Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Zmanda Virtual Backup Appliance

ZmandaZmanda - lider open source’owego oprogramowania do backupu i przywracania danych - ogłosił dostępność wirtualnego urządzenia Zmanda Backup Appliance (ZBA).


ZBA to wstępnie skonfigurowany wirtualny serwer backupu bazujący na SUSE Linux Enterprise Server, działający w  infrastrukturze VMware (VMware Server, vSphere4, ESX i ESXi).

Zmanda Backup Appliance pozwala organizacjom na wdrożenie szybkiego i łatwego do skonfigurowania rozwiązania kopii zapasowych  i odzyskiwania dla heterogenicznych komputerów i serwerów.

ZBA może tworzyć kopie zapasowe na lokalnym dysku jak i taśmie. Jest pierwszym wirtualnym urządzeniem, które może składować  dane w publicznych i prywatnych chmurach obliczeniowych (cloud computing).

Zmanda opracowała rozwiązanie ZBA w ramach SUSE Appliance Program, Specjaliści IT odpowiedzialni za backup mogą pobrać ZBA i wdrożyć je w ciągu kilku minut.

"SUSE Appliance Program umożliwia firmie Zmanda i innym niezależnym dostawcom oprogramowania, szybkie skonfigurowanie i  dostosowanie oprogramowania i wirtualnych urządzeń" - mówi Carlos Montero-Luque, wiceprezes działu Business and Product Management w firmie Novell. "Dzięki  wykorzystaniu SUSE Appliance Program, Zmanda jest w stanie dać swoim klientom pewność,  że Zmanda Backup Appliance jest w pełni wspieranym, łatwym w użyciu rozwiązaniem typu backup and recovery, działającym w  każdym środowisku IT, w tym w chmurach publicznych i prywatnych".

"ZBA znacznie upraszcza proces tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania uwalniając w ten sposób specjalistów IT od czasochłonnych wdrożeń" - powiedział Chander Kant, szef biura wykonawczego, Zmanda. "Proces tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania pozostaje do tego, uciążliwym i skomplikowanym. ZBA eliminuje w całym procesie problem z dokonaniem odpowiedniego wyboru ponieważ jest łatwy do wdrożenia, bogato wyposażony i umożliwia firmom i organizacjom zapisywanie danych zarówno na poziomie lokalnym jak i w chmurze".

ZBA jest zarządzana przez Zmanda Management Console działającą w przeglądarce.

Ceny za ZBA zaczynają się od 600 dolarów rocznie, co obejmuje roczną subskrypcję na Amanda Enterprise Server. ZBA nie ogranicza ilości danych które mogą zostać zarchiwizowane na dysku, taśmie lub w chmurze.
ZBA jest dostępny w formacie Open Virtualization Format (OVF) i VMX.

Źródło: Zmanda
Skomentuj na forum