Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Enterprise Linux 7.4 wydany!

Red HatRed Hat, czołowy dostawca rozwiązań open source, poinformował o ogólnej dostępności systemu Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 7.4 - najnowszej wersji korporacyjnej platformy linuksowej. Red Hat Enterprise Linux 7.4 oferuje nowe możliwości automatyzacji, które ograniczają złożoność środowisk IT, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo i wydajność obciążeń roboczych w aplikacjach tradycyjnych i chmurowych.

"Nowoczesne przedsiębiorstwa nie korzystają wyłącznie z serwerów fizycznych albo usług chmurowych. Ścieżka do transformacji cyfrowej wiedzie przez cztery różne obszary technologiczne. Najnowsza wersja czołowej światowej platformy linuksowej wspiera każdą z tych metodologii wdrożeniowych nowymi zabezpieczeniami, wyższą wydajnością oraz nowymi możliwościami automatyzacji, pomagając ograniczyć naturalną złożoność heterogenicznych centrów danych" - powiedział Jim Totton, wiceprezes i dyrektor generalny, Platforms Business Unit, Red Hat.

Nowa wersja systemu zapewnia potężną i elastyczną platformę operacyjną, która spełnia potrzeby IT w zakresie serwerów fizycznych, maszyn wirtualnych, chmur hybrydowych i publicznych oraz środowisk wielochmurowych.

Od tradycyjnych serwerów fizycznych i maszyn wirtualnych do usług chmurowych i kontenerowych nowej generacji, system operacyjny stanowi pomost łączący różne modele wdrożeniowe w przedsiębiorstwie. Red Hat Enterprise Linux 7 spełnia tę funkcję poprzez połączenie innowacji open source ze stabilnością klasy korporacyjnej. Zapewnia tym samym fundament pod cyfrową transformację, a jednocześnie umożliwia dalsze korzystanie z istniejących systemów i obciążeń roboczych.

Zabezpieczenia
W miarę ewolucji zagrożeń dla infrastruktury IT przedsiębiorstwa potrzebują więcej innowacyjnych zabezpieczeń w swoim stosie oprogramowania, aby zapobiec włamaniom i aktywniej zarządzać słabymi punktami swoich systemów. Innowacje te zaczynają się na poziomie systemu operacyjnego, a Red Hat Enterprise Linux 7.4 oferuje nowe i ulepszone funkcje, które zaprojektowano z myślą o stworzeniu bezpieczniejszego środowiska dla krytycznych obciążeń roboczych, zarówno chmurowych, jak i tradycyjnych.

Należą do nich:
• Zaktualizowane funkcje audytu, które upraszczają filtrowanie zdarzeń rejestrowanych przez system audytu, gromadzenie bardziej szczegółowych informacji o kluczowych zdarzeniach oraz interpretowanie dużej liczby rekordów.
• USB Guard - funkcja zapewniająca większą kontrolę nad tym, jak urządzenia plug-and-play mogą być używane przez konkretnych użytkowników, co pomaga ograniczyć zarówno wycieki, jak i infekcje danych.
• Ulepszone zabezpieczenia kontenerów - z pełną obsługą SELinux w połączeniu z OverlayFS - pomagają chronić bazowy system plików i pozwalają korzystać jednocześnie z Dockera i przestrzeni nazw, aby uzyskać precyzyjną kontrolę dostępu.

Wydajność
Nowoczesne aplikacje biznesowe wymagają większej przepustowości i pojemniejszej pamięci masowej, przez co mocno obciążają sprzęt i tradycyjne systemy operacyjne. Red Hat Enterprise Linux 7, zaprojektowany pod kątem potrzeb organizacji, które chcą zmodernizować i zoptymalizować korporacyjną infrastrukturę IT, oferuje nowe funkcje, które zwiększają wydajność zarówno łączności sieciowej, jak i pamięci masowej.

Nowe funkcje to m.in.:
• Obsługa NVMe Over Fabric pomaga zapewnić klientom większą elastyczność i mniejszy „narzut” podczas dostępu do wysokowydajnych urządzeń pamięciowych NVMe zlokalizowanych w centrum danych zarówno w infrastrukturach Ethernet, jak i Infiniband.
• Ogólne ulepszenia wydajności systemu Red Hat Enterprise Linux w chmurze publicznej, w tym skrócony czas rozruchu, który pozwala szybciej uruchamiać aplikacje krytyczne, oraz obsługa Elastic Network Adapter (ENA) w Amazon Web Services (AWS), która zapewnia nowe możliwości sieciowe.

Kontenery linuksowe i Red Hat Enterprise Linux Atomic Host
Kontenery linuksowe reprezentują ewolucję sposobu, w jaki firmy tworzą i wdrażają nowoczesne aplikacje oraz zarządzają nimi. Pomagają przedsiębiorstwom osiągnąć nowy poziom wydajności operacyjnej, przyspieszyć tworzenie oprogramowania i elastyczniej zarządzać cyklem życia aplikacji. Najnowsza wersja Red Hat Enterprise Linux Atomic Host oparta na systemie Red Hat Enterprise Linux oferuje kolejne ulepszenia korporacyjnych kontenerów linuksowych, m.in.:
• Zwiększony poziom bezpieczeństwa bez spadku wydajności dzięki zintegrowanej obsłudze SELinux i OverlayFS, a także pełnej obsłudze sterownika overlay2 Storage Graph.
• Pełna obsługa tworzenia warstw pakietów z wykorzystaniem rpm-ostree, umożliwiająca dodawanie pakietów takich jak agenty i sterowniki monitorowania do bazowego systemu operacyjnego.
• Wprowadzenie LiveFS w wersji Technology Preview, dzięki czemu użytkownicy mogą instalować aktualizacje zabezpieczeń i dodawać warstwy pakietów bez ponownego uruchamiania systemu.

Zarządzanie i automatyzacja
Centra danych obecnie rozciągają się od fizycznego sprzętu do chmury, więc kontrolowanie środowisk IT staje się coraz bardziej skomplikowane. Uzupełniając rozwiązania Red Hat Satellite i Ansible Tower, Red Hat Enterprise Linux 7.4 wprowadza funkcję ról systemowych - Red Hat Enterprise Linux System Roles - w wersji Technology Preview. System Roles to jednolity interfejs administracyjny dla wszystkich głównych wersji systemu Red Hat Enterprise Linux, który pozwala utworzyć jeden zautomatyzowany przepływ pracy z wykorzystaniem  Ansible i używać go w dużych, heterogenicznych wdrożeniach Red Hat Enterprise Linux bez dodatkowych modyfikacji.

Red Hat Enterprise Linux dla wielu architektur
Red Hat zawsze stara się zapewnić klientom swobodę wyboru, jeśli chodzi o infrastrukturę centrum danych. Red Hat Enterprise Linux 7.4 podtrzymuje tę tradycję i jest dostępny w wersjach, które działają w wielu różnych architekturach, w tym IBM Power, IBM z Systems oraz 64-bitowy ARM (w wersji Development Preview). W przypadku architektury IBM Power Little Endian, nowe wydanie obsługuje dodatki High Availability i Resilient Storage, a także środowisko uruchomieniowe i format obrazów Open Container Initiative (OCI).

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja