Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fortinet Security Fabric z lepszą ochroną Internetu rzeczy

IoTFortinet, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, informuje o wzmocnieniu możliwości platformy Fortinet Security Fabric w zakresie ochrony Internetu rzeczy (IoT). Fortinet Security Fabric Rozwiązania Fortinet zapewniają widoczność, integrację, kontrolę oraz skalowalność konieczną do zapewnienia bezpieczeństwa przed coraz częstszymi, zaawansowanymi atakami na urządzenia IoT.


Przestrzeń ataków na Internet rzeczy rośnie
Ostatnie ataki na Internet rzeczy ukazują skalę i łatwość, z jaką urządzenia tego typu mogą zostać użyte do wywołania poważnych zaburzeń dotykających miliony użytkowników. Problem ten wynika z braku odpowiednich zabezpieczeń i możliwości zarządzania w wielu urządzeniach IoT.

Kwestia bezpieczeństwa IoT staje się kluczowym wyzwaniem dla przedsiębiorstw, których zasoby muszą być chronione podczas przetwarzania w różnego rodzaju urządzeniach i środowiskach - od tabletów po aplikacje chmurowe.

By skutecznie chronić środowiska IoT i chmury, organizacje muszą wdrożyć system, który obejmie całą infrastrukturę, zapewniając kompleksową widoczność, segmentację i ochronę brzegów sieci.

Identyfikacja, segmentacja i ochrona
Fortinet Security Fabric cechuje się trzema strategicznymi zdolnościami potrzebnymi do skutecznego zabezpieczenia infrastruktury przed zagrożeniami płynącymi z Internetu rzeczy:

1. Identyfikacja - pełna widoczność sieci jest niezbędna do weryfikacji i klasyfikowania urządzeń IoT. Pozwala ona na budowanie profilów ryzyka urządzeń i przypisywanie ich do różnych grup zaufania. Dzięki temu dział IT ma możliwość identyfikowania i zarządzania urządzeniami IoT i ruchem, w którym uczestniczą.

2. Segmentacja - przedsiębiorstwa muszą mieć możliwość segmentowania urządzeń IoT i komunikacji oraz przydzielania im uprawnień stosownych dla danego profilu ryzyka. Oferowana przez Fortinet zapora typu ISFW (ang. Internal Segmentation Firewall) umożliwia wewnętrzną segmentację sieci i urządzeń, pozwalając na stosowanie warstwowych polityk bezpieczeństwa określonych na podstawie rodzaju sprzętu oraz wymogów względem dostępu sieciowego.

3. Ochrona - Fortinet Security Fabric umożliwia korelację incydentów pochodzących z Internetu rzeczy z globalnym systemem rozpoznania zagrożeń, by zapewnić zsynchronizowaną reakcję na ataki. Zaatakowane urządzenia mogą zostać poddane kwarantannie i „wyleczone” w różnych punktach sieci, by powstrzymać zagrożenie i nie pozwolić, by zainfekowany ruch dotarł do krytycznych systemów i danych.

Automatyzacja kluczem do bezpieczeństwa IoT w przyszłości
Fortinet wyznaczył również w ramach Fortinet Security Fabric podstawy do wdrożenia zabezpieczeń bazujących na intencjach użytkowników. Dzięki tego typu rozwiązaniom możliwa będzie zautomatyzowana realizacja polityki bezpieczeństwa dotyczącej Internetu rzeczy oraz przekładanie potrzeb biznesowych na działania w systemie ochrony bez potrzeby ingerencji człowieka.

Fortinet stale rozwija swoje rozwiązania do ochrony IoT, planując w przyszłości kolejne innowacje.

Cyberprzestępcy coraz częściej biorą na cel miliardy urządzeń Internetu rzeczy, zmieniając go w Internet zagrożeń - mówi Phil Quade, dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji w firmie Fortinet. Przedsiębiorstwa muszą dziś wdrożyć rozwiązania ochronne, które są w stanie identyfikować, rozumieć i zabezpieczać infrastrukturę w obliczu rosnącego pola ataków na IoT. Fortinet Security Fabric „uzbraja” organizacje w sprawdzone rozwiązania, które jednocześnie zapewniają podstawę dla zwiększonej widoczności i automatyzacji, potrzebnych do skutecznej ochrony Internetu rzeczy w przyszłości.

Źródło: Fortinet

Logowanie i rejestracja