Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Dell Wyse 5060 - terminal thin client z czterordzeniowym procesorem

dell wyse 5060Firma Dell wprowadza na rynek nowy terminal typu thin client - Wyse 5060, zapewniający wysoką wydajność, łatwość wdrożenia i zarządzania, a także skuteczniejsze zabezpieczenia oraz całkowitą zgodność wirtualnych obszarów roboczych z systemami Citrix, Microsoft i VMware. Terminal został stworzony z myślą o pracownikach wiedzy, potrzebujących wydajnych pulpitów wirtualnych oraz rozwiązań do komunikacji, takich jak Skype dla firm.


Wyse 5060 zapewnia elastyczność, efektywność i bezpieczeństwo, które są nieodzowne w korporacyjnych środowiskach chmurowych. Stanowi również wydajne i przyjazne użytkownikowi środowisko pracy.  

Terminal thin client Wyse 5060 wyposażony jest w czterordzeniowy procesor AMD 2,4 GHz. Obsługuje do 8 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci flash i cechuje się o 30 procent wyższą wydajnością niż urządzenia poprzedniej generacji.

Kluczowe funkcje:
• Obsługa wielu systemów operacyjnych: terminal thin client Wyse 5060 może pracować na różnych systemach operacyjnych, co umożliwia klientom dopasowanie go do własnych potrzeb. W momencie wprowadzenia na rynek model 5060 będzie dostępny z oprogramowaniem Wyse ThinOS firmy Dell lub z systemem Windows Embedded Standard (WES) 7p. Na początku 2017 roku pojawi się aktualizacja do systemu Windows 10 IoT dla użytkowników systemów WES. Model 5060 będzie można również nabyć z systemem Wyse ThinLinux.
• Nowatorskie zabezpieczenia: Dell zapewnia więcej niż jedną warstwę zabezpieczeń dla terminala thin client Wyse 5060. Samo urządzenie zostało wyposażone we wbudowany moduł zabezpieczeń TPM (Trusted Platform Module) z możliwością rozpoznawania naruszenia integralności systemu, a także w rozwiązania pozwalające na bezpiecznie przechowywanie kluczy szyfrowania, certyfikatów i haseł. Wyse ThinOS jest bardzo bezpiecznym systemem operacyjnym, zabezpieczonym przed wirusami. Jeśli jednak pracownicy preferują używanie system Windows, przedsiębiorstwa mogą czerpać korzyści z dodatkowej warstwy zabezpieczeń Dell Data Protection | Threat Defense - rozwiązania, które w zaawansowany sposób chroni przed 99 procentami szkodliwego oprogramowania.
• Łatwość zarządzania: Dell oferuje rozbudowane możliwości zarządzania urządzeniami lokalnymi i zdalnymi poprzez łatwe i wydajne rozwiązania, które można skalować w celu obsługi nawet dziesiątek tysięcy urządzeń. Używając aplikacji Wyse Device Manager, eksperci IT mogą uprościć zdalną konfigurację i zarządzanie regułami urządzeń - w tym w terminalach thin client i zero client, urządzeniach z systemem iOS i Android - za pośrednictwem jednej, intuicyjnej konsoli.
• Wiele możliwości łączności: aby zapewnić łatwe i wygodne środowisko pracy oraz odpowiednią wydajność, terminal thin client umożliwia obsługę dwóch monitorów 4K (3840x2160) równocześnie. Udostępnia ponadto wiele opcji łączności dzięki sześciu portom USB, z których dwa to porty USB 3.0 do obsługi szybkich urządzeń peryferyjnych, dwóm złączą DisplayPort, a także dostępowi do sieci przewodowej oraz bezprzewodowej w standardzie 802.11 a/b/g/n/ac.

Terminal thin client Wyse 5060 jest zgodny ze wszystkimi najważniejszymi rozwiązaniami do wirtualizacji, w tym z Citrix XenDesktop, Microsoft RDS i VMware Horizon. Zdalne protokoły VMware Blast Extreme są obsługiwane również w wersjach opartych na systemach WES i ThinLinux.

ThinOS 8.3.1 w terminalach zero client firmy Citrix
Użytkownicy klienckich systemów przetwarzania w chmurze firmy Dell mogą teraz w bardziej elastyczny sposób wdrażać terminale thin client w obrębie środowisk Citrix. Terminale thin client Wyse z oprogramowaniem ThinOS 8.3.1 mogą być wdrażane jako terminale zero client w środowiskach Citrix. Obecnie wielu użytkowników rozwiązań firmy Dell korzysta z klientów Wyse Xenith w środowiskach Citrix, co umożliwia im łatwe wdrażanie terminali thin client nowej generacji z systemem operacyjnym ThinOS w obrębie istniejących infrastruktur Xenith bez utraty jakichkolwiek funkcji lub możliwości, które cechują środowisko pracy terminala zero client w systemie Citrix.

"Pracownicy wiedzy wymagają  dziś dostępu do wydajnych systemów i narzędzi, które umożliwią im wprowadzanie innowacji, współpracę i dzielenie się informacjami w bezpiecznym środowisku. Nasz nowy terminal thin client Wyse 5060 z czterordzeniowym procesorem zapewnia pracownikom wiedzy odpowiednią wydajność i możliwości w środowiskach pulpitów wirtualnych, a także niskie koszty eksploatacji oraz łatwość zarządzania" - powiedział Steve Lalla, wiceprezes, Commercial Client Software & Solutions, Dell.

Dell jest właścicielem ponad 430 patentów w obszarach takich jak klienckie systemy przetwarzania w chmurze, konstrukcja terminali thin client, zarządzanie i bezpieczeństwo. Firma jest więc ekspertem w dziedzinie wirtualizacji systemów klienckich i liderem we wspieraniu klientów w procesie cyfrowej transformacji i przejściu do środowisk wirtualnych w chmurach prywatnych, publicznych lub hybrydowych. Dell umożliwia klientom ograniczanie kosztów i upraszczanie procesu wirtualizacji pulpitów. Ułatwia planowanie, wdrażanie i uruchamianie infrastruktury VDI. Wdrożenia korporacyjnych terminali thin client mogą być łatwo skalowane na dziesiątki tysięcy urządzeń. Pozwalają również obniżyć całkowity koszt posiadania, dzięki skróceniu czasu pracy serwisantów, poświęcanego na konserwację i zarządzanie.

Źródło: Dell