Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed RiOS 6.0 dostępny oficjalnie

RiverbedRiOS 6.0 przyspiesza aplikacje, platformy i prywatne “chmury” cloud computing. Współpracuje między innymi z rozwiązaniami Citrix, Mac, Oracle i SharePoint.

 


Wraz z RiOS 6.0 firma Riverbed zamierza nadal dostarczać najwyższą w branży wydajność dla jak najszerszego zakresu aplikacji i platform spotykanych w dzisiejszym rozproszonym IT i infrastrukturze cloud computing. Riverbed umożliwia obsługę coraz większej liczby użytkowników na coraz większej liczbie platform dzięki obsłudze przez RiOS 6.0 takich rozwiązań, jak Citrix XenApp, Oracle E-Business Suite 12, programy klienckie na platformę Mac oraz szereg aplikacji sieciowych, jak Microsoft SharePoint i SAP. Dodatkowo Riverbed usprawnia skalowalność procesów disaster recovery (DR) poprzez nowe funkcje i zwiększoną wydajność replikacji między data center. Ta rozszerzona postać optymalizacji WAN jest aktualnie najbardziej kompleksowym rozwiązaniem dla firm posiadających rozproszoną infrastrukturę IT i cloud computing.

Wydajniejsze rozwiązania Citrix bez konieczności przebudowy sieci WAN
Wiele firm korzystających z wirtualizacji aplikacji za pomocą Citrix XenApp napotkało na problemy z wydajnością przy dostarczaniu wirtualizacji desktopu w sieci WAN, co miało niekorzystny wpływ na produktywność pracowników. By usprawnić dotychczasową akcelerację dla aplikacji Citrix XenApp, Riverbed rozszerzył możliwości QoS dla rozwiązań Citrix i uprościł konfigurację. W praktyce oznacza to, że RiOS 6.0 pozwala na zmniejszenie obciążenia łącza nawet o 83% i skrócenie czasu reakcji do 50%. Mniejsze obciążenie pozwala firmom na posiadanie nawet dwukrotnie większej liczby klientów XenApp bez konieczności poszerzania łącza w odległych lokacjach przy jednoczesnej poprawie w wydajności.

“Wraz z upowszechnianiem się nowych platform klienckich w miejscach pracy, Riverbed dodaje ich obsługę, aby sprostać ciągle zmieniającym się potrzebom przedsiębiorstw. Nowa wersja systemu RiOS wesprze inicjatywy oszczędnościowe w firmach, takie jak wirtualizacja, centralizacja IT i konsolidacja w centrach przetwarzania danych. Menedżerowie IT wciąż poszukują narzędzi, które pozwoliłyby lepiej rozwiązać odwieczny dylemat cięcia kosztów i jednoczesnego zwiększania wydajności. Optymalizacja WAN potrafi prawdziwie sprostać takiemu wyzwaniu.” - powiedział Zeus Kerravala.

Maki - nawet 60 razy szybciej
Dynamika Apple na rynku konsumenckim stopniowo znajduje też swoje odbicie na rynku enterprise, więcej sekcji IT podejmuje obsługę komputerów Macintosh. Wraz z wprowadzeniem RiOS 6.0 firma Riverbed wprowadza możliwość akceleracji komputerów makowych klientów z optymalizacją dla aplikacji typu CIFS.

“Jak dotąd nasi użytkownicy pracujący na komputerach Apple w sieci WAN skarżyli się na opóźnienia w dostępie do plików. Po zastosowaniu nowych funkcjonalności optymalizacji Mac CIFS, opóźnienia zostały w olbrzymim stopniu zmniejszone. Przyspieszenie dostępu do informacji 60 razy, to nie tylko większa produktywność pracowników, ale też duże lepsze “user experience” - twierdzi Thai Tran, klient Riverbed i administrator infrastruktury w stowarzyszeniu ESA.

RiOS 6.0 to również lepsze optymalizacja dla aplikacji sieciowych działająca z protokołami HTTP i HTTPS oraz przyspieszająca nawet 20-krotnie SAP Netweaver, SharePoint, Microsoft CRM, Agile, Pivotal CRM oraz szereg innych aplikacji webowych. W swojej najnowszej odsłonie nowy system od Riverbed może również, jako jedyny na rynku, optymalizować pakiet Oracle 12 na poziomie aplikacji.

Biorąc pod uwagę kluczową dla biznesu tematykę ochrony danych i zapewnienia ciągłości biznesu, Riverbed rozwija optymalizację WAN dla centrów przetwarzania danych wspierając kluczowe zagadnienia konsolidacji oraz “disaster recovery". Firma zawarła sojusze z kluczowymi dostawcami rozwiązań z obszaru storage, takimi jak NetApp, EMC i Hitachi Data Systems by zapewnić klientom najlepszy poziom wydajności i bezpieczeństwa danych wędrujących pomiędzy centrami przetwarzania danych.

Firmy wykorzystują Riverbed Services Platform (RSP) do konsolidacji nawet pięciu serwisów w oddziale przy pomocy urządzeń Steelhead na platformie VMware. RiOS 6.0 oferuje rozszerzoną obsługę wirtualnych przestrzeni dyskowych oraz lepszą dostępność dla maszyn wirtualnych. Dzięki RSP łatwiejsza jest konsolidacja oddziałów, w przypadku których firmy nie decydują się na przeniesienie do centrów przetwarzania danych.

Źródło: Riverbed Technology
Skomentuj na forum