Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Vembu BDR Suite v3.8.0 wydany!

VembuDane, najbardziej niezbędna część każdej firmy, przyrastają w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat tak szybko, że obecne trendy technologiczne wymagają rozwiązania umożliwiającego tworzenie kopii zapasowych danych przy minimalnym wykorzystaniu pamięci masowej, maksymalnym poziomie  bezpieczeństwa i innych niezawodnych funkcji. Odpowiedzią na te wyzwania ma być Vembu BDR Suite v3.8.0, kompleksowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania sprawności środowisk zwirtualizowanych (VMware i Hyper-V) oraz fizycznych serwerów i stacji roboczych.

Najnowsza wersja Vembu BDRSuite oferuje wiele funkcji i licznych udoskonaleń, które mogą uprościć proces tworzenia kopii zapasowych i przyspieszyć proces odzyskiwania.

Co oferuje Vembu BDRSuite v3.8.0?

Odzyskiwanie na poziomie pliku bezpośrednio z GUI
Odzyskiwanie danych jest najważniejszą częścią procesu tworzenia kopii zapasowych w każdej firmie. Często odzyskanie pojedynczego pliku możliwe jest dopiero po odzyskaniu całej maszyny wirtualnej lub dysku. Firma Vembu opracowała nową funkcję, które umożliwia użytkownikowi dokładne odzyskiwanie pojedynczych plików i folderów bezpośrednio z poziomu interfejsu użytkownika bez konieczności przywracania całej maszyny wirtualnej lub dysku.

Kopia zapasowa obrazu z serwera BDR
Funkcjonalność ta umożliwia użytkownikowi konfigurowanie kopii zapasowej obrazów serwera serwerów Windows i stacji roboczych bezpośrednio z poziomu BDR Server, bez konieczności korzystania z oddzielnego agenta proxy, chyba że mamy do czynienia ze środowiskiem rozproszonym.

Zapis danych na serwerze OffsiteDR
W dzisiejszych czasach dane mają tak wielkie znaczenia, że użytkownicy oczekują, że ich poufne dane mogą być bezpiecznie archiwizowane zarówno w siedzibie firmy, jak i poza nią, tak by umożliwić ich odzyskanie po awarii. Jednak przesyłanie kopii zapasowych z danymi do lokalizacji zdalnej jest czasochłonne i obciąża pasmo sieciowe. Dzięki Vembu OffsiteDR dane z serwera kopii zapasowych na serwer OffsiteDR można migrować przy użyciu lokalnego nośnika danych, podczas gdy przyrostowe dane mogą być przenoszone przez sieć WAN, oszczędzając czas i przepustowość.

Instalator MSI
Użytkownicy zyskują dostęp do instalatora agenta w formacie .msi, co usprawnia wdrażanie klientów w dużych środowiskach.

Automatyczna autoryzacja
Włączenie autoryzacji w Vembu BDR umożliwia agentom proxy rejestrację na serwerze kopii zapasowych za pomocą unikalnego klucza rejestracyjnego generowanego przez odpowiedni serwer BDR.

Ustawienia szyfrowania
Użytkownicy mogą teraz zapewnić dodatkowe zabezpieczenia swoich zadań tworzenia kopii zapasowych, przypisując własne hasło do serwera kopii zapasowych, tak aby wszystkie dane kopii zapasowej były szyfrowane i można było je przywrócić / udostępnić tylko przez podanie własnego hasła.

Udoskonalenia raportowania przez e-mail
Monitorowanie zadań tworzenia kopii zapasowych w agentach proxy Vembu i Vembu OffsiteDR jest teraz uproszczone dzięki dodaniu raportów e-mail. Raporty dotyczące zadań w zależności od tego czy zadanie się powiodło, czy też pojawił się jakiś problem mogą teraz zostać skonfigurowane tak, aby były wysyłane z oddzielnymi identyfikatorami e-mail w celu skuteczniejszego zarządzania.

Pule pamięci masowej
Pule pamięci masowej są wykorzystywane do łączenia dostępnej przestrzeni z różnych woluminów i wykorzystywania ich jako pamięci masowej do określonych kopii zapasowych. Menedżer wolumenów hybrydowych w Vembu BDR Server obsługuje skalowalną i rozszerzalną przestrzeń magazynową dla potrzeb kopii zapasowych na różnych nośnikach danych, takich jak dyski lokalne, NAS (NFS i CIFS) oraz SAN (iSCSI i FC). Ponadto dostępna jest również możliwość przypisywania puli pamięci do poszczególnych kopii zapasowych i grup.

Więcej informacji na temat Vembu BDRSuite v3.8.0, jak również 30-dniową wersję testową znajdziesz na stronie producenta. Po okresie testowym użytkownik może zdecydować się na zakup produktu lub kontynuować korzystanie z darmowej wersji.

Logowanie i rejestracja