Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

AWS re:Invent 2016

Amazon AWS re:InventPodczas konferencji AWS re:Invent, odbywającej się w dniach 28 listopada - 2 grudnia br. w Las Vegas, kierowanej do partnerów i klientów, poświęconej chmurze publicznej Amazon, zaprezentowano wiele nowych usług oraz poinformowano o rozszerzeniu funkcjonalności serwisów dostępnych już od jakiegoś czasu. Poniżej prezentujemy kilka najgorętszych zapowiedzi.


Amazon Athena - usługa ułatwiająca analizowanie dużych ilości danych przechowywanych w Amazon S3 za pomocą zapytań SQL. Athena zwalnia z budowy skomplikowanej infrastruktury, pozwalajac na uzyskanie wyników zapytań w ciągu kilku sekund, a opłaty pobierane są tylko za przeskanowane dane w wyniku zapytań.

Amazon QuickSight - usługa analityki biznesowej pozwalająca na szybki dostęp do analiz ad hoc, tworzenie wizualizacji, za ułamek kosztów tradycyjnych rozwiązań BI. Usługa ta daje możliwość analizy danych z przesłanych plików Excel czy też podłączonych baz danych SQL Server, MySQL lub Postgre SQL, zarówno działających w chmurze jaki i w środowisku lokalnym oraz z aplikacji firm trzecich.

AWS Glue - (usługa która ma pojawić się ju wkrótce) jest swego rodzaju katalogiem ułatwiającym przenoszenie danych pomiędzy różnymi zbiorami. AWS Glue upraszcza i automatyzuje czasochłonne operacje związane z indeksacją źródeł danych, przetwarzaniem danych, ich konwersją, mapowaniem i planowaniem zadań. Usługa ta będzie zintegrowana z  Amazon S3, Amazon RDS, Amazon Redshift oraz dowolnym magazynem danych z godnym z JDBC.

Amazon Polly - pozwala na zamianę tekstu na mowę. Wspiera 24 języki i 40 realistycznych głosów. Usługa pozwala na tworzenie zupełnie nowych produktów z obsługą mowy.

Amazon Rekognition - umożliwia łatwą analizę obrazów, wspiera porównywanie twarzy, wykrywanie obiektów na zdjęciach itp.

AWS CodeBuild - pozwala na budowę i testowanie paczek kodów w chmurze. Serwis można w łatwy sposób zintegrować z innymi usługami w chmurze Amazon, jak np. AWS CodePipeline by zautomatyzować proces tworzenia i testowania kodu.

AWS Greengrass - pozwala na uruchamianie funkcji AWS IoT oraz AWS Lambda na urządzeniach wbudowanych i wszelkiego rodzaju małych urządzeniach. Tę usługę z otwartymi ramionami przyjmą wszyscy deweloperzy i administratorzy zainteresowani Internetem Rzeczy (IoT).

VMware on AWS Cloud - rozwiązanie, dostępne aktualnie w wersji poglądowej, opracowane wspólnie przez Amazon i VMware, pozwalające na uruchamianie obciążeń VMware w infrastrukturze chmurowej AWS.

Ponadto w trakcie AWS re:Invent 2016 poinformowano o nowych typach instancji, jak np. EC2 F1 z FPGA, EC2 C5, EC2 Elastic GPUs, EC2 I3 oraz EC2 T2.