Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe macierze klasy all-flash ETERNUS AF od Fujitsu

FujitsuFujitsu wprowadza do swojej oferty nowe, bardzo szybkie systemy macierzy All-Flash w segmentach Entry i Midrange. Nowe systemy ETERNUS AF są w stanie sprostać wymaganiom dynamicznej obsługi głównej warstwy pamięci masowych niezależnie od skali przedsiębiorstwa, od małych i średnich firm po korporacyjne środowiska informatyczne.


Macierze ETERNUS AF są obecnie  najszybszymi systemami pamięci masowej oferowanymi przez Fujitsu, ich parametry pracy i zestaw  zaawansowanych funkcji przewyższają możliwości niejednej macierzy klasy All-Flash z segmentu high-end. Ich wprowadzenie oznacza, że technologia flash wkracza w świat codziennych zastosowaniach i może być skutecznym narzędziem dla bezpiecznej transformacji biznesowej przedsiębiorstw.

W ostatnich latach można było zaobserwować szybki wzrost wydajności procesorów i przepływności sieci telekomunikacyjnych, tempo tego wzrostu ma nadążać za potrzebami przedsiębiorstw wynikającymi z konieczności gromadzenia i przetwarzania coraz większych ilości danych. Jednakże tradycyjne technologie pamięci masowych, oparte na dyskach twardych (HDD) lub kombinacji dysków SSD i HDD (tzw. pamięci hybrydowe), nie jest dziś w stanie sprostać tym wymaganiom. W odpowiedzi na ten problem firma Fujitsu zaprojektowała najnowsze systemy pamięci masowej ETERNUS AF, wykorzystujące wyłącznie technologię Flash opartą na nośnikach SSD wspartą innowacyjnymi mechanizmami ich obsługi.

Urządzenia ETERNUS AF cechuje architektura oparta na najnowszych technologiach, wysoka niezawodność oraz bardzo krótkie czasy wykonywania operacji I/O, co pozwala na zaspokojenie potrzeb nie tylko współczesnych ale i wielu przyszłych aplikacji tworzonych dla przedsiębiorstw. Dyski SSD działają nawet 500 razy szybciej niż tradycyjne, co zapewnia maksymalną wydajność przy przetwarzaniu zróżnicowanych obciążeń, generowanych np. przez środowiska VDI, wielkie bazy danych, czy skomplikowane narzędzia analityczne. W swoich najnowszych macierzach Eternus AF, Fujitsu zaimplementowało dodatkowe  technologie zdecydowanie podwyższające efektywność obsługi dysków SSD w celu udostępnienia ich naturalnej wydajności. Uwzględniając bardzo przystępne w tej klasie rozwiązań ceny nowych macierzy ETERNUS AF przy skali oferowanych funkcjonalności, przedsiębiorstwa uzyskają nie tylko optymalny koszt inwestycji ale także zdecydowanie ograniczenie kosztów utrzymania i eksploatacji. Kolejne oszczędności mogą wyniknąć z prostszego modelu serwisowania dysków SSD dzięki ich wysokim parametrom  niezawodnościowych oraz z „odzyskania” powierzchni instalacyjnej w serwerowniach, która byłaby konieczna np. dla instalacji rozwiązania klasycznego lub hybrydowego o zbliżonych parametrach wydajnościowych.

Systemy pamięci masowej ETERNUS AF umożliwiają transformację centrum przetwarzania danych dzięki bardzo szybkim i łatwo rozbudowywalnym rozwiązaniom pamięci masowej, które mogą znacząco obniżyć całkowite koszty. Ważną korzyścią dla działów informatycznych jest także znaczne uproszczenie eksploatacji dzięki funkcji automatycznego zarządzania jakością usług, która znacząco zmniejsza nakłady pracy na czynności administracyjne i serwisowe. Przykładowo, zdefiniowanie automatycznych priorytetów wydajności dla konkretnych aplikacji pozwala na uwolnienie inżynierów od konieczności rutynowych reakcji.

Ponadto pamięć ETERNUS AF zapewnia pracę bez przestojów, pozbawiając przedsiębiorstwo problemów z nimi związanych. Dane o znaczeniu krytycznym są objęte automatycznym zapisem lustrzanym, co eliminuje ryzyko ich utraty. W przypadku awarii systemu następuje niezauważalne przełączenie na system zapasowy. Tradycyjne systemy dyskowej pamięci masowej ETERNUS DX bezproblemowo współpracują z nowymi rozwiązaniami ETERNUS AF. W trakcie przechodzenia na systemy w całości oparte na pamięci flash, przedsiębiorstwa mogą równocześnie stosować oba rodzaje systemów, czerpiąc korzyści z nowej pamięci masowej flash, wykorzystując równocześnie dotychczasową infrastrukturę centrum przetwarzania danych.

Wybór rozwiązania ETERNUS AF oznacza również oszczędności. Wbudowane funkcje deduplikacji i kompresji danych zapewniają automatyczną optymalizację rozmiaru danych w systemie Fujitsu ETERNUS AF, średnio pięciokrotnie zmniejszając zapotrzebowanie na pojemność napędów SSD. Deduplikacja w trybie inline wykrywa i eliminuje duplikaty danych, a następnie kompresja usuwa informacje nadmiarowe w celu dalszego skompresowania danych. Dodatkowo, systemy w całości oparte na pamięci flash zajmują mniej miejsca w centrum danych oraz zużywają mniej energii na zasilanie i chłodzenie w porównaniu z tradycyjnymi macierzami dyskowymi.

Na początek Fujitsu oferuje dwa modele w całości oparte na pamięci flash. Najwyższej klasy model ETERNUS AF650 zawiera maksymalnie 256 GB pamięci podręcznej Cache oraz maksymalnie 96 dysków SSD, które dają łącznie 368 TB nominalnej pojemności fizycznej i 1843 TB pojemności efektywnej. Drugi model, ETERNUS AF250, zawiera maksymalnie 64 GB pamięci podręcznej Cache oraz maksymalnie 24 dyski SSD, które dają łącznie 92 TB nominalnej pojemności fizycznej i 460 TB pojemności efektywnej. Parametry te oparte są na oszacowanym współczynniku deduplikacji i kompresji, wynoszącym 5:1.

Źródło: Fujitsu