Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

OVH przejmie vCloud Air od VMware

VMware vCloud Air OVHVMware wraz z OVH poinformowali, że OVH zamierza przejąć dział VMware vCloud Air. Transakcja ma zostać sfinalizowana w drugim kwartale 2017 roku. Szczegóły finansowe nie zostały ujawnione. vCloud Air, kluczowi klienci i zespół wsparcia technicznego z doświadczeniem na rynku korporacyjnym posłużą jako fundament ekspansji OVH w Stanach Zjednoczonych.

Platforma chmurowa VMware vCloud Air (znana wcześniej pod nazwą vCloud Hybrid Service, vCHS), zbudowana na bazie VMware vSphere, została uruchomiona w sierpniu 2013 r. Od tego czasu uruchomiono kolejne centra danych, ulokowane m.in. w USA, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Australii.

Budując vCloud Air w przeciwieństwie do innych usług publicznej chmury (public cloud), firma VMware skupiała się na zaoferowaniu klientom możliwości bezproblemowego rozszerzenia swojej prywatnej, lokalnej infrastruktury IT na chmurę publiczną. W efekcie czego powstaje chmura hybrydowa (hybrid cloud), kompatybilna z aktualnie używanymi przez klientów aplikacjami i pozwalająca na tworzenie nowych aplikacji opartych na chmurze, oferując firmom bezpieczną i niezawodną metodę uzyskania wyższej sprawności i efektywności.

Firma VMware zmieniła swoją strategię biznesową i obecnie planuje skupić się na dostarczaniu oprogramowania i usług związanych z chmurą hybrydową oraz współpracą między środowiskami chmurowymi. W związku z tym VMware przekaże OVH amerykańskie i europejskie centra danych vCloud Air, środowiska klientów oraz zespoły obsługi klienta. Po sfinalizowaniu transakcji OVH będzie świadczyć usługi pod marką vCloud Air Powered by OVH. Firma nadal będzie używać technologii chmury hybrydowej VMware i ściśle współpracować z VMware w zakresie strategii rynkowej i wsparcia klienta w trzech sprawdzonych zastosowaniach vCloud Air: rozbudowie centrum danych, konsolidacji centrum danych oraz przywracaniu centrów danych po awarii.

„Z przyjemnością ogłaszamy kolejny krok w ewolucji vCloud Air. Nasza wieloletnia współpraca z OVH zawsze układała się pomyślnie, a transakcję tę traktujemy jako rozszerzenie partnerstwa oraz pozytywne wydarzenie dla naszych klientów i partnerów biznesowych. Klienci skorzystają na globalnym zasięgu OVH i zindywidualizowanej pomocy technicznej, a jednocześnie będą mogli nadal używać naszej innowacyjnej technologii SDDC, do której przywykli” – powiedział Pat Gelsinger, dyrektor generalny w VMware. „Zamierzamy nadal dostarczać architekturę Cross-Cloud, która rozszerza naszą strategię chmury hybrydowej, umożliwiając klientom uruchamianie, zarządzanie, zabezpieczanie i łączenie aplikacji między chmurami i urządzeniami we wspólnym środowisku operacyjnym”.

OVH to jeden z największych dostawców usług chmurowych na świecie – firma ma ponad milion klientów, a w jej centrach danych działa już 260 000 serwerów. OVH od dawna jest partnerem VMware vCloud Air Network i obsługuje ponad 200 000 maszyn wirtualnych dla tysięcy klientów, którzy używają VMware vSphere Private Cloud. VMware przyznało OVH tytuł „Service Provider of the Year” w latach 2011-2014 oraz 2016. Obie firmy współpracowały, aby w 2016 r. wprowadzić na rynek usługi Software-defined Data Center. Klienci vCloud Air zyskają większą elastyczność, mając do wyboru globalne centra danych OVH położone na czterech kontynentach oraz większą wydajność i mobilność procesów dzięki tysiącom mil światłowodów oraz 32 punktom PoP na całym świecie.

"Dzięki strategicznym relacjom z VMware, które obejmują wspólne prace badawczo-rozwojowe oraz dostarczanie rozwiązań światowej klasy, OVH jest liderem rynku chmury prywatnej w Europie. Po sfinalizowaniu transakcji będziemy mogli oferować unikatowe korzyści przy dużych wdrożeniach korporacyjnych, w tym bogate możliwości migracji i zaawansowane funkcje hybrydowe dla wirtualnych centrów danych. Skorzystają na tym wszyscy nasi klienci na całym świecie”. Jeśli chodzi o ustawę Patriot Act, mechanizmy izolacji, które oddzielają amerykański oddział OVH od reszty świata, pozostaną niezmienione. Ustawa Patriot Act będzie dotyczyć tylko aktywności vCloud Air związanej z OVH US" - powiedział Octave Klaba, prezes i przewodniczący rady nadzorczej OVH.

Firma OVH niedawno zapowiedziała rozpoczęcie działalności w Stanach Zjednoczonych, otwierając dwa nowe obiekty i włączając do globalnej sieci wysoce wydajne i ekologiczne centra danych wykorzystujące chłodzenie cieczą. W zarządzie nowej spółki pod kierunkiem prezesa i dyrektora generalnego Russella P. Reedera zasiadają specjaliści z branży hostingu chmurowego.

"Globalny zasięgi i innowacje technologiczne OVH w połączeniu z technologią Software-defined Data Center firmy VMware zapewnią klientom konkurencyjną ekonomikę chmury. Obie firmy zapewnią obecnym klientom vCloud Air bezproblemową migrację, doskonałą pomoc techniczną, lepszy dostęp do globalnej sieci oraz nowoczesnych i ekologicznych centrów danych" - powiedział Reeder.

Źródło: OVH