Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE przejmuje od HPE OpenStack laaS i Cloud Foundry PaaS

SUSE OpenStackFirma SUSE zawarła umowę z firmą Hewlett Packard Enterprise (HPE), której przedmiotem jest przejęcie technologii i specjalistów od rozwiązań OpenStack laaS i Cloud Foundry PaaS. Umożliwi to SUSE rozbudowę własnych rozwiązań opartych na OpenStack do obsługi infrastruktury w postaci usługi (Infrastructure-as-a-Service - IaaS) i przyspieszy wejście na rozwijający się rynek platformy Cloud Foundry jako usługi (Platform-as-a-Service - PaaS).


Przejęte zasoby OpenStack zostaną zintegrowane z platformą SUSE OpenStack Cloud, a zasoby Cloud Foundry typu PaaS umożliwią SUSE wprowadzenie na rynek certyfikowanej, dostosowanej do potrzeb przedsiębiorstw platformy SUSE Cloud Foundry typu PaaS dla wszystkich klientów i partnerów korzystających ze środowiska SUSE.

Umowa obejmuje wskazanie przez HPE firmy SUSE jako preferowanego partnera open source dla rozwiązań opartych o platformy Linux, OpenStack i Cloud Foundry. Dodatkowo firma SUSE zwiększyła swoje zaangażowanie w działania fundacji Cloud Foundry Foundation, stając się jej platynowym członkiem i zasiadając w jej zarządzie (zobacz: www.cloudfoundry.org/cloud-foundry-welcomes-suse-as-platinum-member ).

"Siłą napędową tego przejęcia jest zaangażowanie firmy SUSE w udostępnianie technologii do tworzenia infrastruktur sterowanych oprogramowaniem open source. Pokazuje ono również, w jaki sposób rozwijamy naszą firmę - poprzez połączenie naturalnego rozwoju i przejmowanie nowych technologii. Po raz kolejny ta strategia daje zarówno branży, jak i globalnej społeczności otwartego oprogramowania wyraźny sygnał, że firma SUSE intensywnie się rozwija" - powiedział Nils Brauckmann, dyrektor generalny firmy SUSE.

Zdaniem firmy analitycznej IDC ścisła współpraca partnerska i przekazanie zasobów technologicznych mają duży potencjał, aby korzyści z tego tytułu odniosły SUSE i HPE, a przede wszystkim klienci obu tych firm: "SUSE po raz kolejny udowodniła, że potrafi z sukcesem współpracować z partnerami technologicznymi, aby pomóc klientom w osiąganiu jak największych korzyści z inwestycji oprogramowanie open source”– stwierdził Ashish Nadkarni, dyrektor ds. oprogramowania w dziale platform obliczeniowych IDC. - "SUSE plasuje się bardzo wysoko w branży jako przedsiębiorstwo szybko rozwijające się i posiadające odpowiednie zasoby, aby konkurować na głównych segmentach rynku".

Częścią transakcji jest wskazanie przez HPE firmy SUSE jako preferowanego partnera open source dla  rozwiązań opartych o platformy Linux, OpenStack typu IaaS i Cloud Foundry typu PaaS. Jeszcze bardziej ugruntuje to reputację SUSE jako firmy dostarczającej wysokiej jakości otwarte oprogramowanie i usługi na potrzeby klientów biznesowych.

"Dopasowujemy naszą strategię dla inwestycji tak, aby skupić się na opracowywaniu hybrydowych rozwiązań chmurowych nowej generacji łączących technologię HPE z wieloma technologiami partnerów i społeczności open source. Rozwiązania te będą obsługiwać zarówno aplikacje tradycyjne, jak i dostosowane do środowisk chmurowych. Klienci potrzebują prostych rozwiązań hybrydowych. Dzięki współpracy partnerskiej z SUSE, nadal będziemy zapewniać wysokiej jakości rozwiązania OpenStack i Cloud Foundry typu PaaS. Będzie można je łatwo wdrożyć w środowisku klienta, w którym znajduje się wiele różnych usług chmurowych" - powiedział Ric Lewis, wiceprezes i dyrektor działu rozwiązań sterowanych oprogramowaniem i chmurowych w firmie HPE.

Warto przypomnieć, że już we wrześniu br. SUSE i HPE informowały o nawiązaniu ściślejszej współpracy dotyczącej wykorzystania wiedzy firmy SUSE z zakresu rozwiązań OpenStack do wspólnego tworzenia innowacji w dziedzinie rozwiązań HPE Helion OpenStack i Stackato typu PaaS. Aktualna transakcja obejmuje również niewyłączną umowę, na mocy której HPE będzie partnerem OEM wykorzystującym technologie SUSE OpenStack typu laaS i Cloud Foundry typu PaaS w rozwiązaniach HPE Helion OpenStack i Helion Stackato.

"Od przeszło dwóch dekad firma SUSE jest jednym z liderów rynku rozwiązań open source i dlatego jestem bardzo zainteresowana wpływem, jaki dystrybucja platformy SUSE Cloud Foundry będzie miała na przedsiębiorstwa i twórców oprogramowania na całym świecie. Strategiczna wizja SUSE dotycząca konwergencji technologii typu PaaS (platformy jako usługi) i typu CaaS (kontenera w postaci usługi) będzie także mile widzianym wkładem do strategicznego dialogu, jaki prowadzimy w obrębie społeczności fundacji Cloud Foundry Foundation" - powiedziała Abby Kearns, dyrektor zarządzający fundacją Cloud Foundry Foundation.

Źródło: SUSE