Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Enterprise Linux 7.4 wydany!

Red HatRed Hat, czołowy dostawca rozwiązań open source, poinformował o ogólnej dostępności systemu Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 7.4 - najnowszej wersji korporacyjnej platformy linuksowej. Red Hat Enterprise Linux 7.4 oferuje nowe możliwości automatyzacji, które ograniczają złożoność środowisk IT, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo i wydajność obciążeń roboczych w aplikacjach tradycyjnych i chmurowych.

"Nowoczesne przedsiębiorstwa nie korzystają wyłącznie z serwerów fizycznych albo usług chmurowych. Ścieżka do transformacji cyfrowej wiedzie przez cztery różne obszary technologiczne. Najnowsza wersja czołowej światowej platformy linuksowej wspiera każdą z tych metodologii wdrożeniowych nowymi zabezpieczeniami, wyższą wydajnością oraz nowymi możliwościami automatyzacji, pomagając ograniczyć naturalną złożoność heterogenicznych centrów danych" - powiedział Jim Totton, wiceprezes i dyrektor generalny, Platforms Business Unit, Red Hat.

Nowa wersja systemu zapewnia potężną i elastyczną platformę operacyjną, która spełnia potrzeby IT w zakresie serwerów fizycznych, maszyn wirtualnych, chmur hybrydowych i publicznych oraz środowisk wielochmurowych.

Od tradycyjnych serwerów fizycznych i maszyn wirtualnych do usług chmurowych i kontenerowych nowej generacji, system operacyjny stanowi pomost łączący różne modele wdrożeniowe w przedsiębiorstwie. Red Hat Enterprise Linux 7 spełnia tę funkcję poprzez połączenie innowacji open source ze stabilnością klasy korporacyjnej. Zapewnia tym samym fundament pod cyfrową transformację, a jednocześnie umożliwia dalsze korzystanie z istniejących systemów i obciążeń roboczych.

Zabezpieczenia
W miarę ewolucji zagrożeń dla infrastruktury IT przedsiębiorstwa potrzebują więcej innowacyjnych zabezpieczeń w swoim stosie oprogramowania, aby zapobiec włamaniom i aktywniej zarządzać słabymi punktami swoich systemów. Innowacje te zaczynają się na poziomie systemu operacyjnego, a Red Hat Enterprise Linux 7.4 oferuje nowe i ulepszone funkcje, które zaprojektowano z myślą o stworzeniu bezpieczniejszego środowiska dla krytycznych obciążeń roboczych, zarówno chmurowych, jak i tradycyjnych.

Należą do nich:
• Zaktualizowane funkcje audytu, które upraszczają filtrowanie zdarzeń rejestrowanych przez system audytu, gromadzenie bardziej szczegółowych informacji o kluczowych zdarzeniach oraz interpretowanie dużej liczby rekordów.
• USB Guard - funkcja zapewniająca większą kontrolę nad tym, jak urządzenia plug-and-play mogą być używane przez konkretnych użytkowników, co pomaga ograniczyć zarówno wycieki, jak i infekcje danych.
• Ulepszone zabezpieczenia kontenerów - z pełną obsługą SELinux w połączeniu z OverlayFS - pomagają chronić bazowy system plików i pozwalają korzystać jednocześnie z Dockera i przestrzeni nazw, aby uzyskać precyzyjną kontrolę dostępu.

Wydajność
Nowoczesne aplikacje biznesowe wymagają większej przepustowości i pojemniejszej pamięci masowej, przez co mocno obciążają sprzęt i tradycyjne systemy operacyjne. Red Hat Enterprise Linux 7, zaprojektowany pod kątem potrzeb organizacji, które chcą zmodernizować i zoptymalizować korporacyjną infrastrukturę IT, oferuje nowe funkcje, które zwiększają wydajność zarówno łączności sieciowej, jak i pamięci masowej.

Nowe funkcje to m.in.:
• Obsługa NVMe Over Fabric pomaga zapewnić klientom większą elastyczność i mniejszy „narzut” podczas dostępu do wysokowydajnych urządzeń pamięciowych NVMe zlokalizowanych w centrum danych zarówno w infrastrukturach Ethernet, jak i Infiniband.
• Ogólne ulepszenia wydajności systemu Red Hat Enterprise Linux w chmurze publicznej, w tym skrócony czas rozruchu, który pozwala szybciej uruchamiać aplikacje krytyczne, oraz obsługa Elastic Network Adapter (ENA) w Amazon Web Services (AWS), która zapewnia nowe możliwości sieciowe.

Kontenery linuksowe i Red Hat Enterprise Linux Atomic Host
Kontenery linuksowe reprezentują ewolucję sposobu, w jaki firmy tworzą i wdrażają nowoczesne aplikacje oraz zarządzają nimi. Pomagają przedsiębiorstwom osiągnąć nowy poziom wydajności operacyjnej, przyspieszyć tworzenie oprogramowania i elastyczniej zarządzać cyklem życia aplikacji. Najnowsza wersja Red Hat Enterprise Linux Atomic Host oparta na systemie Red Hat Enterprise Linux oferuje kolejne ulepszenia korporacyjnych kontenerów linuksowych, m.in.:
• Zwiększony poziom bezpieczeństwa bez spadku wydajności dzięki zintegrowanej obsłudze SELinux i OverlayFS, a także pełnej obsłudze sterownika overlay2 Storage Graph.
• Pełna obsługa tworzenia warstw pakietów z wykorzystaniem rpm-ostree, umożliwiająca dodawanie pakietów takich jak agenty i sterowniki monitorowania do bazowego systemu operacyjnego.
• Wprowadzenie LiveFS w wersji Technology Preview, dzięki czemu użytkownicy mogą instalować aktualizacje zabezpieczeń i dodawać warstwy pakietów bez ponownego uruchamiania systemu.

Zarządzanie i automatyzacja
Centra danych obecnie rozciągają się od fizycznego sprzętu do chmury, więc kontrolowanie środowisk IT staje się coraz bardziej skomplikowane. Uzupełniając rozwiązania Red Hat Satellite i Ansible Tower, Red Hat Enterprise Linux 7.4 wprowadza funkcję ról systemowych - Red Hat Enterprise Linux System Roles - w wersji Technology Preview. System Roles to jednolity interfejs administracyjny dla wszystkich głównych wersji systemu Red Hat Enterprise Linux, który pozwala utworzyć jeden zautomatyzowany przepływ pracy z wykorzystaniem  Ansible i używać go w dużych, heterogenicznych wdrożeniach Red Hat Enterprise Linux bez dodatkowych modyfikacji.

Red Hat Enterprise Linux dla wielu architektur
Red Hat zawsze stara się zapewnić klientom swobodę wyboru, jeśli chodzi o infrastrukturę centrum danych. Red Hat Enterprise Linux 7.4 podtrzymuje tę tradycję i jest dostępny w wersjach, które działają w wielu różnych architekturach, w tym IBM Power, IBM z Systems oraz 64-bitowy ARM (w wersji Development Preview). W przypadku architektury IBM Power Little Endian, nowe wydanie obsługuje dodatki High Availability i Resilient Storage, a także środowisko uruchomieniowe i format obrazów Open Container Initiative (OCI).

Źródło: Red Hat