Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

10 faktów o Veeam Software z okazji jubileuszu 10-lecia firmy

Veeam 10th yearsFirma Veeam Software już od dziesięciu lat stoi na straży dostępności informatycznej w przedsiębiorstwach i instytucjach - dziś na całym świecie jest ich ponad 205 tysięcy. Z okazji jubileuszu firmy przedstawiamy kilka faktów, o których nie wszyscy wiedzą, a które pomogły Veeam Software w odniesieniu sukcesu w swojej dziedzinie.


1. Zespół Veeam. Firma założona w 2006 roku przez Andreia Baronova i Ratmira Timasheva początkowo zatrudniała tylko 13 pracowników. Obecnie Veeam prowadzi działalność w przeszło 180 państwach i zatrudnia ponad 2200 osób w 32 krajach.

2. Skupienie się na własnej rentowności zamiast poszukiwania inwestorów venture capital. Firma Veeam Software powstała bez zewnętrznych inwestycji z wykorzystaniem środków, które Andrei Baronov i Ratmir Timashev uzyskali ze sprzedaży Aelita Software firmie Quest Software (następnie przejętej przez Della). Od czasu założenia Veeam stale się rozwija. Przychody za 2015 rok wyniosły 474 mln dolarów, a wyniki za drugi kwartał 2016 r. pokazują wzrost o 38 proc. rok do roku.  

3. Dlaczego świętujemy właśnie teraz? 10 października to jedna z najważniejszych dat w historii Veeam. W 2007 roku właśnie tego dnia zapowiedziano pierwszy produkt Veeam - Veeam FastSCP for VMware ESX Server. Od tego czasu Veeam konsekwentnie podąża ścieżką innowacyjności i obecnie ma w ofercie 8 produktów, 3 kolejne w drodze oraz 4 aktualizacje zaplanowane na IV kwartał 2016 roku.  

4. Backup kontra dostępność. Veeam był pionierem rynku dostępności - jako pierwszy zidentyfikował problem „deficytu dostępności” i zaczął tak projektować produkty, by pomóc klientom go zniwelować. W 2014 roku firma opublikowała swój pierwszy raport poświęcony temu zagadnieniu. Miał on na celu uświadomienie dyrektorom IT, jak wielkie znaczenie ma dostępność danych dla współczesnych przedsiębiorstw, których sukces zależy od zdolności do zagwarantowania nieprzerwanej działalności (Always-On Enterprise). Z najnowszego raportu Veeam Availability Report 2016, który uwzględnia opinie 1140 decydentów IT z 24 krajów, wynika, że koszt przestojów wzrósł aż o 6 mln dol. w ciągu 12 miesięcy.

5. Światowe uznanie. Veeam otrzymał pierwszą nagrodę VMworld w 2007 roku, po czym przez cztery lata z rzędu zdobywał kolejne laury w wielu kategoriach. Ogółem, w ciągu swojej 10-letniej historii, Veeam zdobył ponad 80 prestiżowych, międzynarodowych nagród branżowych.

6. VeeamON, czyli własna konferencja branżowa poświęcona ciągłości działania. Veeam po raz pierwszy pojawił się na międzynarodowej imprezie (VMworld) w 2007 r., a siedem lat później, w 2014 r., zorganizował własną konferencję Premiere Data Center Availability Event - VeeamON w Las Vegas. Wzięło w niej udział 1300 osób, spośród których 27 proc. stanowili goście zagraniczni z 44 krajów. Kolejna konferencja VeeamON 2015 przyciągnęła niemal 1800 uczestników. Edycja VeeamON 2017 odbędzie się w Nowym Orleanie w Luizjanie w dniach 16-18 maja.

7. Działalność lokalna. Oprócz globalnego wydarzania Veeam prowadzi również serię konferencji VeeamON Forum. W 2016 r. odbyły się one w 10 miastach: Warszawie, Tokio, Dubaju, Moskwie, Hanau, Stambule, Paryżu, Londynie, Rzymie i Pradze. Zorganizowano też szereg mniejszych spotkań VeeamON Tour w innych miastach na całym świecie.

8. Partnerstwa kluczem do sukcesu. Veeam to firma, która prowadzi działalność wyłącznie w oparciu o kanał partnerski. Wprowadzony w maju 2008 roku Program Veeam ProPartner, zapewnił partnerom Veeam wsparcie niezbędne do udanej współpracy oraz identyfikowania nowych źródeł przychodów. Obecnie Veeam ma 41 tysięcy lojalnych partnerów w swoim programie.

9. Awans do grona liderów w ciągu trzech lat. Veeam po raz pierwszy pojawił się w raporcie Gartner Magic Quadrant for Data Center Backup & Recovery Software w 2013 roku i wystarczyły mu trzy lata, żeby awansować do kwadrantu Liderów. Według Gartnera, Veeam zwiększył liczbę wdrożeń w sektorze korporacyjnego backupu maszyn wirtualnych, a jego klientami jest 70 proc. przedsiębiorstw z listy Fortune 500.

10. Zadowolenie klientów najwyższym priorytetem. W ciągu 10 lat działalności łączna liczba klientów Veeam wzrosła do 205 tysięcy, a wskaźnik satysfakcji klientów jest obecnie najwyższy w branży i wynosi +61. W 2016 roku Veeam świętował pozyskanie 200-tysięcznego klienta lotem ZERO-G Experience, dowodząc, że nawet grawitacja nie stanowi żadnego ograniczenia.