Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Wirtualizacja w telefonie

VMwarePrzed rokiem informowaliśmy o przejęciu Trango Virtual Processors przez VMware i rozpoczęciu prac nad hypervisorem dla telefonów. Czy hyperwizor w komórce jest potrzebny?

 

Podczas dwóch ostatnich konferencji VMworld (w Europie i USA), firma VMware zademonstrowała prototyp platformy wirtualizacyjnej (bazujący na smartfonie Nokia N800) z dwoma wirtualnymi maszynami, w tym jedna ze środowiskiem prywatnym/osobistym, a druga ze środowiskiem firmowym. Każda z maszyn uruchomiona wewnątrz telefonu miała własny system operacyjny (Microsoft CE 6.0 i Google Android 1.x) oraz własne odizolowane profile użytkownika.

Prezentowany prototyp hypervisora dla urządzeń mobilnych wymagał jedynie 128 MB RAM dla maszyny wirtualnej. Jednak wydaje się, że 128 MB to może być zbyt mało. Natomiast pamięć dwukrotnie większa (256 MB) wirtualnej maszynie powinna w zupełności wystarczyć.


Przed rokiem, jako główną korzyść wirtualizacji w telefonach komórkowych wymieniano ułatwienie prac programistycznych dzięki oddzieleniu warstwy aplikacji od sprzętu. Jednak nie ujawniono wówczas zbyt wiele szczegółów na temat Mobile Virtualization Platform (MVP).
 
Srinivas Krishnamurti, szef działu Mobile Phone Virtualisation w VMware przybliżył plany rozwoju i kierunki badań nad wirtualizacją w telefonach komórkowych. Obecnie, VMware dużą uwagę poświęca na zaprojektowanie wygodnego interfejsu, pozwalającego na łatwą pracę z dwiema wirtualnymi maszynami wewnątrz komórki.

Telefony coraz częściej stają się 'biurem' które mamy ze sobą pod ręka, niejednokrotnie zastępują komputery przenośne. Ważący kilkadziesiąt gramów smartfon, zawiera często bardzo ważne, strategiczne dla naszego biznesu informacje, jak kontakty biznesowe, dokumenty, poczta elektroniczna. Te dane wymagają szczególnie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, a wirtualizacja ma pomóc go podnieść, miedzy innymi dzięki odizolowaniu aplikacji biznesowych od aplikacji prywatnych.

"Ważnym czynnikiem, który wpłynął na zainteresowanie wirtualizacją na telefonach komórkowych jest szybki wzrost sprzedaży smartfonów" - powiedział Srinivas Krishnamurti. Powołując się na dane firm Gartner i  IDC, mówił o 150 milionach sztuk sprzedanych na świecie w 2008 roku. Do roku 2014 liczba sprzedanych smartfonów ma wynosić 600 milionów, i przekroczyć dwa, trzy razy liczbę sprzedanych pecetów każdego roku.

Mniej entuzjastycznie do wirtualizacji w komórce podchodzi Zane Adam, szef działu odpowiedzialnego za badania w zakresie wirtualizacji w Microsoft. Zane Adam uważa, że klienci w dniu dzisiejszym nie potrzebują wirtualizacji w komórce gdyż nie czują potrzeby korzystania z kilku mobilnych systemów operacyjnych.

Mobilny hypervisor VMware (Mobile Virtualization Platform - MVP) powinien pojawić się na rynku nie szybciej niż w 2012 roku.

Źródło: Computerworld.au
Skomentuj na forum