Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Linux Enterprise 12 Service Pack 2

SuseFirma SUSE wprowadza na rynek SUSE Linux Enterprise 12 Service Pack 2 do obsługi serwerów fizycznych, wirtualnych i w chmurze. Najnowsza wersja światowej klasy systemu operacyjnego SUSE Linux Enterprise Server o otwartym kodzie źródłowym - SUSE Linux Enterprise 12 SP 2 pomoże w szybszym wprowadzaniu innowacji, zwiększy niezawodność działania systemów, spełni surowe wymagania w zakresie bezpieczeństwa oraz zaadaptuje się do nowych technologii.


Od tej wersji SUSE Linux jest teraz dostępny nawet na Raspberry Pi. Po raz pierwszy przy wprowadzaniu nowej wersji systemu Linux obsługiwane są wszystkie architektury: x86-64, ARM, w tym Raspberry Pi, IBM POWER Systems oraz IBM z Systems/LinuxONE.

Udoskonalenia wprowadzone do systemu operacyjnego SUSE Linux Enterprise 12 SP2:
• Dziesięciokrotne szybsze przetwarzanie pakietów za pośrednictwem sterowanego oprogramowaniem dostępu do sieci, wykorzystującego przełącznik Open vSwitch z pakietem rozwoju przełączania ruchu (ang. Data Plane Development Kit - DPDK). Umożliwia on dostawcom rozwiązań telekomunikacyjnych wydajne wdrażanie funkcji sieci wirtualnych. Do oprogramowania SUSE Linux Enterprise dodana została obsługa wielu mechanizmów wirtualizacji, a integracja pakietu DPDK umożliwia klientom pełne rozwiązanie do wirtualizacji dla wdrożeń chmurowych i lokalnych.
• Krótszy czas przestojów i większa wydajność operacji We-Wy dzięki trwałym aplikacjom pamięci systemowej wykorzystującym zintegrowane pamięci NVDIMM, które zapisują dane w kilka sekund i udostępniają je natychmiast po restarcie.
• Bardziej elastyczna obsługa aplikacji SAP ułatwia przejście na platformę S/4HANA, przyspiesza wdrożenie aplikacji SAP, dostraja platformę SAP HANA pod kątem wydajności, a także tworzy bardziej elastyczne i bezpieczne środowisko SAP z ulepszoną obsługą klastrów SAP HANA, nawet rozproszonych geograficznie.
• Funkcjonalność „pomiń pakiety serwisowe” oszczędzająca czas i zasoby, która umożliwia klientom pominięcie wcześniejszych pakietów serwisowych i zainstalowanie od razu pakietu SP2 systemu SUSE Linux Enterprise Server 12.
• Większa możliwość wdrażania ekonomicznych, wysokowydajnych funkcji do analizy danych na serwerach IBM Power Systems LC i OpenPOWER, w tym obsługa urządzeń fizycznych.
• Certyfikacja FIPS 140-2 prowadzona na bieżąco, aby spełnić surowe wymagania w zakresie bezpieczeństwa określone przez administrację rządową, ustawę FISMA i klientów z sektora finansów.
• Krótszy czas przestojów dla systemów IBM opartych o serwery POWER z rozbudowaną pamięcią dzięki maksymalnie skróconym czasom inicjowania pamięci podczas restartowania serwerów oraz obsłudze funkcji wysokiej dostępności i łączenia w klastry za pomocą funkcji GEO-klastra w przypadku serwerów IBM POWER.
• Obsługa architektury ARMv8-A, łącznie z Raspberry Pi3, dzięki czemu oprogramowanie SUSE Linux Enterprise Server 12 SP2 jest jednym z pierwszych komercyjnych platform linuksowych dla przedsiębiorstw, które obsługują tę architekturę.
• Obsługa skalowalnej architektury Omni-Path firmy Intel do wdrażania wysokowydajnych obciążeń obliczeniowych.
• Uproszczony dostęp do najnowszych pakietów i technologii dzięki integracji SUSE Package Hub z systemem SUSE Customer Center, który pomaga klientom łatwo pobierać moduły i aktualizacje pakietów.

SUSE Linux Enterprise 12 SP2 dla różnych architektur sprzętowych można pobrać ze strony:
www.suse.com/products/server/download

Dostępne są również obrazy dla publicznych platform chmurowych ułatwiając świadczenie publicznych usług chmurowych i migrację do chmur publicznych ze środowisk lokalnych. Więcej informacji na temat rodziny rozwiązań SUSE Linux Enterprise 12 Service Pack 2 można znaleźć na stronie www.suse.com/server.

Źródło: SUSE

Logowanie i rejestracja