Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

VMware zwiększa możliwości zintegrowanych kontenerów vSphere - #VMworld

Kontener ContainersPodczas ubiegłotygodniowej konferencji VMworld 2016, firma VMware zaprezentowała dwie nowe funkcjonalności oprogramowania VMware vSphere Integrated Containers, dzięki któremu zespoły operacyjne IT mogą zapewniać zespołom aplikacyjnym kompatybilny z rozwiązaniem Docker interfejs, wykorzystując do tego posiadaną infrastrukturę vSphere.


VMware vSphere Integrated Containers (VIC) definiuje warunki wdrażania kontenerów i zarządzania nimi w obrębie lekkich maszyn wirtualnych. Nowy typ środowiska zapewnia wyższy stopień izolacji sprzętu, oferując jednocześnie elastyczność i skalowalność, sprawiając że kontenery są bardzo atrakcyjne dla deweloperów jak i aplikacji korporacyjnych.

vmware vic

Rozwiązanie VMware vSphere Integrated Containers (VIC) zostało zaprezentowane po raz pierwszy przed rokiem, podczas VMworld 2015. W listopadzie ub. roku, kontenerów od VMware mogła 'dotknąć' zamknięta grupa betatesterów. Od tego czasu technologia nabrała właściwego kształtu, uprawniającego ją do wdrożeń korporacyjnych.

Niedawno konteneryzacja w wydaniu VMware została rozszerzona o dwa projekty open source, Admiral i Harbor, zwiększające możliwości zastosowania tej technologii w środowiskach produkcyjnych.

Nowe funkcjonalności rejestru kontenerów i konsoli zarządzania zwiększają możliwości oprogramowania VMware vSphere Integrated Containers, gwarantując zespołom IT niezawodne działanie kontenerów i usług aplikacyjnych w środowiskach wirtualnych.

"Istotnym wyzwaniem dla większości przedsiębiorstw wdrażających skonteryzowane aplikacje do środowisk produkcyjnych jest uwzględnienie różnorodnych wymagań operacyjnych. Opierając się na naszym know-how, dostarczamy VMware vSphere Integrated Containers radykalnie upraszczając wprowadzanie kontenerów i usług aplikacyjnych do produkcyjnych środowisk wirtualnych, zarówno w firmowymm centrum danych jak i w chmurze publicznej. Zespoły odpowiedzialne za rozwój aplikacji mogą korzystać z elastyczności, mobilności i szybkości kontenerów jednocześnie korzystając z wysokiego poziomu bezpieczeństwa i możliwości zarządzania oferowanego przez VMware vSphere" - powiedział Ray O'Farrell, wiceprezes i CTO w VMware.

Oprogramowanie jest teraz dostępne w modelu open source. Pod adresem vmware.com/vicbeta rozpoczęła się rejestracja do testów wersji beta.