Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE przejmuje od HPE OpenStack laaS i Cloud Foundry PaaS

SUSE OpenStackFirma SUSE zawarła umowę z firmą Hewlett Packard Enterprise (HPE), której przedmiotem jest przejęcie technologii i specjalistów od rozwiązań OpenStack laaS i Cloud Foundry PaaS. Umożliwi to SUSE rozbudowę własnych rozwiązań opartych na OpenStack do obsługi infrastruktury w postaci usługi (Infrastructure-as-a-Service - IaaS) i przyspieszy wejście na rozwijający się rynek platformy Cloud Foundry jako usługi (Platform-as-a-Service - PaaS).


Przejęte zasoby OpenStack zostaną zintegrowane z platformą SUSE OpenStack Cloud, a zasoby Cloud Foundry typu PaaS umożliwią SUSE wprowadzenie na rynek certyfikowanej, dostosowanej do potrzeb przedsiębiorstw platformy SUSE Cloud Foundry typu PaaS dla wszystkich klientów i partnerów korzystających ze środowiska SUSE.

Umowa obejmuje wskazanie przez HPE firmy SUSE jako preferowanego partnera open source dla rozwiązań opartych o platformy Linux, OpenStack i Cloud Foundry. Dodatkowo firma SUSE zwiększyła swoje zaangażowanie w działania fundacji Cloud Foundry Foundation, stając się jej platynowym członkiem i zasiadając w jej zarządzie (zobacz: www.cloudfoundry.org/cloud-foundry-welcomes-suse-as-platinum-member ).

"Siłą napędową tego przejęcia jest zaangażowanie firmy SUSE w udostępnianie technologii do tworzenia infrastruktur sterowanych oprogramowaniem open source. Pokazuje ono również, w jaki sposób rozwijamy naszą firmę - poprzez połączenie naturalnego rozwoju i przejmowanie nowych technologii. Po raz kolejny ta strategia daje zarówno branży, jak i globalnej społeczności otwartego oprogramowania wyraźny sygnał, że firma SUSE intensywnie się rozwija" - powiedział Nils Brauckmann, dyrektor generalny firmy SUSE.

Zdaniem firmy analitycznej IDC ścisła współpraca partnerska i przekazanie zasobów technologicznych mają duży potencjał, aby korzyści z tego tytułu odniosły SUSE i HPE, a przede wszystkim klienci obu tych firm: "SUSE po raz kolejny udowodniła, że potrafi z sukcesem współpracować z partnerami technologicznymi, aby pomóc klientom w osiąganiu jak największych korzyści z inwestycji oprogramowanie open source”– stwierdził Ashish Nadkarni, dyrektor ds. oprogramowania w dziale platform obliczeniowych IDC. - "SUSE plasuje się bardzo wysoko w branży jako przedsiębiorstwo szybko rozwijające się i posiadające odpowiednie zasoby, aby konkurować na głównych segmentach rynku".

Częścią transakcji jest wskazanie przez HPE firmy SUSE jako preferowanego partnera open source dla  rozwiązań opartych o platformy Linux, OpenStack typu IaaS i Cloud Foundry typu PaaS. Jeszcze bardziej ugruntuje to reputację SUSE jako firmy dostarczającej wysokiej jakości otwarte oprogramowanie i usługi na potrzeby klientów biznesowych.

"Dopasowujemy naszą strategię dla inwestycji tak, aby skupić się na opracowywaniu hybrydowych rozwiązań chmurowych nowej generacji łączących technologię HPE z wieloma technologiami partnerów i społeczności open source. Rozwiązania te będą obsługiwać zarówno aplikacje tradycyjne, jak i dostosowane do środowisk chmurowych. Klienci potrzebują prostych rozwiązań hybrydowych. Dzięki współpracy partnerskiej z SUSE, nadal będziemy zapewniać wysokiej jakości rozwiązania OpenStack i Cloud Foundry typu PaaS. Będzie można je łatwo wdrożyć w środowisku klienta, w którym znajduje się wiele różnych usług chmurowych" - powiedział Ric Lewis, wiceprezes i dyrektor działu rozwiązań sterowanych oprogramowaniem i chmurowych w firmie HPE.

Warto przypomnieć, że już we wrześniu br. SUSE i HPE informowały o nawiązaniu ściślejszej współpracy dotyczącej wykorzystania wiedzy firmy SUSE z zakresu rozwiązań OpenStack do wspólnego tworzenia innowacji w dziedzinie rozwiązań HPE Helion OpenStack i Stackato typu PaaS. Aktualna transakcja obejmuje również niewyłączną umowę, na mocy której HPE będzie partnerem OEM wykorzystującym technologie SUSE OpenStack typu laaS i Cloud Foundry typu PaaS w rozwiązaniach HPE Helion OpenStack i Helion Stackato.

"Od przeszło dwóch dekad firma SUSE jest jednym z liderów rynku rozwiązań open source i dlatego jestem bardzo zainteresowana wpływem, jaki dystrybucja platformy SUSE Cloud Foundry będzie miała na przedsiębiorstwa i twórców oprogramowania na całym świecie. Strategiczna wizja SUSE dotycząca konwergencji technologii typu PaaS (platformy jako usługi) i typu CaaS (kontenera w postaci usługi) będzie także mile widzianym wkładem do strategicznego dialogu, jaki prowadzimy w obrębie społeczności fundacji Cloud Foundry Foundation" - powiedziała Abby Kearns, dyrektor zarządzający fundacją Cloud Foundry Foundation.

Źródło: SUSE