Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Barracuda zwiększa szybkość backupu i przywracania

BarracudaBarracuda ulepszyła linię produktów Barracuda Backup, rozszerzając obsługę chmur publicznych oraz oferują klientom większą pojemność w konkurencyjnych cenach. Nowa wersja rozwiązania Barracuda Backup 6.3 oferuje większą wydajność, umożliwiając efektywniejszą ochronę danych za pomocą jednego rozwiązania, bez względu na to, czy dane te są przechowywane w środowisku fizycznym, wirtualnym, czy Office 365 SaaS.


Nowe ulepszenia, dostępne dla użytkowników fizycznych i wirtualnych urządzeń Barracuda Backup, którzy dysponują aktywną subskrypcją, zwiększają szybkość backupu oraz wydajność przywracania, jednocześnie poprawiając wskaźniki czasu przywracania danych. Kompletny backup z efektywną polityką retencji umożliwia klientom usuwanie skutków ataków złośliwego oprogramowania bez płacenia okupu przestępcom, którzy przetrzymują klucze do odszyfrowania ważnych danych.

Szybkie i efektywne przywracanie danych usprawnia usuwanie skutków awarii
Barracuda Backup 6.3 oferuje klientom szybki i efektywny sposób przywracania danych. Ulepszenia zwiększają szybkość wstępnego backupu i wydajność przywracania - do 1,5-2 razy w przypadku dużych plików i 3 razy podczas backupu serwerów plików, zawierających miliony małych plików, z wykorzystaniem programu Barracuda Backup Agent. Barracuda Backup umożliwia zarówno tworzenie zapasowych kopii całych obrazów i natychmiastowe przywracanie serwerów wirtualnych z wykorzystaniem funkcji LiveBoot, jak i użycie narzędzia Barracuda Backup Agent do odzyskiwania wybranych plików i aplikacji, które w nowej wersji oferuje wielokrotny streaming i uzupełnia istniejące opcje przywracania dla scenariuszy „fizyczny-fizyczny” (P2P), „fizyczny-wirtualny” (P2V) oraz „wirtualny-wirtualny” (V2V). Nowy system kolejkowania Barracuda Backup znacznie zwiększa wydajność replikacji w środowiskach transakcyjnych, z dużą ilością replikowanych danych opisujących zmiany.

Rozszerzona obsługa chmury - Office 365 i Amazon Web Services
Barracuda wprowadza kolejne innowacje w środowiskach chmurowych. Organizacje, które przeszły na Microsoft Office 365 albo planują zrobić to w przyszłości, mogą skorzystać ze zaktualizowanego rozwiązania Barracuda Cloud-to-Cloud Backup for Office 365, które skraca czas przyrostowego backupu. Ponadto Barracuda Backup pomaga klientom elastycznie spełnić potrzeby w zakresie długoterminowej retencji danych poprzez integrację z chmurą publiczną. Klienci z subskrypcją Barracuda Cloud Storage mogą wykorzystać usługę Offsite Vaulting, aby przechowywać dane przez okres nawet siedmiu lat. Z myślą o organizacjach, które potrzebują dłuższego czasu retencji albo obsługi pamięci zewnętrznej pamięci masowej, stworzono narzędzie Barracuda Backup Export Tool, które pozwala klientom eksportować dane na dysk lub taśmę w środowisku lokalnym. Administratorzy Barracuda Backup mogą teraz eksportować dane na taśmy wirtualne w AWS Simple Storage Service (S3) lub Glacier w celu archiwizacji za pomocą AWS Storage Gateway VTL.

Wraz z wydaniem nowej wersji Barracuda obniża ceny i zwiększa pojemność wybranych modeli z serii Barracuda Backup. W Barracuda Backup 990 zwiększono użyteczną pojemność o 33 proc., z 36 do 48 TB. Nowa wersja będzie dostarczana wszystkim nowym klientom, a istniejący klienci z subskrypcją Instant Replacement mogą zaktualizować swoje urządzenia poprzez wymianę sprzętu. Modernizacja sprzętu jest dostępna bez dodatkowych opłat co cztery lata dla klientów z ciągłą subskrypcją Instant Replacement. Ponadto obniżono ceny urządzeń i subskrypcji Barracuda Backup 995 oraz 1090.
 
Barracuda Backup 6.3 jest obecnie w fazie wczesnej dostępności (EA), a jesienią będzie ogólnie dostępna (GA) dla klientów z aktywną subskrypcją. Klienci zainteresowani bieżącą wersją EA mogą skontaktować się ze swoim dostawcą rozwiązań Barracuda albo przedstawicielem firmy Barracuda, aby uzyskać więcej informacji.

Zaktualizowane ceny urządzeń Barracuda Backup 995 i 1090 są następujące: ceny katalogowe urządzenia  Barracuda Backup 995 z 72 TB użytecznej pojemności zaczynają się od 72 249 euro za urządzenie i 12 949 euro za roczną subskrypcję Energize Updates.

Ceny katalogowe urządzenia Barracuda Backup 1090 ze 112 TB użytecznej pojemności zaczynają się od 113 199 euro za urządzenie i 20 349 euro za roczną subskrypcję Energize Updates.

Użytkownicy fizycznych urządzeń Barracuda Backup mogą zakupić replikację w Barracuda Cloud w pakietach po 200 GB albo bez ograniczeń w przypadku subskrypcji Unlimited Cloud Storage. Ceny subskrypcji wirtualnego urządzenia Barracuda Backup Vx zaczynają się od 499 euro na gniazdo lub na serwer za rok.
 
Ceny replikacji w Barracuda Cloud dla użytkowników Barracuda Backup Vx zaczynają się od 849 euro za TB za rok i obejmują deduplikację źródłową i docelową oraz kompresję, a także przechowywanie redundantnych kopii w geograficznie rozproszonych centrach danych firmy Barracuda.

Źródło: Barracuda

Logowanie i rejestracja