Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Vblock Infrastructure Packages

Cisco EMC VMwareKoalicja Virtual Computing Environment Wprowadziła pakiety Vblock Infrastructure Packages, zapewniające lepszą metodę usprawniania i optymalizacji strategii IT w oparciu o prywatną infrastrukturę typu cloud.

 Pakiety Vblock Infrastructure Packages, stworzono w celu przyspieszenia wirtualizacji infrastruktury informatycznej poprzez ograniczenie ryzyka i złożoności oraz skrócenie czasu uzyskania pierwszych korzyści.

Pakiety Vblock, to odpowiednio przetestowanem, zaprojektowane i zintegrowane,  gotowe zestawy rozwiązań Cisco, EMC i VMware. Zapewniają one wyjątkowo korzystny całkowity koszt posiadania i pełną wirtualizację w skali spełniającej największe wymagania przedsiębiorstw na dzisiejszym rynku.

Pakiety Vblock można łatwo rozszerzyć o dodatkowe moduły obliczeniowe i pamięć masową. Cecha w istotny sposób wyróżnia to rozwiązanie na tle dostępnych dziś systemów monolitycznych.

Pakiety Vblock mogą być rozbudowywane przez integratorów systemów, usługodawców, partnerów handlowych i niezależnych dostawców oprogramowania.

Podczas pierwszych testów pakietów Vblock w przedsiębiorstwach uzyskano obniżenie kosztów operacji i zarządzania infrastrukturami wirtualnymi w centrach przetwarzania danych nawet o 40%.

Sojusz Virtual Computing Environment oferuje następujące wersje pakietów Vblock:

- Vblock 0, to podstawowa konfiguracja, która będzie dostępna w 2010 r. Jest ona przeznaczona do obsługi od 300 do 800 maszyn wirtualnych. To pierwsze rozwiązanie, które udostępnia zalety prywatnych infrastruktur typu cloud dla przedsiębiorstw średniej wielkości, małych centrów przetwarzania danych i niewielkich organizacji. Sprawdza się też w dziedzinie testów i opracowywania narzędzi przez partnerów, integratorów systemów, operatorów telekomunikacyjnych, niezależnych dostawców oprogramowania i klientów. Vblock 0 obejmuje platformę Unified Computing System i rozwiązania Nexus 1000v firmy Cisco, pamięć masową EMC Unified Storage (wyposażoną w zabezpieczenia RSA) oraz oprogramowanie VMware vSphere.

- Vblock 1, to konfiguracja dla średniej wielkości środowisk, wymagających obsługi od 800 do 3 000 maszyn wirtualnych. Rozwiązanie udostępnia szeroką gamę funkcji dla przedsiębiorstw różnej wielkości. Zaprojektowano je z myślą o projektach konsolidacji i optymalizacji. Platforma Vblock 1 składa się z rozwiązania Unified Computing System i przełączników MDS firmy Cisco, macierzy EMC CLARiiON (wyposażonej w zabezpieczenia RSA) oraz oprogramowania VMware vSphere.

- Vblock 2, to najwyższej klasy system, który jest w stanie obsługiwać nawet 3 000–6 000 maszyn wirtualnych. Zapewnia szerokie możliwości rozbudowy, spełniając tym samym nawet największe wymagania dużych przedsiębiorstw i operatorów telekomunikacyjnych w dziedzinie infrastruktury informatycznej. System ten zaprojektowano z myślą o wirtualizacji na wielką skalę i w zupełnie nowych dziedzinach. Vblock 2 obejmuje rozwiązania Unified Computing System i Nexus 1000v oraz wielowarstwowe przełączniki MDS firmy Cisco, pamięć masową Symmetrix V-Max firmy EMC (wyposażoną w zabezpieczenia RSA) oraz oprogramowanie VMware vSphere.

Firma EMC poinformowała też o wprowadzeniu rozwiązania IonixTM Unified Infrastructure Manager  - zintegrowanego narzędzia do zarządzania komponentami pakietów Vblock. Zintegrowane zarządzanie, to kluczowy czynnik, który ma pomóc klientom obniżyć nakłady operacyjne. Jako narzędzie do zarządzania komponentami rozwiązanie Ionix Unified Infrastructure Manager obsługuje szeroki wachlarz konsol administracyjnych.

Pakiety Vblock wyposażono również we wszechstronny system bezpieczeństwa oparty na narzędziach EMC RSA, obejmujący też moduł RSA enVision. Rozwiązania zabezpieczające RSA są wbudowane warstwowo w architekturę Vblock w celu umożliwienia zarządzania strategiami ochrony i bezpieczeństwa na trzech poziomach: tożsamości, informacji i infrastruktury. Pakiety Vblock rozszerzają funkcje kontrolne stosowane w istniejących rozwiązaniach korporacyjnych klienta na infrastrukturę wirtualną, nie wymagając przy tym od klienta wymiany wykorzystywanego dotychczas oprogramowania.

Pakiety Vblock będą dostępne w tym kwartale bezpośrednio u autoryzowanych integratorów systemów i partnerów handlowych.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja