Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

N12910 - szybki i wydajny rackowy serwer NAS od Thecus

thecus n12910Thecus poinformował o wprowadzeniu na rynek nowego serwera NAS (network-attached storage) klasy korporacyjnej. Urządzenie N12910 to 12-zatokowy rackowy serwer, który jako pierwszy wyposażono w dwurdzeniowy procesor Intel Skylake i3-6100 z zegarem 3.70 GHz i 8GB pamięci (z możliwością rozszerzenia do 64GB) RAM DDR4 ECC.


Obok wszystkich funkcjonalności, oferowanych za sprawą oprogramowania dopasowanego do skomplikowanych wymagań biznesowych, nowy serwer Thecus'a oferuje większą moc obliczeniową i prędkość.

"Thecus jest znowu w czołówce technologicznej, dodając linię swoich produktów o  kolejną generację urządzeń umożliwia przedsiębiorstwom szybszy dostęp do zabezpieczonych danych i większą niezawodność. NAS Thecus N12910 stanowi doskonały wybór dla użytkowników, które już dziś mogą skorzystać z doskonałego rozwiązania do przechowywania firmowych danych w przyszłości" - mówi Florence Shih, dyrektor generalny firmy Thecus Technology Corp.

N12910 wyposażony w procesor Intel Skylake Core i3-6100 3.70 GHz Dual-Core, który został wyprodukowany w technologii 14 nm i w przeciwieństwie do procesorów Haswell, wykorzystujących technologię 20 nm, zapewnia zwiększoną wydajność przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości wymaganej energii. Z kolei aktualizacja pamięci z modułów DDR3 na DDR4 ECC przyności wyższą wydajność, stabilność przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na energię.

Dodatkowo, wydajność i poziom bezpieczeństwa danych, zapewnia wsparcie połączenie dysków w RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 oraz JBOD oraz dwa interfejsy sieciowe z obsługą 7 trybów agregacji łączy.

N12910 działa pod kontrolą nowego systemu ThecusOS 7.0, oferującego łatwy w obsłudze, intuicyjny interfejs użytkownika. System wprowadza ulepszenia w zakresie wydajności, designu, doświadczenia użytkownika i kilka nowych funkcji, w tym Photo Station oraz Thecus App Center (z ponad 700 aplikacjami), wsparcie dla iSCSI Thin Provisioning oraz kopie migawkowe (Snapshot) w systemie Btrfs.

Thecus N12910 jest zaprojektowany z myślą o zaspokojeniu potrzeb dużych firm, które pracują z przyrastającymi w dużym tempie danymi i oczekują wysokiej wydajności. Teraz dzięki szybszemu procesorowi i pamięci RAM następnej generacji, ten solidny, szybki i wydajny serwer do montażu w szafach rackowych, wychodzi na przeciw wymaganiom firmom, oferując większą wydajność, skrócony czas reakcji podczas obsługi wielozadaniowości z jeszcze większą łatwością niż do tej pory.

Serwery N12910 będą dostępne na rynku pod koniec października, więcej informacji o urządzeniach można znaleźć na stronie producenta.