Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

QNAP TS-1685 - 16-zatokowy Xeon D Super NAS

qnap ts-1685QNAP Systems zaprezentował nowy biznesowy serwer TS-1685. 16-zatokowy Xeon D Super NAS obsługuje 12 dysków 3,5" i cztery 2,5", oferuje sześć portów M.2 SSD i wyposażony został w potężny procesor Intel Xeon D, dzięki któremu urządzenie zapewnia nie tylko ogromną przestrzeń dyskową, ale również niesamowitą wydajność.


Nowy model został zaprojektowany z myślą o optymalizowaniu korporacyjnej infrastruktury IT - urządzenie wyposażono w 3 złącza PCIe, obsługujące m.in. moduły 10GbE/40GbE NIC, PCIe dyski NVMe SSD, karty graficzne oraz karty rozszerzające USB 3.1. Dzięki temu model TS-1685 stanowi kompletne rozwiązanie storage, gotowe do wszechstronnych zastosowań biznesowych i gwarantujące najwyższe bezpieczeństwo i skalowalność.

QNAP TS-1685 wykorzystuje wysokowydajne, wielordzeniowe procesory Intel Xeon D oraz maksymalnie 128 GB pamięci DDR4 RAM - co pozwala na osiągnięcie prędkości odczytu danych na poziomie 2,339 MB/s (w konfiguracji dual 10GbE). Cztery dedykowane gniazda dla dysków SSD 2,5" oraz sześć gniazd dla dysków M.2 SATA 6Gb/s SSD zapewniają najwyższą wydajność akceleracji cache, co w połączeniu z technologią Qtier pozwala modelowi TS-1685 na stałe optymalizowanie procesu przetwarzania i przechowywanie danych pomiędzy nośnikami M.2 SSD, SSD, pojemnymi dyskami SATA oraz opcjonalnymi PCIe NVMe SSD.

"TS-1685 został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu zarówno najwyższej wydajności, jak i najwyższej pojemności. Nowy model oferuje nie tylko funkcję SSD caching i opcji instalowania dodatkowych modułów PCIe - jego atutem jest również możliwość łatwego integrowania w kluczowych dla funkcjonowania nowoczesnych centrów danych środowiskach 10GbE/40GbE. Wszystko to czyni TS-1685 idealnym rozwiązaniem do zastosowań wymagających ogromnej wydajności i przepustowości, takich jak np. wirtualizacja, czy prowadzone na dużą skalę backup i odtwarzanie danych" - wyjaśnia David Tsao, Product Manager QNAP.

TS-1685 oferuje zaawansowane funkcje z dziedziny zarządzania infrastrukturą IT - w tym m.in. centralny system zarządzania sprzętem sieciowym QRM+, ułatwiający administratorom wygodne wykrywanie, mapowanie, monitorowanie i kontrolowanie kluczowych dla funkcjonowania sieci urządzeń (w tym m.in. serwerów, komputerów PC oraz urządzeń thin client). QRM+ obsługuje IPMI 2.0 oraz diagramy topologii. Q'center to z kolei rozwiązanie zmieniające TS-1685 w centralny system zarządzania wieloma urządzeniami QNAP NAS w różnych lokacjach, pozwalający m.in. na monitorowanie logów systemowych, przeprowadzanie działań administracyjnych i aktualizowanie firmware'u.

Co ważne, pojemny TS-1685 obsługuje nie tylko najpopularniejsze rozwiązania wirtualizacyjne (w tym VMware, Citrix, Microsoft Hyper-V oraz Windows Server 2012 R2), ale również może hostować wiele wirtualnych maszyn Windows, Linux, UNIX oraz Android (dzięki aplikacji Virtualization Station) oraz prawie nielimitowaną liczbę aplikacji kontenerowych LXC i Docker (za sprawą Containers Station).

Użytkownicy mogą używać serwera QNAP TS-1685 jako wszechstronnego, międzyplatformowego rozwiązania do udostępniania, backupu, przywracania I zabezpieczania danych, a także korzystać z całej gamy dostępnych dla niego aplikacji biznesowych. Qsync pozwala na łatwe synchronizowanie plików pomiędzy wieloma urządzeniami i użytkownikami, Qsirch jest pełnotekstową wyszukiwarką pozwalającą na błyskawiczne znajdowanie plików na NAS-ie, Qfiling automatyzuje proces organizowania plików, QmailAgent umożliwia centralne zarządzanie wieloma kontami e-mail i serwerami IMAP, zaś Notes Station jest wygodnym, dostępnym online narzędziem do tworzenia notatek i grupowej pracy nad tekstami. QNAP TS-1685 oferuje funkcje serwera i klienta VPN, a także może pełnić funkcję pełnoprawnego systemu monitoringu IP.

Pojemność serwera można zwiększać nie tylko poprzez podłączanie do niego do czterech obudów rozszerzających (REXP-1000 Pro) - możliwe jest również skorzystanie z technologii VJBOD (Virtual JBOD), pozwalającej na "podłączenie" do NAS-a nieużywanych zasobów dyskowych innych NAS-ów QNAP (można je montować jako lokalne dyski lub dodatkowe jednostki LUN).

Nas-y TS-1685 dostępne są w dziewięciu konfiguracjach sprzętowych, zaczynając od modelu TS-1685-D1521-16G z czterordzeniowym procesorem Intel Xeon D-1521 (2.4 GHz) i 16 GB RAM i zasilaczem 250W po TS-1685-D1531-128GR-550W napędzanego sześciordzeniowym procesorem Intel Xeon D-1531 (2.2 GHz) 128GB ECC RAM i zasilaczem 550W.

Źródło: QNAP

Logowanie i rejestracja