Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Dell Wyse 5060 - terminal thin client z czterordzeniowym procesorem

dell wyse 5060Firma Dell wprowadza na rynek nowy terminal typu thin client - Wyse 5060, zapewniający wysoką wydajność, łatwość wdrożenia i zarządzania, a także skuteczniejsze zabezpieczenia oraz całkowitą zgodność wirtualnych obszarów roboczych z systemami Citrix, Microsoft i VMware. Terminal został stworzony z myślą o pracownikach wiedzy, potrzebujących wydajnych pulpitów wirtualnych oraz rozwiązań do komunikacji, takich jak Skype dla firm.


Wyse 5060 zapewnia elastyczność, efektywność i bezpieczeństwo, które są nieodzowne w korporacyjnych środowiskach chmurowych. Stanowi również wydajne i przyjazne użytkownikowi środowisko pracy.  

Terminal thin client Wyse 5060 wyposażony jest w czterordzeniowy procesor AMD 2,4 GHz. Obsługuje do 8 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci flash i cechuje się o 30 procent wyższą wydajnością niż urządzenia poprzedniej generacji.

Kluczowe funkcje:
• Obsługa wielu systemów operacyjnych: terminal thin client Wyse 5060 może pracować na różnych systemach operacyjnych, co umożliwia klientom dopasowanie go do własnych potrzeb. W momencie wprowadzenia na rynek model 5060 będzie dostępny z oprogramowaniem Wyse ThinOS firmy Dell lub z systemem Windows Embedded Standard (WES) 7p. Na początku 2017 roku pojawi się aktualizacja do systemu Windows 10 IoT dla użytkowników systemów WES. Model 5060 będzie można również nabyć z systemem Wyse ThinLinux.
• Nowatorskie zabezpieczenia: Dell zapewnia więcej niż jedną warstwę zabezpieczeń dla terminala thin client Wyse 5060. Samo urządzenie zostało wyposażone we wbudowany moduł zabezpieczeń TPM (Trusted Platform Module) z możliwością rozpoznawania naruszenia integralności systemu, a także w rozwiązania pozwalające na bezpiecznie przechowywanie kluczy szyfrowania, certyfikatów i haseł. Wyse ThinOS jest bardzo bezpiecznym systemem operacyjnym, zabezpieczonym przed wirusami. Jeśli jednak pracownicy preferują używanie system Windows, przedsiębiorstwa mogą czerpać korzyści z dodatkowej warstwy zabezpieczeń Dell Data Protection | Threat Defense - rozwiązania, które w zaawansowany sposób chroni przed 99 procentami szkodliwego oprogramowania.
• Łatwość zarządzania: Dell oferuje rozbudowane możliwości zarządzania urządzeniami lokalnymi i zdalnymi poprzez łatwe i wydajne rozwiązania, które można skalować w celu obsługi nawet dziesiątek tysięcy urządzeń. Używając aplikacji Wyse Device Manager, eksperci IT mogą uprościć zdalną konfigurację i zarządzanie regułami urządzeń - w tym w terminalach thin client i zero client, urządzeniach z systemem iOS i Android - za pośrednictwem jednej, intuicyjnej konsoli.
• Wiele możliwości łączności: aby zapewnić łatwe i wygodne środowisko pracy oraz odpowiednią wydajność, terminal thin client umożliwia obsługę dwóch monitorów 4K (3840x2160) równocześnie. Udostępnia ponadto wiele opcji łączności dzięki sześciu portom USB, z których dwa to porty USB 3.0 do obsługi szybkich urządzeń peryferyjnych, dwóm złączą DisplayPort, a także dostępowi do sieci przewodowej oraz bezprzewodowej w standardzie 802.11 a/b/g/n/ac.

Terminal thin client Wyse 5060 jest zgodny ze wszystkimi najważniejszymi rozwiązaniami do wirtualizacji, w tym z Citrix XenDesktop, Microsoft RDS i VMware Horizon. Zdalne protokoły VMware Blast Extreme są obsługiwane również w wersjach opartych na systemach WES i ThinLinux.

ThinOS 8.3.1 w terminalach zero client firmy Citrix
Użytkownicy klienckich systemów przetwarzania w chmurze firmy Dell mogą teraz w bardziej elastyczny sposób wdrażać terminale thin client w obrębie środowisk Citrix. Terminale thin client Wyse z oprogramowaniem ThinOS 8.3.1 mogą być wdrażane jako terminale zero client w środowiskach Citrix. Obecnie wielu użytkowników rozwiązań firmy Dell korzysta z klientów Wyse Xenith w środowiskach Citrix, co umożliwia im łatwe wdrażanie terminali thin client nowej generacji z systemem operacyjnym ThinOS w obrębie istniejących infrastruktur Xenith bez utraty jakichkolwiek funkcji lub możliwości, które cechują środowisko pracy terminala zero client w systemie Citrix.

"Pracownicy wiedzy wymagają  dziś dostępu do wydajnych systemów i narzędzi, które umożliwią im wprowadzanie innowacji, współpracę i dzielenie się informacjami w bezpiecznym środowisku. Nasz nowy terminal thin client Wyse 5060 z czterordzeniowym procesorem zapewnia pracownikom wiedzy odpowiednią wydajność i możliwości w środowiskach pulpitów wirtualnych, a także niskie koszty eksploatacji oraz łatwość zarządzania" - powiedział Steve Lalla, wiceprezes, Commercial Client Software & Solutions, Dell.

Dell jest właścicielem ponad 430 patentów w obszarach takich jak klienckie systemy przetwarzania w chmurze, konstrukcja terminali thin client, zarządzanie i bezpieczeństwo. Firma jest więc ekspertem w dziedzinie wirtualizacji systemów klienckich i liderem we wspieraniu klientów w procesie cyfrowej transformacji i przejściu do środowisk wirtualnych w chmurach prywatnych, publicznych lub hybrydowych. Dell umożliwia klientom ograniczanie kosztów i upraszczanie procesu wirtualizacji pulpitów. Ułatwia planowanie, wdrażanie i uruchamianie infrastruktury VDI. Wdrożenia korporacyjnych terminali thin client mogą być łatwo skalowane na dziesiątki tysięcy urządzeń. Pozwalają również obniżyć całkowity koszt posiadania, dzięki skróceniu czasu pracy serwisantów, poświęcanego na konserwację i zarządzanie.

Źródło: Dell

Logowanie i rejestracja