Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam Management Pack for System Center v8 Update 3

VeeamVeeam zaktualizował Management Pack for Microsoft System Center v8, wprowadzając trzecią dużą aktualizację - Update 3. Rozwiązanie ułatwia rozwiązywanie problemów ze środowiskiem IT, upraszcza monitorowanie, planowanie zasobów i wdrażanie chmur hybrydowych bazujących na Microsoft Hyper-V, Azure, VMware vSphere i vCloud Air.


Poza możliwością analizy pracy poszczególnych zasobów infrastruktury IT, dzisiejsze nowoczesne przedsiębiorstwa nie mogą się obejść bez wglądu w relacje między różnymi zasobami, począwszy od warstwy aplikacji poprzez warstwy zasobów obliczeniowych, pamięci masowej i sieci aż do samego sprzętu. Pakiet Veeam Management Pack (MP) for System Center udostępnia kierownikom IT zarówno szczegółowe, jak i ogólne widoki topologii, które zapewniają wgląd w relacje i współzależności oraz określanie przyczyn problemów.

Veeam Management Pack Hybrid Cloud

Veeam MP Update 3 dostarcza wiele usprawnień, a także kilka zupełnie nowych funkcji, które pozwolą klientom na utrzymanie dostępności operacyjnej środowisk VMware i Hyper-V.

Wśród najistotniejszych usprawnień znalazło się wsparcie dla Windows Server 2016, Hyper-V Server 2016, System Center 2016 oraz VMware vSphere 6.5.

Nie mogło zabraknąć wsparcia dla najnowszej wersji Veeam Backup & Replication 9.5, w tym wglądu w historyczne zestawienie repozytoriów Scale-out i topologii Veeam Backup Enterprise Manager.

Wartą uwagi funkcjonalnością jest możliwość elastycznej konfiguracji paneli Veeam Morning Coffee Dashboard, dzięki, którym na jednym ekranie administrator zyskuje wgląd w najistotniejsze elementy infrastruktury.

Więcej informacji na temat Veeam Management Pack for System Center v8 Update 3 można znaleźć we wpisie Clint'a Wyckoff'a na blogu Veeam.