Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat Enterprise Linux 7.3

Red Hat LinuxRed Hat poinformował o dostępności Red Hat Enterprise Linux 7.3 - najnowszej wersji korporacyjnej platformy linuksowej. Aktualizacja flagowego systemu operacyjnego firmy Red Hat oferuje nowe funkcje i ulepszenia związane z wydajnością, bezpieczeństwem i niezawodnością. Nowa wersja zapewnia też obsługę kontenerów linuksowych i internetu rzeczy (IoT), aby pomóc wczesnym użytkownikom tych technologii wykorzystać istniejące inwestycje w miarę adaptowania systemów do nowych wyzwań biznesowych.


"Nowoczesne aplikacje korporacyjne wymagają coraz większej ilości zasobów zarówno na poziomie sieci, jak i pamięci masowej, a infrastruktura IT musi nie tylko dotrzymywać im kroku, ale również uprzedzać i uwzględniać zmieniające się potrzeby. Red Hat Enterprise Linux 7.3 nie tylko umożliwia zwiększenie wydajności aplikacji. Oferuje także bezpieczniejszą, niezawodną i innowacyjną platformę korporacyjną, która wspiera zarówno istniejące aplikacje o znaczeniu krytycznym, jak i nowe rozwiązania technologiczne, takie jak kontenery linuksowe i IoT" - powiedział Jim Totton, wiceprezes i dyrektor generalny, Platforms Business Unit, Red Hat.

Wydajność
Od technologii wideokonferencji i transmisji głosu przez sieci IP (VoIP) do internetowych aplikacji i usług, potrzeby sieciowe nowoczesnych przedsiębiorstw bywają niezwykle istotne. Red Hat Enterprise Linux 7.3 spełnia te potrzeby poprzez obsługę lekkich tunelów, dzięki którym instancje systemu-gościa Red Hat Enterprise Linux 7.3 stają się bardziej bezpieczne, wydajne, skalowalne i elastyczne. Ponadto ulepszenia w mechanizmie przydzielającym pamięć na pakiety zwiększają wydajność interfejsów sieciowych 40 i 100 Gb.

Zwiększenie wydajności pamięci masowej przynosi korzyści nie tylko aplikacjom sieciowym. Aplikacje transakcyjne operujące na bazach danych, systemy przetwarzania zgłoszeń i zdarzeń oraz maszyny wirtualne potrzebują szybszego wejścia-wyjścia (I/O), aby pomóc przedsiębiorstwom w wykorzystaniu zalet tych technologii. Dzięki obsłudze klastrów Parallel Network File System (pNFS), które mogą bezpośrednio montować wspóldzielone nosniki zewnetrzne oraz urzadzenia pamieci nieulotnej, Red Hat Enterprise Linux 7.3 zapewnia szybszy dostęp do nośników pamięci, zmniejsza opóźnienia oraz pozwala na błyskawiczny, bezpośredni transfer danych, aby aplikacje intensywnie korzystające z pamięci masowej mogły wykorzystać ich pełen potencjał.
 
Zarządzanie bezpieczeństwem i tożsamością
W obliczu nieustannie zmieniającego się krajobrazu zagrożeń statyczne zabezpieczenia nie zdają egzaminu, a bezpieczniejsze centrum danych zaczyna się od innowacji na poziomie systemu operacyjnego. Red Hat Enterprise Linux 7.3 wspiera tę ewolucję bezpieczeństwa IT, wprowadzając kilka nowych i ulepszonych środków ochrony zapewniających bezpieczniejszą platformę dla krytycznych wdrożeń i innych kluczowych obciążeń roboczych. Są to m.in.:

• Aktualizacje SELinux, mechanizmu egzekwującego precyzyjne zasady kontroli dostępu na poziomie systemu, które przyspieszają tworzenie zasad i zwiększają ogólną łatwość użycia.
• Red Hat Enterprise Linux 7.3 zapewnia mechanizm kontroli bezpieczeństwa obejmujący procesy kontenerowe i niekontenerowe, co zwiększa ogólną efektywność operacyjną. Za pośrednictwem rozszerzeń OpenSCAP - otwartej implementacji Security Content Auto-mation Protocol (SCAP), która zapewnia standardowe rozwiązanie do kontrolowania stopnia bezpieczeństwa korporacyjnej infrastruktury linuksowej. Konfigurowanie zasad SCAP za pomocą graficznego interfejsu użytkownika OpenSCAP Workbench jest teraz łatwiejsze.
• Ulepszenia rozwiązania Red Hat do zarządzania tożsamością, które zapewniają wyższą wydajność dużych instalacji, obsługę uwierzytelniania z wykorzystaniem inteligentnych kart z Active Directory, a także możliwość konfigurowania siły uwierzytelniania poszcze-gólnych hostów i usług.

Kontenery linuksowe
Kontenery linuksowe zapewniają przedsiębiorstwom sposób na osiągnięcie nowego poziomu efektywności operacyjnej. Oferują innowacyjny format pakowania i zarządzania, który może przyspieszyć tworzenie aplikacji i umożliwić elastyczniejsze zarządzanie ich cyklem życia. Kontenery zwiększają zarówno przenośność aplikacji, jak i elastyczność infrastruktury, oraz umożliwiają organizacjom klarowniejsze rozdzielenie ról deweloperów i administratorów IT. Red Hat Enterprise Linux 7.3 oferuje rozszerzone wsparcie kontenerów linuksowych za sprawą licznych ulepszeń, a także rozbudowanych narzędzi administracyjnych (Atomic CLI / Cockpit) oraz zaktualizowanego środowiska uruchomieniowego (Docker). System oferuje też nową funkcję cyfrowego podpisywania kontenerów jako Technology Preview.

Niezawodność
Red Hat Enterprise Linux 7.3 nadal zapewnia solidny, stabilny fundament dla środowisk i aplikacji korporacyjnych. Klienci mogą teraz wdrożyć w pełni zintegrowane rozwiązanie do usuwania skutków awarii bez polegania na rozwiązaniach tworzonych samodzielnie lub przez firmy trzecie, co może ograniczyć koszty i przyspieszyć wdrożenie. Do ulepszeń które to umożliwiają należą:

• Możliwość skonfigurowania koordynatora (pacemaker) do zarządzania wieloma centrami danych oraz tworzenia klastrów obejmujących wiele lokalizacji geograficznych na po-trzeby usuwania skutków awarii oraz zwiększania skalowalności.
• Możliwość łatwiejszego konfigurowania i wyzwalania powiadomień, kiedy zmienia się status zarządzanego klastra, dzięki wprowadzeniu ulepszonych alarmów koordynatora.

Internet rzeczy (IoT)
Przemysłowe wdrożenia IoT składają się z ogromnych sieci „inteligentnych” urządzeń brzegowych, które przekazują informacje w czasie rzeczywistym do centrów danych, umożliwiając zwiększenie efektywności i ograniczenie kosztów operacyjnych. Wdrożenia te muszą być wspierane przez solidny system klasy korporacyjnej. W systemie Red Hat Enterprise Linux 7.3 wprowadzono dwie funkcje, które pozwalają wykorzystać go jako zaawansowaną, korporacyjną platformę internetu rzeczy:

• Obsługa komunikacji z urządzeniami Bluetooth LE (Low Energy). Bluetooth LE, rozsze-rzenie standardu Bluetooth, zaprojektowano specjalnie z myślą o urządzeniach o niskim zużyciu energii, takich jak czujniki IoT.
• Obsługa magistrali Controller Area Network (CANbus) w jądrze systemu – CANbus to magistrala komunikacyjna używana w samochodach i zaawansowanych kontrolerach automatyki przemysłowej.

Warianty systemu Red Hat Enterprise Linux
Dzisiejsza premiera oznacza również aktualizację kilku wariantów systemu Red Hat Enterprise Linux. Od ogromnych wdrożeń kontenerowych do otwartych innowacji w nowej architekturze serwerowej, warianty systemu Red Hat Enterprise Linux 7.3 zapewniają rozwiązanie wybranych, najbardziej specyficznych problemów architektury korporacyjnej. Należą do nich:

• Red Hat Enterprise Linux Atomic Host, minimalistyczny system operacyjny zoptymalizo-wany pod kątem kontenerów linuksowych. Wykonywanie aplikacji w kontenerach na ba-zie Red Hat Enterprise Linux Atomic Host zapewnia przenośność aplikacji w obrębie chmury hybrydowej. Nowością w Red Hat Enterprise Linux Atomic Host 7.3 (dostępną w wersji Technology Preview) jest możliwość tworzenia warstw dodatkowych pakietów RPM, co zapewnia większą elastyczność często potrzebną w zróżnicowanych środowi-skach.
• Red Hat Enterprise Linux for SAP Applications, wariant zoptymalizowany pod kątem środowiska SAP, jest teraz obsługiwany przez komputery IBM z Systems oraz IBM Po-wer, o kolejności bajtów starszy-młodszy (big endian).
• Red Hat Enterprise Linux Server for ARM 7.3 Development Preview, system operacyjny Red Hat zoptymalizowany pod kątem 64-bitowych systemów ARM, teraz oferuje:
- Wirtualizację pojedynczego hosta opartego na KVM, jednej z wiodących techno-logii wirtualizacji open source.
- Rozwiązanie Red Hat Ceph Storage do prototypowania i wdrażania skalowanej poziomo, definiowanej przez oprogramowanie pamięci masowej przechowującej obiekty, bloki i pliki.
- Obsługę pakietu Red Hat Developer Toolset, który zapewnia deweloperom C i C++ najnowsze stabilne wersje narzędzi open source do tworzenia, diagnozo-wania i debugowania aplikacji dla 64-bitowych platform ARM.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja