Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Axence nVision 9 z darmowym zarządzaniem siecią do 10 stanowisk

axence nvision 9Axence, producent oprogramowania do zarządzania infrastrukturą IT, zaprezentował dziewiątą odsłonę swojego flagowego rozwiązania Axence nVision. Kolejna generacja programu wprowadza nowy model licencjonowania. Dotychczas znane edycje FREE, PRO i Trial zostały zastąpione jedną, w pełni funkcjonalną wersją bez ograniczeń czasowych i limitu monitorowanych urządzeń sieciowych. Dodatkowo, dzięki 10 darmowym Agentom nVision, użytkownik może kompleksowo zarządzać siecią złożoną z dziesięciu stanowisk.


Axence nVision 9 można wykorzystać w każdej firmie, bez względu na jej wielkość. Zarówno duże, jak i małe podmioty, skorzystają na nowym modelu licencjonowania.

"Za pomocą darmowego modułu Network duże przedsiębiorstwa mogą teraz monitorować urządzenia sieciowe bez żadnych ograniczeń. Pozwala to m.in. wykrywać anomalie w działaniu sieci i przeciwdziałać kosztownym przestojom" - mówi Grzegorz Oleksy, Prezes Zarządu Axence.

"Dla małego biznesu Axence nVision 9 to prawdziwa rewolucja. Do tej pory zarządzanie IT było dla tej grupy niemal niedostępne. Żaden z producentów nie oferował w darmowych wersjach tak rozbudowanych funkcjonalności, jakie teraz daje nVision. Pełna funkcjonalność wszystkich modułów do 10 stacji roboczych odpowiada na potrzeby większości małych firm. Zależy nam jednocześnie na ich rozwoju i edukacji. Dzięki rozwiązaniom takim jak nVision nawet najmniejszy biznes może zacząć oszczędzać na IT w zauważalny sposób i zabezpieczyć się przed niebezpieczeństwem kosztownych awarii czy wycieków danych" - dodaje Oleksy.

Nowe funkcje
Oprócz dużych zmian w licencjonowaniu, Axence nVision 9 wprowadza także istotne funkcje, które ułatwiają codzienną pracę działów IT. Wśród nowości znalazły się m.in.:

- rozbudowany system raportowania w module HelpDesk, umożliwiający uzyskanie szczegółowych danych o pracy działu pomocy technicznej. Na przejrzystych wykresach można sprawdzić m.in. szybkość obsługi zgłoszeń czy porównać nakład pracy poszczególnych inżynierów wsparcia. Analiza danych pozwoli usprawnić procesy, jakie zachodzą w HelpDesku. Dostępnych jest 19 wariantów raportów, które można dowolnie konfigurować.

- planowanie nieobecności i zastępstw dla pracowników pomocy technicznej w formie intuicyjnego kalendarza to dodatkowa gwarancja, że żadne ze zgłoszeń nie zostanie pominięte.

- zdalne wykonywanie poleceń na jednej, bądź wielu stacjach roboczych. Dzięki tej funkcji administrator może szybko pozyskać interesujące go informacje, bez konieczności uruchamiania sesji zdalnego dostępu do pulpitu. Nie przeszkadzając w pracy użytkownikom może on np. przeprowadzić diagnostykę dysków za pomocą programu CHKDSK. Funkcja ta jest dostępna w ramach modułu HelpDesk.

- możliwość zabezpieczenia dostępu do HelpDesku posiadanym certyfikatem SSL/TLS (protokół HTTPS), ważna zwłaszcza w scenariuszach dostępu do HelpDesku spoza sieci LAN.

- zdalna instalacja i deinstalacja oprogramowania (paczki MSI) na konkretnej stacji roboczej, bądź wielu stanowiskach jednocześnie. Przy jej pomocy administrator może zadbać, by pracownicy posługiwali się jedynie legalnym i dopasowanym do ich potrzeb oprogramowaniem. Funkcja dostępna w module Inventory.

- możliwość skonfigurowania alertu powiadamiającego administratora, że dany użytkownik odwiedził domeny z wybranej grupy (np. Nieproduktywne). To nowość w module Users, która pomoże administratorom realizować prewencyjną politykę bezpieczeństwa firmy. W połączeniu z możliwością kontekstowego przypisywania domen do poszczególnych grup (z poziomu widoku aktywności użytkownika), jak i możliwością sprawdzenia ich reputacji z poziomu programu, dział IT otrzymuje dodatkową wiedzę, jak zabezpieczyć firmę przed niebezpieczeństwami z Internetu i których pracowników szkolić pod tym kątem.