Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

N12910 - szybki i wydajny rackowy serwer NAS od Thecus

thecus n12910Thecus poinformował o wprowadzeniu na rynek nowego serwera NAS (network-attached storage) klasy korporacyjnej. Urządzenie N12910 to 12-zatokowy rackowy serwer, który jako pierwszy wyposażono w dwurdzeniowy procesor Intel Skylake i3-6100 z zegarem 3.70 GHz i 8GB pamięci (z możliwością rozszerzenia do 64GB) RAM DDR4 ECC.


Obok wszystkich funkcjonalności, oferowanych za sprawą oprogramowania dopasowanego do skomplikowanych wymagań biznesowych, nowy serwer Thecus'a oferuje większą moc obliczeniową i prędkość.

"Thecus jest znowu w czołówce technologicznej, dodając linię swoich produktów o  kolejną generację urządzeń umożliwia przedsiębiorstwom szybszy dostęp do zabezpieczonych danych i większą niezawodność. NAS Thecus N12910 stanowi doskonały wybór dla użytkowników, które już dziś mogą skorzystać z doskonałego rozwiązania do przechowywania firmowych danych w przyszłości" - mówi Florence Shih, dyrektor generalny firmy Thecus Technology Corp.

N12910 wyposażony w procesor Intel Skylake Core i3-6100 3.70 GHz Dual-Core, który został wyprodukowany w technologii 14 nm i w przeciwieństwie do procesorów Haswell, wykorzystujących technologię 20 nm, zapewnia zwiększoną wydajność przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości wymaganej energii. Z kolei aktualizacja pamięci z modułów DDR3 na DDR4 ECC przyności wyższą wydajność, stabilność przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na energię.

Dodatkowo, wydajność i poziom bezpieczeństwa danych, zapewnia wsparcie połączenie dysków w RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 oraz JBOD oraz dwa interfejsy sieciowe z obsługą 7 trybów agregacji łączy.

N12910 działa pod kontrolą nowego systemu ThecusOS 7.0, oferującego łatwy w obsłudze, intuicyjny interfejs użytkownika. System wprowadza ulepszenia w zakresie wydajności, designu, doświadczenia użytkownika i kilka nowych funkcji, w tym Photo Station oraz Thecus App Center (z ponad 700 aplikacjami), wsparcie dla iSCSI Thin Provisioning oraz kopie migawkowe (Snapshot) w systemie Btrfs.

Thecus N12910 jest zaprojektowany z myślą o zaspokojeniu potrzeb dużych firm, które pracują z przyrastającymi w dużym tempie danymi i oczekują wysokiej wydajności. Teraz dzięki szybszemu procesorowi i pamięci RAM następnej generacji, ten solidny, szybki i wydajny serwer do montażu w szafach rackowych, wychodzi na przeciw wymaganiom firmom, oferując większą wydajność, skrócony czas reakcji podczas obsługi wielozadaniowości z jeszcze większą łatwością niż do tej pory.

Serwery N12910 będą dostępne na rynku pod koniec października, więcej informacji o urządzeniach można znaleźć na stronie producenta.