Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Zmanda Virtual Backup Appliance

ZmandaZmanda - lider open source’owego oprogramowania do backupu i przywracania danych - ogłosił dostępność wirtualnego urządzenia Zmanda Backup Appliance (ZBA).


ZBA to wstępnie skonfigurowany wirtualny serwer backupu bazujący na SUSE Linux Enterprise Server, działający w  infrastrukturze VMware (VMware Server, vSphere4, ESX i ESXi).

Zmanda Backup Appliance pozwala organizacjom na wdrożenie szybkiego i łatwego do skonfigurowania rozwiązania kopii zapasowych  i odzyskiwania dla heterogenicznych komputerów i serwerów.

ZBA może tworzyć kopie zapasowe na lokalnym dysku jak i taśmie. Jest pierwszym wirtualnym urządzeniem, które może składować  dane w publicznych i prywatnych chmurach obliczeniowych (cloud computing).

Zmanda opracowała rozwiązanie ZBA w ramach SUSE Appliance Program, Specjaliści IT odpowiedzialni za backup mogą pobrać ZBA i wdrożyć je w ciągu kilku minut.

"SUSE Appliance Program umożliwia firmie Zmanda i innym niezależnym dostawcom oprogramowania, szybkie skonfigurowanie i  dostosowanie oprogramowania i wirtualnych urządzeń" - mówi Carlos Montero-Luque, wiceprezes działu Business and Product Management w firmie Novell. "Dzięki  wykorzystaniu SUSE Appliance Program, Zmanda jest w stanie dać swoim klientom pewność,  że Zmanda Backup Appliance jest w pełni wspieranym, łatwym w użyciu rozwiązaniem typu backup and recovery, działającym w  każdym środowisku IT, w tym w chmurach publicznych i prywatnych".

"ZBA znacznie upraszcza proces tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania uwalniając w ten sposób specjalistów IT od czasochłonnych wdrożeń" - powiedział Chander Kant, szef biura wykonawczego, Zmanda. "Proces tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania pozostaje do tego, uciążliwym i skomplikowanym. ZBA eliminuje w całym procesie problem z dokonaniem odpowiedniego wyboru ponieważ jest łatwy do wdrożenia, bogato wyposażony i umożliwia firmom i organizacjom zapisywanie danych zarówno na poziomie lokalnym jak i w chmurze".

ZBA jest zarządzana przez Zmanda Management Console działającą w przeglądarce.

Ceny za ZBA zaczynają się od 600 dolarów rocznie, co obejmuje roczną subskrypcję na Amanda Enterprise Server. ZBA nie ogranicza ilości danych które mogą zostać zarchiwizowane na dysku, taśmie lub w chmurze.
ZBA jest dostępny w formacie Open Virtualization Format (OVF) i VMX.

Źródło: Zmanda
Skomentuj na forum