Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Model hybrydowy pozwala MŚP zrobić pierwszy krok w chmurę
Model hybrydowy pozwala MŚP zrobić pierwszy krok w chmurę

W tym roku na platformach chmurowych dostępne są niemal wszystkie możliwe usługi, od tworzenia kopii zapasowych na smartfonach dla użytkowników indywidualnych po funkcje usprawniające współpracę z wykorzystaniem multimediów w dużych przedsiębiorstwach. Oferta ta jest coraz bogatsza. Jak przewiduje firma analityczna ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

AWS re:Invent 2016

Amazon AWS re:InventPodczas konferencji AWS re:Invent, odbywającej się w dniach 28 listopada - 2 grudnia br. w Las Vegas, kierowanej do partnerów i klientów, poświęconej chmurze publicznej Amazon, zaprezentowano wiele nowych usług oraz poinformowano o rozszerzeniu funkcjonalności serwisów dostępnych już od jakiegoś czasu. Poniżej prezentujemy kilka najgorętszych zapowiedzi.


Amazon Athena - usługa ułatwiająca analizowanie dużych ilości danych przechowywanych w Amazon S3 za pomocą zapytań SQL. Athena zwalnia z budowy skomplikowanej infrastruktury, pozwalajac na uzyskanie wyników zapytań w ciągu kilku sekund, a opłaty pobierane są tylko za przeskanowane dane w wyniku zapytań.

Amazon QuickSight - usługa analityki biznesowej pozwalająca na szybki dostęp do analiz ad hoc, tworzenie wizualizacji, za ułamek kosztów tradycyjnych rozwiązań BI. Usługa ta daje możliwość analizy danych z przesłanych plików Excel czy też podłączonych baz danych SQL Server, MySQL lub Postgre SQL, zarówno działających w chmurze jaki i w środowisku lokalnym oraz z aplikacji firm trzecich.

AWS Glue - (usługa która ma pojawić się ju wkrótce) jest swego rodzaju katalogiem ułatwiającym przenoszenie danych pomiędzy różnymi zbiorami. AWS Glue upraszcza i automatyzuje czasochłonne operacje związane z indeksacją źródeł danych, przetwarzaniem danych, ich konwersją, mapowaniem i planowaniem zadań. Usługa ta będzie zintegrowana z  Amazon S3, Amazon RDS, Amazon Redshift oraz dowolnym magazynem danych z godnym z JDBC.

Amazon Polly - pozwala na zamianę tekstu na mowę. Wspiera 24 języki i 40 realistycznych głosów. Usługa pozwala na tworzenie zupełnie nowych produktów z obsługą mowy.

Amazon Rekognition - umożliwia łatwą analizę obrazów, wspiera porównywanie twarzy, wykrywanie obiektów na zdjęciach itp.

AWS CodeBuild - pozwala na budowę i testowanie paczek kodów w chmurze. Serwis można w łatwy sposób zintegrować z innymi usługami w chmurze Amazon, jak np. AWS CodePipeline by zautomatyzować proces tworzenia i testowania kodu.

AWS Greengrass - pozwala na uruchamianie funkcji AWS IoT oraz AWS Lambda na urządzeniach wbudowanych i wszelkiego rodzaju małych urządzeniach. Tę usługę z otwartymi ramionami przyjmą wszyscy deweloperzy i administratorzy zainteresowani Internetem Rzeczy (IoT).

VMware on AWS Cloud - rozwiązanie, dostępne aktualnie w wersji poglądowej, opracowane wspólnie przez Amazon i VMware, pozwalające na uruchamianie obciążeń VMware w infrastrukturze chmurowej AWS.

Ponadto w trakcie AWS re:Invent 2016 poinformowano o nowych typach instancji, jak np. EC2 F1 z FPGA, EC2 C5, EC2 Elastic GPUs, EC2 I3 oraz EC2 T2.