Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Vertiv zastępuje Emerson Network Power

VertivFirma znana do tej pory pod nazwą Emerson Network Power, w wyniku przejęcia przez fundusz inwestycyjny Platinum Equity, rozpoczęła działalność pod nazwą Vertiv. Stanowisko dyrektora generalnego w nowej spółce objął Rob Johnson. Dyrektorem zarządzającym Vertiv w Europie Centralnej została Małgorzata Kasperska.


Vertiv jest globalnym dostawcą technologii infrastrukturalnych o znaczeniu krytycznym dla kluczowych systemów i aplikacji w centrach danych, sieciach komunikacyjnych oraz w środowiskach handlowych i przemysłowych. Centrala firmy znajduje się w Columbus w stanie Ohio (USA), zatrudnia ponad 20 000 pracowników i dysponuje 25 zakładami produkcyjnymi oraz montażowymi na całym świecie.

Rob Johnson, który zajmował ostatnio stanowisko partnera operacyjnego w firmie Kleiner Perkins Caufield & Byers, przez 10 lat pracował w American Power Conversion (APC), firmie będącej liderem w sektorze infrastruktury dla centrów danych. Gdy w 2007 r. firma APC została sprzedana Schneider Electric za 6,1 miliarda USD, pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego. Podczas pracy w APC był także dyrektorem naczelnym grupy Availability Enhancement Group w firmie.

"To nowy początek dla firmy, w której tak wiele się dzieje. Cieszę się z możliwości współpracy z nowymi osobami w Vertiv, która jest w tak ważnym dla jej historii okresie zmian. Dzięki niezależności firmy Vertiv będziemy mieli swobodę podejmowania decyzji dotyczących strategii i inwestowania, szybkości działania w sposób charakterystyczny dla nowych firm, jak również koncentracji na innowacyjnych rozwiązaniach dla naszych klientów, także tych w rosnącym sektorze przetwarzania w chmurze, sieci mobilnych oraz IoT" - powiedział Rob Johnson.

Vertiv wykorzysta rozbudowaną ofertę produktów i usług dotyczących zarządzania zasilaniem, systemami klimatyzacji precyzyjnej oraz infrastrukturą IT, które były dostępne wcześniej w portfolio firmy Emerson Network Power, w tym najpopularniejszych w branży marek - ASCO, Chloride, Liebert, NetSure i Trellis.

Firma Vertiv dokłada wszelkich starań, aby spełniać zmieniające się wymagania jej klientów biznesowych dotyczące infrastruktury cyfrowej, w tym rozwiązań mobilnych, chmurowych i edge computing, a także kolokacji centrów danych, magazynowania energii i zrównoważonego rozwoju. Firma zatrudnia przedstawicieli handlowych i serwisantów w najważniejszych krajach, a ponadto posiada 255 centrów serwisowych na całym świecie zatrudniających ponad 3000 inżynierów serwisu działających w terenie oraz ponad 400 pracowników działu ds. pomocy technicznej i szybkiego reagowania.

"Wkraczamy w nową i ekscytującą erę naszej działalności, tworząc nową markę i oferując nową jakość naszym klientom i partnerom. Transformacja w Vertiv to kolejny kamień milowy dla naszej firmy. Będziemy kierować się dotychczasowymi wartościami, które nas ukształtowały, patrząc z optymizmem na  kolejny etap. Idąc naprzód już jako Vertiv będziemy tworzyć naszą przyszłość na najtrwalszych fundamentach - wykorzystując globalny zasięg i liczne grono oddanych i doświadczonych pracowników. Niezmiennie będziemy oferować najbardziej zaawansowane technologie napędzające biznes naszych klientów na co dzień" - powiedziała Małgorzata Kasperska.

Wartość transakcji kupna to ponad 4 miliardy USD. Firma Emerson zachowa udziały mniejszościowe w sprzedawanym przedsiębiorstwie.

Źródło: Vertiv