskowa w architekturze object storage służy przechowywaniu w chmurze i pozwala na udostępnienie zasobów za pośrednictwem Internetu oraz płacenie tylko za wykorzystane zasoby, bez limitu rozmiaru i czasu. Według IDC, w tym roku wartość chmury publicznej w Polsce przekroczy 200 mln USD. IDC szacuje także, że w przeciągu dwóch lat krajowy rynek chmury publicznej będzie rósł 5 razy szybciej niż segment tradycyjnych usług IT, a średnie tempo inwestycji w chmurę publiczną w ciągu dwóch lat w Polsce sięgnie ponad 18%.

W polskim centrum danych znajdują się m.in. uznane modele B2-7, B2-15, B2-30 i B2-60. Wszystkie zostały wyposażone w przestrzeń dyskową high availability i zostały najwyżej ocenione w zestawieniu niezależnego rankingu Cloud Spectator w sektorze usług Public Cloud, prezentując najkorzystniejszy stosunek wydajności do ceny.
 
Model chmury publicznej OVH udostępnia w pełni dedykowane zasoby, umożliwiając ich maksymalne wykorzystywanie przez cały czas. Instancje (serwery wirtualne) public cloud łączą elastyczność i gwarantowane zasoby. Zasoby procesora, pamięci RAM i przestrzeni dyskowej oraz dostęp administratora (root) są dostępne niemal od ręki. Chmura publiczna oferuje opcję godzinowego rozliczania oraz liczne funkcjonalności, takie jak np. dodawanie zasobów bez reinstalacji. Usługa jest kompatybilna z innymi wykorzystującymi technologię OpenStack, co pozwala na szybką i automatyczną migrację oraz stanowi ważny argument dla klientów. Wraz z wprowadzeniem nowej oferty polskie centrum danych i jego usługi mogą być wykorzystywane także przez tych klientów, dla których przechowywanie danych na terytorium Polski jest krytyczne.

"Wielu klientów jest zainteresowanych przechowywaniem danych w kraju, np. z uwagi na aspekt przetwarzania danych osobowych, czy odległość między centrum danych a użytkownikami. Teraz mogą oni korzystać z elastyczności, jaką oferuje chmura oraz łatwo skalować swój biznes z Polski na inne kraje czy kontynenty z centrami danych OVH. To zaś daje możliwość łatwego dotarcia do nowych grup użytkowników - klientów" - komentuje Robert Paszkiewicz, dyrektor sprzedaży polskiego oddziału OVH.

Public Cloud OVH jest usługą obsługującą ponad 150000 instancji oraz 120 petabajtów fizycznej przestrzeni opartych o rozwiązania OpenStack, na podstawie których buduje się IaaS (infrastrukturę jako usługę).

"Warszawa będzie też pierwszą lokalizacją, gdzie do budowy infrastruktury public cloud została zastosowana aktualna wersja OpenStack - Newton. Wykorzystanie tej wersji oprogramowania umożliwi OVH dalszą łatwą aktualizację infrastruktury, co wprost przekłada się na mniejszą ilość błędów oraz dodatkowe funkcjonalności dla klientów public cloud" - przekonuje Krzysztof Tomaszewski, Architekt Public Cloud oraz kierownik zespołu R&D w OVH.

OpenStack jest chmurową platformą zbudowaną na otwartym oprogramowaniu do tworzenia prywatnych i publicznych chmur. To zarazem jedno z najważniejszych projektów open source, zarówno ze względu na liczbę użytkowników, jak i na cel działania: szeroki zestaw narzędzi do wdrażania i wykorzystywania infrastruktur w chmurze. Użytkownicy są zainteresowani migracją na infrastrukturę chmurową OpenStack z uwagi na skrócony czas uruchamiania usług, ograniczone koszty operacyjne IT oraz bardziej elastyczną infrastrukturę.

Otwarcie nowego regionu jest powodem do radości Fundacji OpenStack, której Executive Director, Jonathan Bryce, tak skomentował start nowej usługi - Europa jest niezmiennie jednym z najszybciej rosnących regionów dla OpenStack, zwłaszcza w obszarze interoperacyjnych chmur publicznych. Uruchamiając nowy region public cloud w Polsce, grupa OVH dodała kolejne państwo do ponad 20 krajów oferujących w skali globalnej chmurę publiczną opartą o platformę OpenStack.
 
Inwestycja OVH w Warszawie wzmacnia pozycję OVH jako lidera wśród europejskich dostawców chmury publicznej. Kolejnym etapem rozwoju chmury publicznej we współpracy z OpenStack będzie uruchomienie regionów public cloud w centrach danych OVH w Niemczech oraz w Wielkiej Brytanii. Następną usługą, która zostanie udostępniona w polskim centrum danych, będzie chmura prywatna.

Źródło: OVH

Logowanie i rejestracja