Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

OVH otworzy pierwsze centrum danych w Wielkiej Brytanii

Cloud Data centerOVH, europejski lider usług chmurowych, wybrał Londyn na lokalizację pierwszego z trzech centrów danych, które uruchomi w Wielkiej Brytanii. Londyńskie centrum danych będzie w stanie pomieścić 40000 serwerów i osiągnie pełną zdolność operacyjną do końca maja 2017. Nowe centrum danych zapewni nieprzerwaną ciągłość usług dzięki globalnej sieci światłowodowej, którą grupa OVH rozwinęła celem minimalizacji opóźnień w przesyle danych. Z lokalnym punktem obecności (PoP) zostanie ono połączone za pomocą dwóch, niezależnych od siebie, światłowodów zapewniając tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa usług.

Centrum będzie korzystać z bezpośrednich połączeń z innymi lokalizacjami OVH m.in. w Amsterdamie, Montrealu i Nowym Jorku, a czas transferu danych nie przekroczy pół milisekundy.

W pełni operacyjne centrum danych w pół roku
Centrum danych, którego łączna powierzchnia wynosi 4000 metrów kwadratowych, jest efektem  sześciu miesięcy intensywnych prac. W pierwszym etapie działania, centrum będzie realizować ofertę „Discover OVH”, a następnie świadczyć, poza kolokacją, pełen zakres usług.

Centra danych OVH na Wyspach
Kolejne centra w Wielkiej Brytanii będą odpowiedzialne za kopie zapasowe danych powierzanych przez klientów. Druga lokalizacja powstanie na peryferiach Londynu, a trzecia w odległości umożliwiającej jej pełnienie funkcji zapasowego centrum danych. Wszystkie trzy ośrodki, podobnie jak inne centra grupy OVH, będą ze sobą połączone za pomocą technologii vRack, prywatnej sieci stworzonej przez firmę, co ułatwi zarządzanie rozproszoną infrastrukturą serwerową.

"Dzięki kompetencjom specjalistów IT oraz swojej infrastrukturze, Londyn pozostaje w czołówce najatrakcyjniejszych destynacji dla europejskich firm technologicznych. Decyzja OVH, aby uruchomić londyńską lokalizację jest kolejnym dowodem na to, że miasto pozostaje niezmiennie otwarte na talenty, inwestycje i innowacje z całego świata. Mamy nadzieję, że kolejne innowacyjne firmy technologiczne, wzorem OVH, również wybiorą Londyn" - mówi Rajesh Agrawal, zastępca burmistrza Londynu ds. Biznesu.

OVH działa w Wielkiej Brytanii od 2007 roku. Biuro firmy znajduje się w Londynie, zaledwie parę kilometrów od przyszłego centrum danych. Filia obsługuje wielu brytyjskich klientów, w tym: startupy takie jak BulbThings, którego celem jest zrewolucjonizowanie zarządzania aktywami przy użyciu technologii eksploracji danych (data mining), duże przedsiębiorstwa takie jak Lineup Systems, specjalizujące się w produkcji narzędzi do reklamy on-line, czy XTM International, będący liderem w dziedzinie systemów zarządzania tłumaczeniami.

Sieć centrów w 11 krajach
OVH zamierza kontynuować inwestycje w Europie. W październiku zeszłego roku, firma ogłosiła otwarcie trzech centrów danych w Australii, Singapurze i Polsce. W 2016 roku firma pozyskała 250 milionów Euro z funduszy inwestycyjnych KKR oraz TowerBrook, co pozwoli zrealizować plan globalnej ekspansji. Ponadto OVH przedstawiło pięcioletni plan inwestycyjny o łącznej wartości 1,5 miliarda Euro. Środki pozwolą m.in. na sfinansowanie budowy centrów danych w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Niemczech, gdzie OVH uruchomiło swoje pierwsze centrum niedaleko PoP we Frankfurcie.

Z chwilą stworzenia sieci centrów danych OVH, firma zaoferuje milionom swoich klientów usługi placówek zlokalizowanych w 11 krajach, znajdujących się na czterech kontynentach, połączonych własną siecią światłowodową o aktualnej przepustowości 10 Tbps.

Źródło: OVH

Czytaj również:
-> OVH przejmie vCloud Air od VMware