Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Dell Wyse 5060 - terminal thin client z czterordzeniowym procesorem

dell wyse 5060Firma Dell wprowadza na rynek nowy terminal typu thin client - Wyse 5060, zapewniający wysoką wydajność, łatwość wdrożenia i zarządzania, a także skuteczniejsze zabezpieczenia oraz całkowitą zgodność wirtualnych obszarów roboczych z systemami Citrix, Microsoft i VMware. Terminal został stworzony z myślą o pracownikach wiedzy, potrzebujących wydajnych pulpitów wirtualnych oraz rozwiązań do komunikacji, takich jak Skype dla firm.


Wyse 5060 zapewnia elastyczność, efektywność i bezpieczeństwo, które są nieodzowne w korporacyjnych środowiskach chmurowych. Stanowi również wydajne i przyjazne użytkownikowi środowisko pracy.  

Terminal thin client Wyse 5060 wyposażony jest w czterordzeniowy procesor AMD 2,4 GHz. Obsługuje do 8 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci flash i cechuje się o 30 procent wyższą wydajnością niż urządzenia poprzedniej generacji.

Kluczowe funkcje:
• Obsługa wielu systemów operacyjnych: terminal thin client Wyse 5060 może pracować na różnych systemach operacyjnych, co umożliwia klientom dopasowanie go do własnych potrzeb. W momencie wprowadzenia na rynek model 5060 będzie dostępny z oprogramowaniem Wyse ThinOS firmy Dell lub z systemem Windows Embedded Standard (WES) 7p. Na początku 2017 roku pojawi się aktualizacja do systemu Windows 10 IoT dla użytkowników systemów WES. Model 5060 będzie można również nabyć z systemem Wyse ThinLinux.
• Nowatorskie zabezpieczenia: Dell zapewnia więcej niż jedną warstwę zabezpieczeń dla terminala thin client Wyse 5060. Samo urządzenie zostało wyposażone we wbudowany moduł zabezpieczeń TPM (Trusted Platform Module) z możliwością rozpoznawania naruszenia integralności systemu, a także w rozwiązania pozwalające na bezpiecznie przechowywanie kluczy szyfrowania, certyfikatów i haseł. Wyse ThinOS jest bardzo bezpiecznym systemem operacyjnym, zabezpieczonym przed wirusami. Jeśli jednak pracownicy preferują używanie system Windows, przedsiębiorstwa mogą czerpać korzyści z dodatkowej warstwy zabezpieczeń Dell Data Protection | Threat Defense - rozwiązania, które w zaawansowany sposób chroni przed 99 procentami szkodliwego oprogramowania.
• Łatwość zarządzania: Dell oferuje rozbudowane możliwości zarządzania urządzeniami lokalnymi i zdalnymi poprzez łatwe i wydajne rozwiązania, które można skalować w celu obsługi nawet dziesiątek tysięcy urządzeń. Używając aplikacji Wyse Device Manager, eksperci IT mogą uprościć zdalną konfigurację i zarządzanie regułami urządzeń - w tym w terminalach thin client i zero client, urządzeniach z systemem iOS i Android - za pośrednictwem jednej, intuicyjnej konsoli.
• Wiele możliwości łączności: aby zapewnić łatwe i wygodne środowisko pracy oraz odpowiednią wydajność, terminal thin client umożliwia obsługę dwóch monitorów 4K (3840x2160) równocześnie. Udostępnia ponadto wiele opcji łączności dzięki sześciu portom USB, z których dwa to porty USB 3.0 do obsługi szybkich urządzeń peryferyjnych, dwóm złączą DisplayPort, a także dostępowi do sieci przewodowej oraz bezprzewodowej w standardzie 802.11 a/b/g/n/ac.

Terminal thin client Wyse 5060 jest zgodny ze wszystkimi najważniejszymi rozwiązaniami do wirtualizacji, w tym z Citrix XenDesktop, Microsoft RDS i VMware Horizon. Zdalne protokoły VMware Blast Extreme są obsługiwane również w wersjach opartych na systemach WES i ThinLinux.

ThinOS 8.3.1 w terminalach zero client firmy Citrix
Użytkownicy klienckich systemów przetwarzania w chmurze firmy Dell mogą teraz w bardziej elastyczny sposób wdrażać terminale thin client w obrębie środowisk Citrix. Terminale thin client Wyse z oprogramowaniem ThinOS 8.3.1 mogą być wdrażane jako terminale zero client w środowiskach Citrix. Obecnie wielu użytkowników rozwiązań firmy Dell korzysta z klientów Wyse Xenith w środowiskach Citrix, co umożliwia im łatwe wdrażanie terminali thin client nowej generacji z systemem operacyjnym ThinOS w obrębie istniejących infrastruktur Xenith bez utraty jakichkolwiek funkcji lub możliwości, które cechują środowisko pracy terminala zero client w systemie Citrix.

"Pracownicy wiedzy wymagają  dziś dostępu do wydajnych systemów i narzędzi, które umożliwią im wprowadzanie innowacji, współpracę i dzielenie się informacjami w bezpiecznym środowisku. Nasz nowy terminal thin client Wyse 5060 z czterordzeniowym procesorem zapewnia pracownikom wiedzy odpowiednią wydajność i możliwości w środowiskach pulpitów wirtualnych, a także niskie koszty eksploatacji oraz łatwość zarządzania" - powiedział Steve Lalla, wiceprezes, Commercial Client Software & Solutions, Dell.

Dell jest właścicielem ponad 430 patentów w obszarach takich jak klienckie systemy przetwarzania w chmurze, konstrukcja terminali thin client, zarządzanie i bezpieczeństwo. Firma jest więc ekspertem w dziedzinie wirtualizacji systemów klienckich i liderem we wspieraniu klientów w procesie cyfrowej transformacji i przejściu do środowisk wirtualnych w chmurach prywatnych, publicznych lub hybrydowych. Dell umożliwia klientom ograniczanie kosztów i upraszczanie procesu wirtualizacji pulpitów. Ułatwia planowanie, wdrażanie i uruchamianie infrastruktury VDI. Wdrożenia korporacyjnych terminali thin client mogą być łatwo skalowane na dziesiątki tysięcy urządzeń. Pozwalają również obniżyć całkowity koszt posiadania, dzięki skróceniu czasu pracy serwisantów, poświęcanego na konserwację i zarządzanie.

Źródło: Dell