Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Barracuda zwiększa szybkość backupu i przywracania

BarracudaBarracuda ulepszyła linię produktów Barracuda Backup, rozszerzając obsługę chmur publicznych oraz oferują klientom większą pojemność w konkurencyjnych cenach. Nowa wersja rozwiązania Barracuda Backup 6.3 oferuje większą wydajność, umożliwiając efektywniejszą ochronę danych za pomocą jednego rozwiązania, bez względu na to, czy dane te są przechowywane w środowisku fizycznym, wirtualnym, czy Office 365 SaaS.


Nowe ulepszenia, dostępne dla użytkowników fizycznych i wirtualnych urządzeń Barracuda Backup, którzy dysponują aktywną subskrypcją, zwiększają szybkość backupu oraz wydajność przywracania, jednocześnie poprawiając wskaźniki czasu przywracania danych. Kompletny backup z efektywną polityką retencji umożliwia klientom usuwanie skutków ataków złośliwego oprogramowania bez płacenia okupu przestępcom, którzy przetrzymują klucze do odszyfrowania ważnych danych.

Szybkie i efektywne przywracanie danych usprawnia usuwanie skutków awarii
Barracuda Backup 6.3 oferuje klientom szybki i efektywny sposób przywracania danych. Ulepszenia zwiększają szybkość wstępnego backupu i wydajność przywracania - do 1,5-2 razy w przypadku dużych plików i 3 razy podczas backupu serwerów plików, zawierających miliony małych plików, z wykorzystaniem programu Barracuda Backup Agent. Barracuda Backup umożliwia zarówno tworzenie zapasowych kopii całych obrazów i natychmiastowe przywracanie serwerów wirtualnych z wykorzystaniem funkcji LiveBoot, jak i użycie narzędzia Barracuda Backup Agent do odzyskiwania wybranych plików i aplikacji, które w nowej wersji oferuje wielokrotny streaming i uzupełnia istniejące opcje przywracania dla scenariuszy „fizyczny-fizyczny” (P2P), „fizyczny-wirtualny” (P2V) oraz „wirtualny-wirtualny” (V2V). Nowy system kolejkowania Barracuda Backup znacznie zwiększa wydajność replikacji w środowiskach transakcyjnych, z dużą ilością replikowanych danych opisujących zmiany.

Rozszerzona obsługa chmury - Office 365 i Amazon Web Services
Barracuda wprowadza kolejne innowacje w środowiskach chmurowych. Organizacje, które przeszły na Microsoft Office 365 albo planują zrobić to w przyszłości, mogą skorzystać ze zaktualizowanego rozwiązania Barracuda Cloud-to-Cloud Backup for Office 365, które skraca czas przyrostowego backupu. Ponadto Barracuda Backup pomaga klientom elastycznie spełnić potrzeby w zakresie długoterminowej retencji danych poprzez integrację z chmurą publiczną. Klienci z subskrypcją Barracuda Cloud Storage mogą wykorzystać usługę Offsite Vaulting, aby przechowywać dane przez okres nawet siedmiu lat. Z myślą o organizacjach, które potrzebują dłuższego czasu retencji albo obsługi pamięci zewnętrznej pamięci masowej, stworzono narzędzie Barracuda Backup Export Tool, które pozwala klientom eksportować dane na dysk lub taśmę w środowisku lokalnym. Administratorzy Barracuda Backup mogą teraz eksportować dane na taśmy wirtualne w AWS Simple Storage Service (S3) lub Glacier w celu archiwizacji za pomocą AWS Storage Gateway VTL.

Wraz z wydaniem nowej wersji Barracuda obniża ceny i zwiększa pojemność wybranych modeli z serii Barracuda Backup. W Barracuda Backup 990 zwiększono użyteczną pojemność o 33 proc., z 36 do 48 TB. Nowa wersja będzie dostarczana wszystkim nowym klientom, a istniejący klienci z subskrypcją Instant Replacement mogą zaktualizować swoje urządzenia poprzez wymianę sprzętu. Modernizacja sprzętu jest dostępna bez dodatkowych opłat co cztery lata dla klientów z ciągłą subskrypcją Instant Replacement. Ponadto obniżono ceny urządzeń i subskrypcji Barracuda Backup 995 oraz 1090.
 
Barracuda Backup 6.3 jest obecnie w fazie wczesnej dostępności (EA), a jesienią będzie ogólnie dostępna (GA) dla klientów z aktywną subskrypcją. Klienci zainteresowani bieżącą wersją EA mogą skontaktować się ze swoim dostawcą rozwiązań Barracuda albo przedstawicielem firmy Barracuda, aby uzyskać więcej informacji.

Zaktualizowane ceny urządzeń Barracuda Backup 995 i 1090 są następujące: ceny katalogowe urządzenia  Barracuda Backup 995 z 72 TB użytecznej pojemności zaczynają się od 72 249 euro za urządzenie i 12 949 euro za roczną subskrypcję Energize Updates.

Ceny katalogowe urządzenia Barracuda Backup 1090 ze 112 TB użytecznej pojemności zaczynają się od 113 199 euro za urządzenie i 20 349 euro za roczną subskrypcję Energize Updates.

Użytkownicy fizycznych urządzeń Barracuda Backup mogą zakupić replikację w Barracuda Cloud w pakietach po 200 GB albo bez ograniczeń w przypadku subskrypcji Unlimited Cloud Storage. Ceny subskrypcji wirtualnego urządzenia Barracuda Backup Vx zaczynają się od 499 euro na gniazdo lub na serwer za rok.
 
Ceny replikacji w Barracuda Cloud dla użytkowników Barracuda Backup Vx zaczynają się od 849 euro za TB za rok i obejmują deduplikację źródłową i docelową oraz kompresję, a także przechowywanie redundantnych kopii w geograficznie rozproszonych centrach danych firmy Barracuda.

Źródło: Barracuda