Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat OpenShift Online - chmurowa platfoma kontenerowa

Red Hat Openshift Online

Red Hat wprowadza nową generację Red Hat OpenShift Online - pierwszą platformę open source z natywną obsługą kontenerów i wielu dzierżawców. Red Hat OpenShift Online opiera się na kontenerach linuksowych i Kubernetesie, podobnie jak Red Hat OpenShift Container Platform. Rozwiązanie to pozwala deweloperom szybciej i łatwiej budować, wdrażać oraz skalować natywne aplikacje chmurowe w środowisku chmury publicznej.

Od debiutu OpenShift Online w 2011 r. na platformie umieszczono ponad trzy miliony aplikacji zbudowanych przez setki tysięcy indywidualnych deweloperów, startupów, instytucji edukacyjnych, niezależnych producentów oprogramowania i przedsiębiorstwa z całego świata. Jest to jedna z najpopularniejszych platform deweloperskich, umożliwiająca zbudowanie dowolnej aplikacji w każdej skali w chmurze publicznej.

OpenShift Online pozwala deweloperom budować natywne aplikacje chmurowe na platformie kontenerowej bez martwienia się o skomplikowane przydzielanie zasobów, zarządzanie i skalowanie aplikacji w zależności od zmieniających się wymagań. Red Hat zajmuje się obsługą platformy i zarządzaniem chmurą publiczną, a deweloperzy mogą skupić się na pisaniu kodu dla swojej firmy, prototypowaniu nowych funkcji albo pracą nad kolejną przełomową ideą - wszystko to w samoobsługowym środowisku.

OpenShift to platforma wspierająca wiele języków, w tym Java, Node.js, .NET, Ruby, Python, PHP i nie tylko. Rozwiązanie oferuje zoptymalizowane przepływy pracy, które pomagają konfigurować i wdrażać aplikacje w wybranym środowisku, takim jak Spring Boot, Eclipse Vert.x, Node.js i Red Hat JBoss Middleware, dzięki czemu deweloperzy mogą łatwiej rozpocząć projekt i szybciej przystąpić do kodowania.

Red Hat OpenShift Online zapewnia deweloperom wysoki komfort pracy dzięki nowym możliwościom, takim jak:
• Uproszczone wdrożenia. Nowe możliwości wdrażania jednym kliknięciem myszy oraz poleceniem „Git push” pomagają przydzielać zasoby i wdrażać aplikacje deweloperom i administratorom systemu, którzy nie potrzebują pełnej kontroli nad cyklem wdrożeniowym.
• Automatyczne skalowanie. Chmurowa elastyczność jest zasługą automatycznego skalowania aplikacji, które eliminuje potrzebę ręcznej interwencji działu operacji, kiedy wzrost obciążenia wymaga utworzenia dodatkowych instancji aplikacji.
• Kompilacje S2I. Wykorzystanie funkcji source-to-image (S2I) do budowania powtarzalnych obrazów kontenerów. Dzięki temu deweloperzy nie muszą uczyć się Dockera ani tworzyć obrazów Dockera i zarządzać nimi. Ogranicza to błędy i pozwala skupić się na pisaniu aplikacji w preferowanym języku.
• Integracja IDE. Platforma integruje się z popularnymi środowiskami programistycznymi (IDE), takimi jak Eclipse, Red Hat JBoss Developer Studio i Titanium Studio, co pozwala deweloperom korzystać ze znajomego IDE podczas pracy z OpenShift.
• Usługi middleware. Usługi Red Hat OpenShift Application Services udostępniają funkcje produktów z oferty Red Hat JBoss Middleware jako chmurowe usługi na platformie OpenShift. Deweloperzy mogą użyć tych usług do budowania aplikacji, integrowania ich z innymi systemami, koordynowania ich za pomocą reguł i procesów oraz wdrażania ich w środowiskach hybrydowych.

"Tworzenie natywnych aplikacji chmurowym jest kluczem do transformacji cyfrowej. Obsługa Dockera i Kubernetesa w Red Hat OpenShift, w połączeniu ze wsparciem dla wielu języków programowania, baz danych i środowisk tworzenia aplikacji, umożliwi organizacjom tworzenie aplikacji, które są względnie niezależne od producenta i z natury przenośne między różnymi infrastrukturami" - mówi Al Gillen, wiceprezes grupy, Software Development and Open Source, IDC.

Platforma Red Hat OpenShift Online jest dostępna w dwóch wersjach:
• Starter: bezpłatna usługa oferująca 1 GB pamięci i 1 GB przestrzeni dyskowej do nieograniczonego użytku.
• Pro: płatna usługa oferująca dodatkowe zasoby w cenie 25 dol. miesięcznie za gigabajt pamięci lub przestrzeni dyskowej. Wersję Pro można nabyć w niemal 200 krajach. OpenShift Pro obejmuje też bezpłatne, ograniczone czasowo wsparcie podstawowe (Basic Support).

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja