Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed RiOS 6.0 dostępny oficjalnie

RiverbedRiOS 6.0 przyspiesza aplikacje, platformy i prywatne “chmury” cloud computing. Współpracuje między innymi z rozwiązaniami Citrix, Mac, Oracle i SharePoint.

 


Wraz z RiOS 6.0 firma Riverbed zamierza nadal dostarczać najwyższą w branży wydajność dla jak najszerszego zakresu aplikacji i platform spotykanych w dzisiejszym rozproszonym IT i infrastrukturze cloud computing. Riverbed umożliwia obsługę coraz większej liczby użytkowników na coraz większej liczbie platform dzięki obsłudze przez RiOS 6.0 takich rozwiązań, jak Citrix XenApp, Oracle E-Business Suite 12, programy klienckie na platformę Mac oraz szereg aplikacji sieciowych, jak Microsoft SharePoint i SAP. Dodatkowo Riverbed usprawnia skalowalność procesów disaster recovery (DR) poprzez nowe funkcje i zwiększoną wydajność replikacji między data center. Ta rozszerzona postać optymalizacji WAN jest aktualnie najbardziej kompleksowym rozwiązaniem dla firm posiadających rozproszoną infrastrukturę IT i cloud computing.

Wydajniejsze rozwiązania Citrix bez konieczności przebudowy sieci WAN
Wiele firm korzystających z wirtualizacji aplikacji za pomocą Citrix XenApp napotkało na problemy z wydajnością przy dostarczaniu wirtualizacji desktopu w sieci WAN, co miało niekorzystny wpływ na produktywność pracowników. By usprawnić dotychczasową akcelerację dla aplikacji Citrix XenApp, Riverbed rozszerzył możliwości QoS dla rozwiązań Citrix i uprościł konfigurację. W praktyce oznacza to, że RiOS 6.0 pozwala na zmniejszenie obciążenia łącza nawet o 83% i skrócenie czasu reakcji do 50%. Mniejsze obciążenie pozwala firmom na posiadanie nawet dwukrotnie większej liczby klientów XenApp bez konieczności poszerzania łącza w odległych lokacjach przy jednoczesnej poprawie w wydajności.

“Wraz z upowszechnianiem się nowych platform klienckich w miejscach pracy, Riverbed dodaje ich obsługę, aby sprostać ciągle zmieniającym się potrzebom przedsiębiorstw. Nowa wersja systemu RiOS wesprze inicjatywy oszczędnościowe w firmach, takie jak wirtualizacja, centralizacja IT i konsolidacja w centrach przetwarzania danych. Menedżerowie IT wciąż poszukują narzędzi, które pozwoliłyby lepiej rozwiązać odwieczny dylemat cięcia kosztów i jednoczesnego zwiększania wydajności. Optymalizacja WAN potrafi prawdziwie sprostać takiemu wyzwaniu.” - powiedział Zeus Kerravala.

Maki - nawet 60 razy szybciej
Dynamika Apple na rynku konsumenckim stopniowo znajduje też swoje odbicie na rynku enterprise, więcej sekcji IT podejmuje obsługę komputerów Macintosh. Wraz z wprowadzeniem RiOS 6.0 firma Riverbed wprowadza możliwość akceleracji komputerów makowych klientów z optymalizacją dla aplikacji typu CIFS.

“Jak dotąd nasi użytkownicy pracujący na komputerach Apple w sieci WAN skarżyli się na opóźnienia w dostępie do plików. Po zastosowaniu nowych funkcjonalności optymalizacji Mac CIFS, opóźnienia zostały w olbrzymim stopniu zmniejszone. Przyspieszenie dostępu do informacji 60 razy, to nie tylko większa produktywność pracowników, ale też duże lepsze “user experience” - twierdzi Thai Tran, klient Riverbed i administrator infrastruktury w stowarzyszeniu ESA.

RiOS 6.0 to również lepsze optymalizacja dla aplikacji sieciowych działająca z protokołami HTTP i HTTPS oraz przyspieszająca nawet 20-krotnie SAP Netweaver, SharePoint, Microsoft CRM, Agile, Pivotal CRM oraz szereg innych aplikacji webowych. W swojej najnowszej odsłonie nowy system od Riverbed może również, jako jedyny na rynku, optymalizować pakiet Oracle 12 na poziomie aplikacji.

Biorąc pod uwagę kluczową dla biznesu tematykę ochrony danych i zapewnienia ciągłości biznesu, Riverbed rozwija optymalizację WAN dla centrów przetwarzania danych wspierając kluczowe zagadnienia konsolidacji oraz “disaster recovery". Firma zawarła sojusze z kluczowymi dostawcami rozwiązań z obszaru storage, takimi jak NetApp, EMC i Hitachi Data Systems by zapewnić klientom najlepszy poziom wydajności i bezpieczeństwa danych wędrujących pomiędzy centrami przetwarzania danych.

Firmy wykorzystują Riverbed Services Platform (RSP) do konsolidacji nawet pięciu serwisów w oddziale przy pomocy urządzeń Steelhead na platformie VMware. RiOS 6.0 oferuje rozszerzoną obsługę wirtualnych przestrzeni dyskowych oraz lepszą dostępność dla maszyn wirtualnych. Dzięki RSP łatwiejsza jest konsolidacja oddziałów, w przypadku których firmy nie decydują się na przeniesienie do centrów przetwarzania danych.

Źródło: Riverbed Technology
Skomentuj na forum