Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowa rodzina przełączników od D-Linka

d-link dgs-3000D-Link rozszerza ofertę w zakresie urządzeń sieciowych o nową rodzinę przełączników DGS-3000. Tworzące ją urządzenia, zaprojektowane głównie z myślą o świadczeniu usług dostępowych w sieciach miejskich, dużych firmach i na kampusach, charakteryzują się rozbudowanymi funkcjami zabezpieczeń. Przełączniki DGS-3000-28X, DGS-3000-52X, DGS-3000-28LP oraz DGS-3000-28XMP wchodzące w skład nowej rodziny, tworzą ofertę D-Linka zarządzalnych przełączników warstwy 2.

W nowej rodzinie przełączników zoptymalizowano i przebudowano usługi „triple play”. Obecnie są one bezpieczniejsze i zaprojektowane tak, by łatwo można było zarządzać systemami IPTV/VoIP. Natomiast firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz duże firmy będą mogły korzystać z szybkich gigabitowych połączeń oraz funkcji warstwy dostępowej zaimplementowanych do najnowszej serii urządzeń.

Urządzenia są dostarczane z różnymi typami konfigurowalnych portów - gigabitowym portem RJ-45 oraz gigabitowymi portami SFP (z opcjonalnym portem 10 Gb/s SFP+ oraz obsługą PoE). 10-gigabitowe porty uplink eliminują zatory sieciowe, a obsługa PoE ułatwia instalację punktów dostępowych Wi-Fi oraz systemów monitoringu w lokalizacjach, gdzie nie ma gniazdek z prądem.

Rodzina przełączników DGS-3000 udostępnia stabilne połączenia zabezpieczone wieloma metodami uwierzytelniania użytkowników jak Access Control Lists (ACLs) oraz IP-MAC-Port Binding. Dodatkowo takie funkcje jak konta RADIUS oraz zastosowane polityki sieciowe zwiększają ochronę prywatności użytkowników. Zabezpieczenia przeciwprzepięciowe na każdym porcie, mechanizmy Ethernet Ring Protection Switching (ERPS) oraz Redundant Power Supply (RPS) zwiększają dostępność usług gwarantując niezawodne i stabilne połączenia.

Główne cechy przełączników:
• Przepustowość klasy Enterprise: Przełączniki DGS-3000-28X i DGS-3000-52X wyposażono w cztery porty 10 Gb/s SFP+
• Łatwa instalacja w odległych lokalizacjach: przełączniki DGS-3000-28LP i DGS-3000-28XMP obsługują Power over Ethernet (PoE), co ułatwia instalację zgodnych urządzeń w lokalizacjach, w których nie są dostępne gniazdka z prądem.     
• Wydajne i odporne na zakłócenia usługi sieciowe: obsługa Ethernet Ring Protection Switching (ERPS) z 50-milisekundową tolerancją na błędy zmniejsza prawdopodobieństwo zakłócenia świadczonych usług. Natomiast obsługa agregacji linków IEEE 802.1AX i 802.3ad zapewnia nadmiarowość oraz równoważenie obciążenia.
• Polityki sieciowe chroniące tożsamość: nowa rodzina przełączników ma wbudowane mechanizmy uwierzytelniania, jak kontrola dostępu dla każdego portu 802.1X, Web-based Access Control (WAC) oraz MAC-based Access Control (MAC) dające bezpośrednią kontrolę dostępu do zasobów sieciowych.
• Szereg funkcji: zestaw funkcji QoS/CoS zapewnia, że ruchowi sieciowemu, który w znacznym stopniu obciąża sieć, jak rozmowy VoIP, konferencje wideo, telewizja internetowa oraz monitoring wizyjny są nadawane odpowiednie priorytety.     
• Łatwe zarządzanie: Single IP Management (SIM) upraszcza i przyspiesza zarządzanie. Dzięki temu można konfigurować, monitorować oraz serwisować wiele przełączników przez przeglądarkę z poziomu dowolnej stacji roboczej mającej połączenie z Internetem.          
• Bezpieczeństwo: funkcje uwierzytelnienia użytkowników i urządzeń dostarczane wraz z przełącznikami rodziny DGS-3000 obejmują uwierzytelnienie i autoryzację hosta oraz funkcje kontroli systemu dostępu do sieci dla każdego urządzenia łączącego się z siecią.

Przełączniki z rodziny DGS-3000 będą dostępne dla klientów w Polsce we wrześniu 2017 r.

Źródło: D-Link

Logowanie i rejestracja