Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Badanie preferencji użytkowników Red Hat JBoss Middleware

Badanie AnkietaOd maja do sierpnia tego roku firma Red Hat przeprowadziła trzy sondaże, w których łącznie poproszono 865 użytkowników Red Hat JBoss Middleware o opinie na temat nowych architektur i paradygmatów programowania. Szczególnymi obszarami zainteresowania były opinie na temat platformy Java EE w erze mikrousług, kontenerów i chmury. Red Hat chciał też lepiej zrozumieć priorytety i motywacje ankietowanych oraz stojące przed nimi wyzwania.


Aby określić kontekst, zapytano użytkowników, jak opisaliby swoje obecne produkcyjne aplikacje Java EE. Większość twierdzi, że są to wyłącznie duże, tradycyjne, działające lokalnie aplikacje Java EE (64 proc.), kolejne 23 proc. wskazuje, że większość ich aplikacji działa lokalnie z pewnym udziałem chmury, a 13 proc. - że ponad połowa ich aplikacji jest już wdrożona w środowiskach chmurowych.

W ciągu następnych lat sytuacja ta ma stać się bardziej zrównoważona: 30 proc. badanych przewiduje, że wszystkie ich aplikacje będą tradycyjnymi, działającymi lokalnie aplikacjami Java EE, 32 proc. - że będą używać zarówno aplikacji lokalnych, jak i chmurowych, a 38 proc. - że ponad połowa ich aplikacji będzie wdrożona w środowiskach chmurowych.

W wielu organizacjach zmiana ta prawdopodobnie będzie zachodzić naturalnie - a nie wskutek strategicznej konieczności - w miarę dojrzewania i podążania w kierunku bardziej heterogenicznych, hybrydowych środowisk chmurowych. Niespełna jedna czwarta (24 proc.) respondentów uważa, że przeniesienie aplikacji do chmury jest sprawą priorytetową dla ich działów IT. Klienci przywiązują większą wagę do zdolności utrzymywania i aktualizowania istniejących aplikacji (71 proc.) oraz do szybszego tworzenia lub aktualizowania aplikacji (53 proc.).

Priorytety te znajdują odzwierciedlenie w podejściu klientów do mikrousług i kontenerów - dwóch technologii, które stanowią odpowiedź na potrzebę większej elastyczności i kontroli w korporacyjnych środowiskach aplikacyjnych.

Na pytanie o ramy czasowe wdrażania architektury mikrousług w ich organizacjach, 29 proc. respondentów odpowiedziało, że albo już używają ich w systemach produkcyjnych, albo właśnie je wdrażają. W bliższej perspektywie, 36 proc. ankietowanych bada mikrousługi albo planuje wdrożyć je w przyszłym roku, a 38 proc. mówi to samo o kontenerach. Niespełna jedna piąta respondentów nie planuje wdrożenia mikrousług (18 proc.) i kontenerów (16 proc.) w ciągu następnych pięciu lat.

Nie jest zaskoczeniem, że priorytety te są skorelowane z niektórymi problemami, jakie respondentom sprawia bieżąca infrastruktura aplikacyjna. Wyzwania te są też odzwierciedleniem presji ciążącej na działach IT, od których oczekuje się, że będą robić więcej i szybciej - w wielu przypadkach z wykorzystaniem tych samych zasobów. 63 proc. respondentów uważa koszty i nakłady pracy związane z utrzymaniem infrastruktury aplikacyjnej za wyzwanie, 50 proc. ma problemy z przestarzałymi technologiami, a 34 proc. odczuwa przymus przyspieszenia wprowadzania produktów na rynek i zwiększenia produktywności deweloperów.

Firma Red Hat chciała również dowiedzieć się, czy rzeczywiście pomaga rozwiązywać problemy klientów i czy ich priorytety odpowiadają korzyściom, jakie odnoszą z użytkowania flagowego produktu Java EE firmy Red Hat, Red Hat JBoss Enterprise Application Platform (EAP). Dlatego poproszono tych konkretnych klientów, w większości korzystających z rozwiązań Red Hat od ponad pięciu lat o sprecyzowanie, co zyskali.

Zdaniem klientów, trzy główne zalety JBoss EAP to stabilność, łatwe aktualizacje i ograniczone utrzymanie (59 proc.), oszczędność kosztów (44 proc.) oraz większa produktywność deweloperów (38 proc.).

Klienci, którzy modernizują środowiska aplikacyjne i wdrażają takie technologie, jak mikrousługi i kontenery, muszą mieć możliwość łączenia starych i nowych technologii w bezpieczny i sensowny sposób. Jak sugerują priorytety klientów, chcą oni zachować istniejące aplikacje, jednocześnie wykorzystując zalety nowych architektur oraz paradygmatów programowania. Platforma aplikacyjna, która może stanowić pomost między jednymi a drugimi, ma duże znaczenie.

Źródło: Red Hat