Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE CaaS Platform (kontener jako usługa)

suse caasFirma SUSE wprowadziła na rynek SUSE CaaS Platform (kontener jako usługa) - platformę programistyczno-hostingową dla usług i aplikacji opartych na kontenerach. Nowy produkt SUSE stanowi istotne uzupełnienie rosnącej oferty do budowy infrastruktury definiowanej programowo (Software-Defined), która integruje technologie open source, aby stymulować tworzenie przełomowych innowacji istotnych dla klientów.

SUSE Container as a Service (CaaS) Platform wspomaga pracę osób odpowiedzialnych za operacje informatyczne i deweloperów, gdyż dzięki niej mogą udostępniać i skalować aplikacje i usługi oparte na kontenerach oraz zarządzać nimi tak, aby szybciej osiągać cele biznesowe.

Przedsiębiorstwa, które chcą zwiększyć elastyczność biznesową, wdrażają infrastrukturę definiowaną programowo wspierającą konteneryzację ich aplikacji. Większość firm konteneryzuje używane już aplikacje – albo bezpośrednio, albo za pomocą nowoczesnej architektury mikrousług. Platforma SUSE CaaS wspiera obie te taktyki.

"Kontenery usprawniają opracowywanie i uruchamianie aplikacji, ale firmy nie chcą samodzielnie tworzyć i utrzymywać złożonej i odpowiednio zabezpieczonej infrastruktury potrzebnej do tego celu. Chcą się skupić na tworzeniu aplikacji, które przynoszą im korzyści. Dlatego też firma SUSE udostępniła łatwe w obsłudze rozwiązanie w zakresie infrastruktury kontenerowej, które pomaga im wdrażać nowe aplikacje kontenerowe w sposób naturalny przygotowane do działania w chmurze oraz dokonać stopniowej migracji posiadanych już, tradycyjnych aplikacji" - powiedział Thomas Di Giacomo, CTO firmy SUSE.

suse caas platform modules

Platforma SUSE CaaS składa się z trzech komponentów - modułu koordynacji opartego na rozwiązaniu Kubernetes, systemu operacyjnego stworzonego specjalnie z myślą o tej platformie (SUSE MicroOS) do obsługi mikrousług i kontenerów oraz modułu do obsługi konfiguracji.

Komponenty te zapewniają klientom i partnerom następujące korzyści:
• Szybsze wprowadzanie produktów na rynek dzięki gotowym do użycia funkcjom platformy do orkiestracji (Kubernetes), elastycznego wdrażania  usług kontenerowych, uzyskiwania maksymalnej przenoszalności aplikacji oraz tworzenia bezpiecznego środowiska przetwarzania.
• Większa efektywność operacyjna dzięki automatyzacji wszystkich zadań związanych wdrożeniem oraz obsługą kontenerów w ciągu całego cyklu życia aplikacji. Służy temu wbudowany zestaw narzędzi przeznaczonych dla kontenerów. Rozwiązanie SUSE umożliwia m.in. zarządzanie rejestrem lokalnym (on-premise registry), tworzenie obrazów kontenerów i bezpieczne wprowadzanie poprawek do gotowych już obrazów, bezpieczną współpracę oraz wykorzystywanie bezpiecznych obrazów pobieranych z rejestru SUSE Registry.
• Wsparcie procesów DevOps i zapewnienie sprawnego zarządzania cyklem życia aplikacji. Rozwiązanie SUSE stanowi pomost dla działów tworzących oprogramowanie w firmie oraz odpowiedzialnych za operacje. Mają oni do dyspozycji jedną, ujednoliconą platformę do obsługi kontenerów, która ułatwia wdrażanie mikrousług i umożliwia współistnienie konfiguracji i kodu.

"SUSE przewiduje kilka kluczowych zastosowań dla swojej platformy CaaS. Między innymi umożliwi ona wdrażanie środowisk programistycznych i mikrousługowych, które pozwolą na szybsze i bardziej zautomatyzowane wprowadzanie aplikacji w różnych infrastrukturach. Z platformy SUSE CaaS prawdopodobnie skorzystają w pierwszej kolejności przedsiębiorstwa zainteresowane bezpieczeństwem, niezawodnością i skalowalnością możliwą do uzyskania dzięki kontenerom" - powiedział Jay Lyman, główny analityk w dziedzinie kontenerów i zarządzania chmurą w firmie 451 Research.

Więcej informacji o SUSE CaaS Platform można znaleźć na stronie www.suse.com/products/caas-platform.

Źródło: SUSE

Logowanie i rejestracja