Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

Badanie preferencji użytkowników Red Hat JBoss Middleware

Badanie AnkietaOd maja do sierpnia tego roku firma Red Hat przeprowadziła trzy sondaże, w których łącznie poproszono 865 użytkowników Red Hat JBoss Middleware o opinie na temat nowych architektur i paradygmatów programowania. Szczególnymi obszarami zainteresowania były opinie na temat platformy Java EE w erze mikrousług, kontenerów i chmury. Red Hat chciał też lepiej zrozumieć priorytety i motywacje ankietowanych oraz stojące przed nimi wyzwania.


Aby określić kontekst, zapytano użytkowników, jak opisaliby swoje obecne produkcyjne aplikacje Java EE. Większość twierdzi, że są to wyłącznie duże, tradycyjne, działające lokalnie aplikacje Java EE (64 proc.), kolejne 23 proc. wskazuje, że większość ich aplikacji działa lokalnie z pewnym udziałem chmury, a 13 proc. - że ponad połowa ich aplikacji jest już wdrożona w środowiskach chmurowych.

W ciągu następnych lat sytuacja ta ma stać się bardziej zrównoważona: 30 proc. badanych przewiduje, że wszystkie ich aplikacje będą tradycyjnymi, działającymi lokalnie aplikacjami Java EE, 32 proc. - że będą używać zarówno aplikacji lokalnych, jak i chmurowych, a 38 proc. - że ponad połowa ich aplikacji będzie wdrożona w środowiskach chmurowych.

W wielu organizacjach zmiana ta prawdopodobnie będzie zachodzić naturalnie - a nie wskutek strategicznej konieczności - w miarę dojrzewania i podążania w kierunku bardziej heterogenicznych, hybrydowych środowisk chmurowych. Niespełna jedna czwarta (24 proc.) respondentów uważa, że przeniesienie aplikacji do chmury jest sprawą priorytetową dla ich działów IT. Klienci przywiązują większą wagę do zdolności utrzymywania i aktualizowania istniejących aplikacji (71 proc.) oraz do szybszego tworzenia lub aktualizowania aplikacji (53 proc.).

Priorytety te znajdują odzwierciedlenie w podejściu klientów do mikrousług i kontenerów - dwóch technologii, które stanowią odpowiedź na potrzebę większej elastyczności i kontroli w korporacyjnych środowiskach aplikacyjnych.

Na pytanie o ramy czasowe wdrażania architektury mikrousług w ich organizacjach, 29 proc. respondentów odpowiedziało, że albo już używają ich w systemach produkcyjnych, albo właśnie je wdrażają. W bliższej perspektywie, 36 proc. ankietowanych bada mikrousługi albo planuje wdrożyć je w przyszłym roku, a 38 proc. mówi to samo o kontenerach. Niespełna jedna piąta respondentów nie planuje wdrożenia mikrousług (18 proc.) i kontenerów (16 proc.) w ciągu następnych pięciu lat.

Nie jest zaskoczeniem, że priorytety te są skorelowane z niektórymi problemami, jakie respondentom sprawia bieżąca infrastruktura aplikacyjna. Wyzwania te są też odzwierciedleniem presji ciążącej na działach IT, od których oczekuje się, że będą robić więcej i szybciej - w wielu przypadkach z wykorzystaniem tych samych zasobów. 63 proc. respondentów uważa koszty i nakłady pracy związane z utrzymaniem infrastruktury aplikacyjnej za wyzwanie, 50 proc. ma problemy z przestarzałymi technologiami, a 34 proc. odczuwa przymus przyspieszenia wprowadzania produktów na rynek i zwiększenia produktywności deweloperów.

Firma Red Hat chciała również dowiedzieć się, czy rzeczywiście pomaga rozwiązywać problemy klientów i czy ich priorytety odpowiadają korzyściom, jakie odnoszą z użytkowania flagowego produktu Java EE firmy Red Hat, Red Hat JBoss Enterprise Application Platform (EAP). Dlatego poproszono tych konkretnych klientów, w większości korzystających z rozwiązań Red Hat od ponad pięciu lat o sprecyzowanie, co zyskali.

Zdaniem klientów, trzy główne zalety JBoss EAP to stabilność, łatwe aktualizacje i ograniczone utrzymanie (59 proc.), oszczędność kosztów (44 proc.) oraz większa produktywność deweloperów (38 proc.).

Klienci, którzy modernizują środowiska aplikacyjne i wdrażają takie technologie, jak mikrousługi i kontenery, muszą mieć możliwość łączenia starych i nowych technologii w bezpieczny i sensowny sposób. Jak sugerują priorytety klientów, chcą oni zachować istniejące aplikacje, jednocześnie wykorzystując zalety nowych architektur oraz paradygmatów programowania. Platforma aplikacyjna, która może stanowić pomost między jednymi a drugimi, ma duże znaczenie.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja