Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat OpenShift Container Platform 3.4

Red Hat ContainerRed Hat udostępnił najnowszą wersję platformy aplikacji kontenerowych - OpenShift Container Platform 3.4 - wspomagając organizacje w skuteczniejszym wykorzystaniu rozwiązań technologicznych, takich jak kontenery linuksowe, do tworzenia aplikacji i usług biznesowych przy wykorzystaniu istniejących inwestycji IT.


Red Hat OpenShift Container Platform 3.4 oferuje dynamiczne przydzielanie pamięci masowej na potrzeby aplikacji tradycyjnych i chmurowych, a także funkcje zaprojektowane z myślą o wielu dzierżawcach (multi-tenant), które mogą wspierać wiele aplikacji, zespołów i procesów wdrożeniowych w środowisku chmury hybrydowej.

"Choć kontenery linuksowe reprezentują innowacyjną przyszłość aplikacji korporacyjnych, te tradycyjne wciąż mają kluczowe znaczenie dla współczesnych firm. Red Hat OpenShift Container Platform 3.4 może spełnić potrzeby istniejących aplikacji, jednocześnie zapewniając narzędzia i usługi ułatwiające tworzenie i wdrażanie natywnych rozwiązań chmurowych. Najnowsza wersja naszej flagowej platformy kontenerowej wykracza poza zwykłe tworzenie i wdrażanie aplikacji, uwzględniając rosnące zapotrzebowanie stanowych i bezstanowych aplikacji na pamięć masową w chmurze hybrydowej, co pozwala na współistnienie współczesnych i przyszłościowych obciążeń roboczych na jednej platformie" - powiedział Ashesh Badani, wiceprezes i dyrektor generalny, OpenShift, Red Hat.

Red Hat jest czołowym współautorem projektów Docker i Kubernetes, a najnowsza wersja jego platformy kontenerowej zapewnia gotową do zastosowań korporacyjnych edycję tych rozwiązań. Dzięki temu klienci mogą szybciej wprowadzać nowe usługi na stabilnej i bezpiecznej platformie, bazującej na aktualnej wersji systemu Red Hat Enterprise Linux.

Red Hat OpenShift Container Platform 3.4 integruje architektury, procesy i usługi, aby umożliwić dostarczanie krytycznych aplikacji biznesowych – od tradycyjnych aplikacji do chmurowych i kontenerowych obciążeń roboczych. Nowa wersja oferuje m.in. następujące funkcje:

● Kontenerowa pamięć masowa nowej generacji z obsługą dynamicznego przydzielania. Umożliwia ona alokację wielu typów pamięci masowej oraz eksponowanie warstw pamięci poprzez etykiety jakości usług w Kubernetesie. Natywna pamięć kontenerowa obsługiwana przez Red Hat Gluster Storage, która obecnie oferuje dynamiczne przydzielanie i błyskawiczne wdrażanie, ułatwia pracę użytkownikom uruchamiającym stanowe i bezstanowe aplikacje na platformie Red Hat OpenShift Container Platform. Zapewnia też deweloperom używanie i przydzielanie pamięci masowej na potrzeby aplikacji. Red Hat Gluster Storage dostarcza użytkownikom OpenShift definiowanią przez oprogramowanie, cechującą się wysoką dostępnością i skalowalnością pamięć masową. Rozwiązanie to działa w środowiskach lokalnych i chmurowych, jest jednocześnie bardziej ekonomiczne od tradycyjnych rozwiązań sprzętowych albo usług wyłącznie chmurowych.

● Ulepszona obsługa wielu dzierżawców poprzez prostsze zarządzanie projektami. Funkcja bazująca na przestrzeniach nazw Kubernetesa, w pojedynczych jego klastrach. Wiele zespołów deweloperskich, aplikacji i środowisk cyklu życia może używać w pełni izolowanych lub współdzielonych zasobów w jednym klastrze Kubernetesa na platformie OpenShift Container Platform. Wersja 3.4 dodaje możliwość wyszukiwania projektów i szczegółowych o nich informacji, zarządzania członkostwem itd. poprzez zoptymalizowaną konsolę przeglądarkową, która ułatwia użytkownikom pracę z wieloma projektami realizowanymi przez rozproszone zespoły. Dzięki obsłudze wielu dzierżawców działy IT zapewniają zespołom deweloperskim ich własne środowiska przypominające chmurę, w których można budować i wdrażać odizolowane od siebie aplikacje przeznaczone dla klientów lub do użytku wewnętrznego z wykorzystaniem procesów DevOps.

● Nowe architektury referencyjne chmury hybrydowej do uruchamiania Red Hat OpenShift Container Platform w chmurach OpenStack, VMware, Amazon Web Services (AWS), Google Cloud Engine i Microsoft Azure. Pomagają one użytkownikowi we wdrożeniu stabilnego, odpornego na błędy środowiska klasy produkcyjnej, które wykorzystuje możliwości Red Hat OpenShift Container Platform w chmurach publicznych i prywatnych, maszynach wirtualnych i systemach fizycznych.

Za koordynację działania Red Hat OpenShift Container Platform 3.4 odpowiada Kubernetes 1.4, rozwijany przez społeczność open source w ramach projektu Kubernetes. Wydanie 1.4 oferuje wsparcie alfa dla rozszerzonego interfejsu API do federacji klastrów - funkcji umożliwiającej łączenie wielu klastrów w środowisku hybrydowym, którą Red Hat uważa za kluczowy element wdrożeń chmury hybrydowej w przedsiębiorstwach. Podobnie jak we wszystkich kontenerowych rozwiązaniach Red Hat do zastosowań korporacyjnych, najnowsza wersja OpenShift oferuje społecznościowe innowacje w postaci specjalnie zabezpieczonych funkcji klasy produkcyjnej.

Oprogramowanie Red Hat OpenShift Container Platform 3.4 jest wspierane przez globalną pomoc techniczną Red Hat. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą wykorzystać innowacje oferowane przez Kubernetesa, wiedząc, że w razie potrzeby będą mogli skorzystać z pomocy ekspertów.

Kontenery linuksowe w chmurze hybrydowej
Rozszerzona oferta kontenerowa firmy Red Hat wspiera chmury prywatne i w pełni zarządzane chmury publiczne. Obejmuje aplikacje tradycyjne i chmurowe oraz różne aspekty procesu tworzenia aplikacji w ramach jednego rozwiązania, które może wykorzystywać wiele infrastruktur i udostępniać kontenery w postaci usługi. Dotyczy to środowisk lokalnych, laboratoryjnych i produkcyjnych działając w centrum danych lub w chmurze publicznej, zarządzanych przez klientów albo przez firmę Red Hat. Ponadto Red Hat oferuje bezpłatne narzędzia kontenerowe przeznaczone dla deweloperów, w tym zlokalizowaną wersję Red Hat OpenShift Container Platform, w postaci pakietu Red Hat Container Developer Kit. Oprócz tych bezpłatnych narzędzi, rozwiązania Red Hat zoptymalizowane pod kątem kontenerów obejmują technologie pamięci masowej, usług aplikacyjnych i zarządzania.

Rozwiązanie Red Hat OpenShift Container Platform 3.4 jest już dostępne w Red Hat Customer Portal. Pakiet Red Hat Cloud Suite będzie zawierał najnowszą wersję platformy aplikacji kontenerowych wstępnie zintegrowaną z rozwiązaniami Red Hat OpenStack Platform, Red Hat Virtualization i Red Hat CloudForms.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja