Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Steelhead Mobile 3.0

RiverbedRiverbed Technology, zajmująca się poprawianiem wydajności infrastruktury IT, w tym sieci, aplikacji i przechowywania danych, wprowadziła na rynek ulepszenie dla jej mobilnych rozwiązań optymalizujących sieci WAN.


Mobilne rozwiązanie uzupełnia wdrożenia sprzętu Steelhead oraz zwiększa wydajność infrastruktury IT przedsiębiorstwa; zapewnia przyspieszenie dla Windows 7 i systemów 64-bitowych.

Mają one wspomóc efektywność pracy w firmach o zasięgu globalnym, zarówno podczas zarządzania podwładnymi działającymi w terenie, jak i tymi pracującymi w biurze. Riverbed Steelhead Mobile zwiększa wydajność pracowników poprzez zapewnienie poprawy działania aplikacji, niezależnie od tego czy pracują oni podczas podróży, z domu, czy łączą się z biurową siecią bezprzewodową.

“Jako, że firmy skupiają się na konsolidacji swoich danych, poprzez prywatne serwery typu “cloud computing”, dystans pomiędzy pracownikami, a istotnymi danymi zwiększa się – pracownicy coraz częściej przemieszczają się, pracują w wielu różnych miejscach poza biurem. Oznacza to, że wraz z postępującą centralizacją danych zdalny dostęp do nich oraz do infrastruktury IT staje się coraz trudniejszy. Przy pomocy Steelhead Mobile 3.0 możemy dostarczać naszym klientom rozwiązania, które nie tylko przyspieszą korzystanie z Windows 7 i 64-bitowych aplikacji podczas podróży, lecz stanowią uzupełnienie w dalszych wdrożeniach Steelhead" - mówi Eric Wolford wiceprezes ds. marketingu i business development w firmie Riverbed.

“Pozycję lidera na rynku sieci rozległych Riverbed zawdzięcza innowacyjnym produktom oraz koncentracji na tworzeniu wszechstronnych rozwiązań optymalizacji WAN. Firma nadal skupia się na priorytetach jej klientów oraz wciąż zmieniających się zapotrzebowaniach działów IT. W dużych przedsiębiorstwach wymaga się od członków działów IT aby poprawili efektywność i produktywność przy jednoczesnej redukcji budżetu na te cele. W procesie konsolidacji prowadzonym przez firmy w celu ograniczenia kosztów IT, często cierpi wydajność po stronie końcowych użytkowników. Mobilna optymalizacja WAN może pomóc sprostać temu wyzwaniu poprzez poprawę wydajności kluczowych dla przedsiębiorstwa aplikacji używanych przez mobilnych i terenowych pracowników" - mówi Cindy Borovick, wiceprezes ds. badań z firmy IDC.

Riverbed przedstawiło równeż Branch Warming, koncept pozwalający pracownikom terenowym i filiom firmy na dzielenie się zoptymalizowanymi danymi oraz doświadczeniem jeszcze szybciej niż dotychczas. Poprzez replikowanie informacji pomiędzy centrami przetwarzania danych klienta, Steelhead Mobile oraz sprzęt Steelhead ulokowany w filii firmy, pracownicy terenowi nie tylko korzystają z zalet optymalizacji urządzeń Steelhead lecz mogą także przechowywanymi u siebie danymi wspomagać wydajność całego biura, niezależnie od miejsca pobytu stając się częścią łańcucha “branch warming.”

Poprzez optymalizację protokołów HTTP oraz HTTPS można znacząco zredukować ilość danych, którą użytkownik musi przesłać przez sieć rozległą, jednocześnie usprawniając “gadatliwość” protokołów (przesyłanie danych w małych grupach, zamiast w jednej dużej). Steelhead Mobile redukuje “gadatliwość” oraz opóźnienia, które są plagą internetowych aplikacji stosowanych przez firmy.  Dzięki tym dodatkowym narzędziom nawet 60 razy szybciej działają najczęściej używane, kluczowe dla biznesu aplikacje takie jak portale internetowe, SharePoint, systemy zarządzania dokumentami sieciowymi, podłączone do internetu aplikacje typu CRM oraz ERP np. SAP NetWeaver, JD Edwards oraz Siebel.

Riverbed umocniło się na pozycji lidera rynku technologicznego poprzez poprawę połączenia ze sprzętem Steelhead, dając pracownikom podczas pracy zdalnej jeszcze więcej benefitów Riverbed Optimization Sytem (RiOS).

Około 40 użytkowników w firmie Dancker, Sellew & Douglas skorzystało w ciągu ostatnich dwóch lat z możliwości przyspieszenia Steelhead Mobile. “Dzięki Mobile 3.0 uzyskaliśmy równie błyskawiczne przyspieszenie jak to, do którego przyzwyczaił się nasz zespół przy rozwiązaniach stacjonarnych. Przykładowo pracownik z odległego biura we wschodnich Syrakuzach zaobserwował 67% redukcję ilości transferowanych danych przy jednoczesnym trzykrotnym wzroście szybkości. Widźmy, że nowa funkcja  Branch Warming pomaga naszym pracownikom płynnie przestawiać się z pracy bezprzewodowej, na pracę w sieci firmowej przy pomocy sprzętu Steelhead” - mówi Michael Vassallo Senior Network Administrator.

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum