Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

XenServer 7.1 w wersji finalnej!

Citrix XenServerWraz z wydaniem XenApp i XenDesktop w wersji 7.13, Citrix udostępnił zapowiadaną już w styczniu podczas konferencji Citrix Summit, nową wersję hypervisora XenServer oznaczoną numerem 7.1. Poza licznymi usprawnieniami nowa wersja XenServer będzie wydaniem LTSR (long-term support release).


Nowe funkcjonalności i ulepszenia wprowadzone w XenServer 7.1 ukierunkowane są na to by hypervisor był jeszcze lepiej dostosowany do środowisk wirtualizacji aplikacji i desktopów, XenApp i XenDesktop.

Citrix XenServer 7.1 jest pierwszym wydaniem z długoterminowym, wydłużonym okresem wsparcia technicznego (long-term support release, LTSR), a zarazem pierwszym hypervisorem z 10-cio letnim okresem wsparcia i cyklem życia produktu w pełni zgodnym z XenApp i XenDesktop.

Technologia Provisioning Services (PVS), pozwalająca na łatwe zarządzanie VM dzięki provisioningowi maszyn wirtualnych z jednego "złotego obrazu" została zintegrowana z XenServer'em jeszcze mocniej niż kiedykolwiek. Wprowadzenie PVS-Accelerator, unikalnego cache'u na poziomie hosta, pozwala na 98% obniżenie wymagań w zakresie przepustowości na hoście XenServer i znacząco skraca czas bootowania maszyn wirtualnych. Ponadto dzięki usprawnieniom w tym obszarze, zmniejszono liczbę serwerów PVS potrzebnych do uruchomienia takiej samej liczby zwirtualizowanych desktopów.

Innym istotnym usprawnieniem jest Live Patching, funkcjonalność pozwalająca na aktualizację hypervisora bez restartu a w efekcie bez konieczności migracji maszyn wirtualnych czy jakichkolwiek przestojów.

Klienci korzystający z infrastruktury hiperkonwergentnej, zbudowanej przy pomocy rozwiązań Nutanix mogą teraz skorzystać z unikalnych cech XenServer takich jak provisioning services, wirtualizacji w oparciu o NVIDIA GRID i wielu innych, podnosząc poziom wydajności i niezawodności XenApp i XenDesktop.

Z kolei XenServer Conversion Manager pozwala teraz na migrację maszyn wirtualnych z systemami Linux z wszystkich wersji VMware vSphere.

Dzięki nawiązaniu współpracy z Bitdefender, Citrix wprowadza Bitdefender Hypervisor Introspection (HVI), niespotykaną w innych hipervisorach warstwę bezpieczeństwa, zapewniającą ochronę maszyn wirtualnych przed złośliwym oprogramowaniem.

W XenServer 7.1 wprowadzono również obsługę nowych systemów w roli gości, w tym Windows Server 2016, SLES 11 SP4, CentOS 6.8, 7.3, RHEL 6.8, 7.3, Oracle Linux 6.8, 7.3, Scientific Linux 6.8 oraz NeoKylin Linux Advance Server 6.5 i 7.

Wszyscy aktualni klienci posiadający licencję na XenDesktop mogą już skorzystać bezpłatnie z nowych funkcjonalności XenServer. Firmy i instytucje zainteresowane obsługą innych obciążeń (poza XenApp i XenDesktop) mogą skorzystać z edycji bezpłatnej Standard bądź Enterprise. 

Przegląd funkcjonalności w zależności od edycji znajdziesz w dokumencie PDF.

Logowanie i rejestracja