Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE zapowiada SUSE Enterprise Storage 4

Suse StoragePodczas konferencji SUSECon, firma SUSE zaprezentowała nową wersję oprogramowania SUSE Enterprise Storage opartą na systemie plików Ceph, stanowiącą odpowiedź na potrzeby m.in. przedsiębiorstw z branż wymagających przetwarzania ogromnych ilości danych lub podlegających ścisłym przepisom, a także tych, które potrzebują wysoce skalowalnych i elastycznych rozwiązań pamięci masowej.


W najnowszej wersji produktu SUSE Enterprise Storage 4 zastosowano pierwszą wersję produkcyjną systemu plików CephFS, który jest doskonałym rozwiązaniem do zarządzania pamięcią masową zbiorczą, archiwalną i o wielkiej pojemności. Umożliwia ono klientom ekonomiczne przekształcenie posiadanej już infrastruktury pamięci masowej, aby łatwo ją można było dostosowywać do zmiennych wymagań biznesowych i potrzeb w zakresie danych.

Oprogramowanie SUSE Enterprise Storage 4 jest oparte na wersji Jewel systemu plików Ceph i doskonale nadaje się do zarządzania pamięcią masową zbiorczą, archiwalną i o wielkiej pojemności. Klienci mogą bez ograniczeń upraszczać i skalować pamięć masową w przypadku takich zastosowań, jak nadzór wideo, szkolenia w Internecie, telewizja przemysłowa, media strumieniowe, obrazowanie medyczne (mammografia, prześwietlenia, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny i inne), mapowanie genomów, przetwarzanie danych sejsmicznych, projektowanie CAD, archiwizowanie danych, pamięć masowa maszyn wirtualnych oraz kopie zapasowe zestawów danych. Oprogramowanie to umożliwia również klientom uruchamianie obciążeń produkcyjnych dla blokowej, obiektowej i plikowej pamięci masowej w obrębie pojedynczego klastra, co jeszcze bardziej zmniejsza koszty sprzętowe i operacyjne.

Firma SUSE została uwzględniona przez Gartnera w październikowym raporcie „Magic Quadrant” dotyczącym rozproszonych systemów plików i obiektowej pamięci masowej. W raporcie tym firma Gartner szacuje, że „do roku 2021 ponad 80 procent danych w przedsiębiorstwach będzie przechowywanych w systemach pamięci masowej z możliwością rozbudowy w korporacyjnych oraz chmurowych centrach przetwarzania danych, począwszy od obecnych 30 procent”.

SUSE Enterprise Storage 4 zapewnia następujące korzyści:
• Mniejsze koszty sprzętowe i operacyjne infrastruktury pamięci masowej dzięki całkowicie ujednoliconemu rozwiązaniu do obsługi bloków, obiektów i plików w systemie plików CephFS gotowym do pracy w środowisku produkcyjnym.
• Większy wybór sprzętu do obsługi pamięci masowej w firmie, co jest istotne szczególnie dla klientów potrzebujących rozwiązań o dużej skalowalności, z obsługą 64-bitowych środowisk ARM włącznie.
• Lepsza ochrona danych i odtwarzanie po awarii dzięki funkcji replikacji blokowej pamięci masowej na duże odległości i replikacji obiektowej pamięci masowej w wielu ośrodkach.
• Zaawansowany graficzny interfejs użytkownika do uproszczonego zarządzania systemem, wykorzystujący już rozwiązanie openATTIC do administrowania pamięcią masową rozwijane również jako projekt Open Source.
• Lepsza koordynacja pracy klastra dzięki wykorzystaniu oprogramowania Salt do uproszczonego zarządzania klastrami pamięci masowej.
• Wersja zapoznawcza z dostępem do oprogramowania NFS Ganesha i dostęp za pomocą protokołu NFS do pojemników S3.

W powiązanej informacji prasowej dotyczącej rozwiązania SUSE Enterprise Storage firma SUSE poinformowała również o przejęciu sterowanych oprogramowaniem zasobów do zarządzania pamięcią masową od firmy it-novum, w tym platformy openATTIC do obsługi systemu plików Ceph oraz infrastruktury zarządzania pamięcią masową. Przejęcie to umożliwi firmie SUSE szybsze wykorzystanie platformy openATTIC jako środowiska do zarządzania produktem SUSE Enterprise Storage oraz pomoże oferować prostsze i oszczędniejsze rozwiązania do zarządzania pamięcią masową w przedsiębiorstwach.

Rozwiązanie SUSE Enterprise Storage 4 będzie dostępne w sprzedaży od grudnia tego roku.

Źródło: SUSE

Logowanie i rejestracja