Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fortinet Fabric Ready

FortinetFortinet poinformował o uruchomieniu programu partnerskiego Fabric Ready i integracji rozwiązania FortiSIEM. Działania te umożliwiają wdrożenie mechanizmów analizy zagrożeń w środowiskach opartych o systemy różnych producentów oraz związane są ze zwiększaniem otwartości platformy Fortinet Security Fabric.


Program partnerski Fabric Ready polega na udostępnieniu platformy Fortinet Security Fabric producentom rozwiązań uzupełniających. Fortinet opracował zestaw otwartych interfejsów API, dzięki którym partnerzy technologiczni mogą dołączyć swoje produkty do platformy Fortinet Security Fabric w różnych newralgicznych obszarach integracji, takich jak hipernadzorca (hypervisor), kontroler sieci SDN, środowisko chmury czy środowisko testowe (w którym można wykrywać zagrożenia typu „zero-day”), a także zarządzanie rejestrowaniem danych i strategiami zabezpieczeń.

Partnerzy uczestniczący w programie zweryfikowali mechanizmy integracji swoich technologii z platformą Security Fabric oraz zobowiązali się do wspólnej pracy nad programami rozwoju w celu zapewnienia dalszego współdziałania produktów. Partnerzy technologiczni będą również mogli wziąć udział we wspólnych działaniach marketingowych i wprowadzaniu na rynek nowych produktów razem z Fortinetem. Do programu Fabric Ready dołączyli następujący partnerzy, dokonując integracji w różnych obszarach interfejsu API:

• Środowiska przetwarzania w chmurze:, Palerra, Verisign
• Punkty końcowe i Internet rzeczy: Carbon Black, Nozomi Networks, Pulse Secure, Ziften
• Zarządzanie: Centrify, Tufin
• Koordynacja sieci SDN: UBIqube
• Wirtualizacja: Brocade
• Zarządzanie słabymi punktami zabezpieczeń: Qualys, WhiteHat Security

Integracja FortiSIEM

Kolejnym elementem umożliwiającym zastosowanie platformy Security Fabric w środowiskach obejmujących rozwiązania wielu producentów jest oprogramowanie FortiSIEM. FortiSIEM zapewnia centralne źródło informacji i praktycznych analiz dotyczących całej platformy Security Fabric, produktów partnerów uczestniczących w programie Fabric Ready oraz ponad stu innych rozwiązań do zarządzania siecią i zabezpieczeniami.

FortiSIEM to jedyny na rynku produkt typu SIEM (Security Information and Event Management), który oferuje pojedynczy panel do obsługi mechanizmów analitycznych oraz funkcji centrum zabezpieczeń i operacji sieciowych. Oprogramowanie zawiera wszystkie standardowe cechy SIEM zdefiniowane przez firmę Gartner, a także opatentowane funkcje wykrywania i analizy zasobów w czasie rzeczywistym, opcje szybkiej integracji oraz opcje monitorowania architektury obsługującej wiele podmiotów przy możliwości prostego skalowania.

"Pojedyncze urządzenia zabezpieczające nie są w stanie uporać się ze współczesnymi cyberzagrożeniami Przedsiębiorstwa potrzebują nowych rozwiązań. Muszą to być zintegrowane platformy, obejmujące także Internet rzeczy oraz środowiska przetwarzania w chmurze. Muszą też oferować praktyczną analizę danych w środowiskach zawierających rozwiązania sieciowe i systemy zabezpieczeń opracowane przez różnych producentów, a stan infrastruktury powinien być widoczny dla administratora na jednym panelu. Platforma Fortinet Security Fabric realizuje taką wizję technologiczną, umożliwiając klientom zupełnie nowe spojrzenie na zagadnienia związane z bezpieczeństwem i wdrożenie bardziej strategicznych metod, na przykład segmentacji wewnętrznej i zautomatyzowanych, uniwersalnych reguł po to, by wcześnie zareagować na ewentualne zagrożenia. Dzięki otwarciu platformy Security Fabric i udostępnieniu jej naszym partnerom możemy przyspieszyć wdrożenie zintegrowanych strategii zabezpieczeń u klientów, pozwalając rozwiązać wszystkie problemy, które pojawiają się w trakcie ewentualnego ataku" - mówi John Maddison, wiceprezes ds. produktów i rozwiązań w Fortinet.

"Chmura obliczeniowa umożliwiła wielu infrastrukturom IT wejście na nowy poziom wydajności i sprawności. Przyniosła jednak ze sobą istotne ryzyko, mogące pochodzić zarówno z wewnątrz jak i zewnątrz organizacji. Niedopełnienie zgodności z wytycznymi i utrata firmowych danych czy informacji na temat klientów mogą skutkować dużymi karami. Partnerstwo z Fortinetem w ramach programu Fabric Ready pozwala nam na stworzenie wspólnej i sprawdzonej oferty. Podnosi ona bezpieczeństwo chmury i poziom zautomatyzowania dzięki zintegrowanemu rozpoznaniu zagrożeń wzdłuż całego cyklu ochrony - od infrastruktury chmurowej, po aplikacje SaaS" - powiedział Rohit Gupta, CEO w firmie Palerra, biorącej udział w programie Fabric Ready.

Źródło: Fortinet