Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Aktualności

10 faktów o Veeam Software z okazji jubileuszu 10-lecia firmy

Veeam 10th yearsFirma Veeam Software już od dziesięciu lat stoi na straży dostępności informatycznej w przedsiębiorstwach i instytucjach - dziś na całym świecie jest ich ponad 205 tysięcy. Z okazji jubileuszu firmy przedstawiamy kilka faktów, o których nie wszyscy wiedzą, a które pomogły Veeam Software w odniesieniu sukcesu w swojej dziedzinie.


1. Zespół Veeam. Firma założona w 2006 roku przez Andreia Baronova i Ratmira Timasheva początkowo zatrudniała tylko 13 pracowników. Obecnie Veeam prowadzi działalność w przeszło 180 państwach i zatrudnia ponad 2200 osób w 32 krajach.

2. Skupienie się na własnej rentowności zamiast poszukiwania inwestorów venture capital. Firma Veeam Software powstała bez zewnętrznych inwestycji z wykorzystaniem środków, które Andrei Baronov i Ratmir Timashev uzyskali ze sprzedaży Aelita Software firmie Quest Software (następnie przejętej przez Della). Od czasu założenia Veeam stale się rozwija. Przychody za 2015 rok wyniosły 474 mln dolarów, a wyniki za drugi kwartał 2016 r. pokazują wzrost o 38 proc. rok do roku.  

3. Dlaczego świętujemy właśnie teraz? 10 października to jedna z najważniejszych dat w historii Veeam. W 2007 roku właśnie tego dnia zapowiedziano pierwszy produkt Veeam - Veeam FastSCP for VMware ESX Server. Od tego czasu Veeam konsekwentnie podąża ścieżką innowacyjności i obecnie ma w ofercie 8 produktów, 3 kolejne w drodze oraz 4 aktualizacje zaplanowane na IV kwartał 2016 roku.  

4. Backup kontra dostępność. Veeam był pionierem rynku dostępności - jako pierwszy zidentyfikował problem „deficytu dostępności” i zaczął tak projektować produkty, by pomóc klientom go zniwelować. W 2014 roku firma opublikowała swój pierwszy raport poświęcony temu zagadnieniu. Miał on na celu uświadomienie dyrektorom IT, jak wielkie znaczenie ma dostępność danych dla współczesnych przedsiębiorstw, których sukces zależy od zdolności do zagwarantowania nieprzerwanej działalności (Always-On Enterprise). Z najnowszego raportu Veeam Availability Report 2016, który uwzględnia opinie 1140 decydentów IT z 24 krajów, wynika, że koszt przestojów wzrósł aż o 6 mln dol. w ciągu 12 miesięcy.

5. Światowe uznanie. Veeam otrzymał pierwszą nagrodę VMworld w 2007 roku, po czym przez cztery lata z rzędu zdobywał kolejne laury w wielu kategoriach. Ogółem, w ciągu swojej 10-letniej historii, Veeam zdobył ponad 80 prestiżowych, międzynarodowych nagród branżowych.

6. VeeamON, czyli własna konferencja branżowa poświęcona ciągłości działania. Veeam po raz pierwszy pojawił się na międzynarodowej imprezie (VMworld) w 2007 r., a siedem lat później, w 2014 r., zorganizował własną konferencję Premiere Data Center Availability Event - VeeamON w Las Vegas. Wzięło w niej udział 1300 osób, spośród których 27 proc. stanowili goście zagraniczni z 44 krajów. Kolejna konferencja VeeamON 2015 przyciągnęła niemal 1800 uczestników. Edycja VeeamON 2017 odbędzie się w Nowym Orleanie w Luizjanie w dniach 16-18 maja.

7. Działalność lokalna. Oprócz globalnego wydarzania Veeam prowadzi również serię konferencji VeeamON Forum. W 2016 r. odbyły się one w 10 miastach: Warszawie, Tokio, Dubaju, Moskwie, Hanau, Stambule, Paryżu, Londynie, Rzymie i Pradze. Zorganizowano też szereg mniejszych spotkań VeeamON Tour w innych miastach na całym świecie.

8. Partnerstwa kluczem do sukcesu. Veeam to firma, która prowadzi działalność wyłącznie w oparciu o kanał partnerski. Wprowadzony w maju 2008 roku Program Veeam ProPartner, zapewnił partnerom Veeam wsparcie niezbędne do udanej współpracy oraz identyfikowania nowych źródeł przychodów. Obecnie Veeam ma 41 tysięcy lojalnych partnerów w swoim programie.

9. Awans do grona liderów w ciągu trzech lat. Veeam po raz pierwszy pojawił się w raporcie Gartner Magic Quadrant for Data Center Backup & Recovery Software w 2013 roku i wystarczyły mu trzy lata, żeby awansować do kwadrantu Liderów. Według Gartnera, Veeam zwiększył liczbę wdrożeń w sektorze korporacyjnego backupu maszyn wirtualnych, a jego klientami jest 70 proc. przedsiębiorstw z listy Fortune 500.

10. Zadowolenie klientów najwyższym priorytetem. W ciągu 10 lat działalności łączna liczba klientów Veeam wzrosła do 205 tysięcy, a wskaźnik satysfakcji klientów jest obecnie najwyższy w branży i wynosi +61. W 2016 roku Veeam świętował pozyskanie 200-tysięcznego klienta lotem ZERO-G Experience, dowodząc, że nawet grawitacja nie stanowi żadnego ograniczenia.