Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Vblock Infrastructure Packages

Cisco EMC VMwareKoalicja Virtual Computing Environment Wprowadziła pakiety Vblock Infrastructure Packages, zapewniające lepszą metodę usprawniania i optymalizacji strategii IT w oparciu o prywatną infrastrukturę typu cloud.

 Pakiety Vblock Infrastructure Packages, stworzono w celu przyspieszenia wirtualizacji infrastruktury informatycznej poprzez ograniczenie ryzyka i złożoności oraz skrócenie czasu uzyskania pierwszych korzyści.

Pakiety Vblock, to odpowiednio przetestowanem, zaprojektowane i zintegrowane,  gotowe zestawy rozwiązań Cisco, EMC i VMware. Zapewniają one wyjątkowo korzystny całkowity koszt posiadania i pełną wirtualizację w skali spełniającej największe wymagania przedsiębiorstw na dzisiejszym rynku.

Pakiety Vblock można łatwo rozszerzyć o dodatkowe moduły obliczeniowe i pamięć masową. Cecha w istotny sposób wyróżnia to rozwiązanie na tle dostępnych dziś systemów monolitycznych.

Pakiety Vblock mogą być rozbudowywane przez integratorów systemów, usługodawców, partnerów handlowych i niezależnych dostawców oprogramowania.

Podczas pierwszych testów pakietów Vblock w przedsiębiorstwach uzyskano obniżenie kosztów operacji i zarządzania infrastrukturami wirtualnymi w centrach przetwarzania danych nawet o 40%.

Sojusz Virtual Computing Environment oferuje następujące wersje pakietów Vblock:

- Vblock 0, to podstawowa konfiguracja, która będzie dostępna w 2010 r. Jest ona przeznaczona do obsługi od 300 do 800 maszyn wirtualnych. To pierwsze rozwiązanie, które udostępnia zalety prywatnych infrastruktur typu cloud dla przedsiębiorstw średniej wielkości, małych centrów przetwarzania danych i niewielkich organizacji. Sprawdza się też w dziedzinie testów i opracowywania narzędzi przez partnerów, integratorów systemów, operatorów telekomunikacyjnych, niezależnych dostawców oprogramowania i klientów. Vblock 0 obejmuje platformę Unified Computing System i rozwiązania Nexus 1000v firmy Cisco, pamięć masową EMC Unified Storage (wyposażoną w zabezpieczenia RSA) oraz oprogramowanie VMware vSphere.

- Vblock 1, to konfiguracja dla średniej wielkości środowisk, wymagających obsługi od 800 do 3 000 maszyn wirtualnych. Rozwiązanie udostępnia szeroką gamę funkcji dla przedsiębiorstw różnej wielkości. Zaprojektowano je z myślą o projektach konsolidacji i optymalizacji. Platforma Vblock 1 składa się z rozwiązania Unified Computing System i przełączników MDS firmy Cisco, macierzy EMC CLARiiON (wyposażonej w zabezpieczenia RSA) oraz oprogramowania VMware vSphere.

- Vblock 2, to najwyższej klasy system, który jest w stanie obsługiwać nawet 3 000–6 000 maszyn wirtualnych. Zapewnia szerokie możliwości rozbudowy, spełniając tym samym nawet największe wymagania dużych przedsiębiorstw i operatorów telekomunikacyjnych w dziedzinie infrastruktury informatycznej. System ten zaprojektowano z myślą o wirtualizacji na wielką skalę i w zupełnie nowych dziedzinach. Vblock 2 obejmuje rozwiązania Unified Computing System i Nexus 1000v oraz wielowarstwowe przełączniki MDS firmy Cisco, pamięć masową Symmetrix V-Max firmy EMC (wyposażoną w zabezpieczenia RSA) oraz oprogramowanie VMware vSphere.

Firma EMC poinformowała też o wprowadzeniu rozwiązania IonixTM Unified Infrastructure Manager  - zintegrowanego narzędzia do zarządzania komponentami pakietów Vblock. Zintegrowane zarządzanie, to kluczowy czynnik, który ma pomóc klientom obniżyć nakłady operacyjne. Jako narzędzie do zarządzania komponentami rozwiązanie Ionix Unified Infrastructure Manager obsługuje szeroki wachlarz konsol administracyjnych.

Pakiety Vblock wyposażono również we wszechstronny system bezpieczeństwa oparty na narzędziach EMC RSA, obejmujący też moduł RSA enVision. Rozwiązania zabezpieczające RSA są wbudowane warstwowo w architekturę Vblock w celu umożliwienia zarządzania strategiami ochrony i bezpieczeństwa na trzech poziomach: tożsamości, informacji i infrastruktury. Pakiety Vblock rozszerzają funkcje kontrolne stosowane w istniejących rozwiązaniach korporacyjnych klienta na infrastrukturę wirtualną, nie wymagając przy tym od klienta wymiany wykorzystywanego dotychczas oprogramowania.

Pakiety Vblock będą dostępne w tym kwartale bezpośrednio u autoryzowanych integratorów systemów i partnerów handlowych.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum