Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat wydaje Red Hat Virtualization 4

Red Hat VirtualizationRed Hat poinformował o ogólnej dostępności nowej wersji Red Hat Virtualization 4 - platformy wirtualizacji, znanej wcześniej pod nazwą Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV), opartej na hiperwizorze Kernel-based Virtual Machine (KVM). Jak podaje producent, nowa wersja ogranicza koszty i komplikacje charakterystyczne dla zamkniętych rozwiązań do wirtualizacji. Zapewnia w pełni otwartą, wydajną, bezpieczną i scentralizowaną platformę administracyjną dla procesów działających w Linuksie i Windows.


"Tradycyjna wirtualizacja centrów danych pozostaje ważna, ale Red Hat Virtualization stwarza nowe możliwości, takie jak integracja z OpenStack oraz hosting kontenerów. Jesteśmy dumni z elastyczności i ekonomiczności, jaką oferuje ta najnowsza wersja Red Hat Virtualization" - powiedział Gunnar Hellekson, dyrektor ds. zarządzania produktami, Linux i wirtualizacja, Red Hat.

Red Hat Virtualization 4 łączy zaawansowany hiperwizor, zaawansowaną konsolę systemową oraz scentralizowaną łączność sieciową. Rozwiązanie Red Hat Virtualization 4, zbudowane w oparciu o system Red Hat Enterprise Linux, łatwo integruje się z istniejącymi środowiskami IT, jednocześnie stanowi podstawę dla nowych technologii, takich jak aplikacje kontenerowe i chmurowe.

Podczas gdy wirtualizacja pozostaje kluczowym składnikiem w centrach danych, technologiczne potrzeby klientów szybko się zmieniają. Przedsiębiorstwa, które właśnie przystępują do wdrażania wirtualizacji, mogą potrzebować kompletnej i elastycznej platformy, która łączyłaby efektywność ze zgodnością operacyjną zapewnianą przez otwarte standardy. Z kolei firmy, które już wdrożyły technologie wirtualizacji, często zaczynają niepokoić się o swoje inwestycje ze względu na wysokie koszty, brak innowacyjności lub niekompatybilność. Red Hat Virtualization 4 uwzględnia te scenariusze dzięki platformie, która zapewnia zaawansowane rozwiązanie dla nowych wdrożeń oraz pomaga istniejącym użytkownikom w przejściu na otwarte, rozszerzalne rozwiązanie.

Red Hat Virtualization 4 obejmuje zarówno wydajny hiperwizor (Red Hat Virtualization Host), jak i webowy menedżer zasobów (Red Hat Virtualization Manager), który umożliwia zarządzanie wirtualną infrastrukturą w przedsiębiorstwie.

Nowości i ulepszenia w Red Hat Virtualization 4

Wydajność i rozszerzalność
W Red Hat Virtualization 4 wprowadzono nowy zaawansowany, lżejszy hiperwizor, który był opracowywany równolegle z systemem Red Hat Enterprise Linux 7.2. Nowy hiperwizor przyspiesza instalację pakietów systemowych i aktualizacji sterowników, upraszcza wdrażanie nowych technologii i zapewnia lepszą integrację zarządzania konfiguracją sprzętową. Ponadto rozwiązanie Red Hat Virtualization można teraz zainstalować za pomocą Anacondy, wspólnego instalatora systemu Red Hat Enterprise Linux i hiperwizora Red Hat Enterprise Virtualization.

Nowa platforma oferuje też wsparcie zaawansowanych funkcji, upraszczając dodawanie i wspieranie zewnętrznych dostawców łączności sieciowej za pośrednictwem nowego, otwartego interfejsu API. Pozwala to na centralizację i uproszczenie systemów zarządzania siecią, ponieważ Red Hat Virtualization Manager może komunikować się z zewnętrznymi systemami, aby zdefiniować parametry, które zostaną wykorzystane do interfejsów sieciowych maszyny wirtualnej.

Zarządzanie i automatyzacja
Aby usprawnić ogólne zarządzanie wirtualizacją, Red Hat Virtualization 4 oferuje zaawansowaną konsolę systemową, która zapewnia wszechstronny wgląd w wirtualne zasoby i infrastrukturę. Dzięki temu administratorzy mogą łatwiej diagnozować i rozwiązywać problemy, zanim wpłyną one na funkcjonowanie systemu.

Dodatkowe funkcje automatyzacji to m.in.:
• Narzędzie do wysyłania obrazów do pamięci masowej. Jego interfejs oparty na przeglądarce internetowej pozwala na wysyłanie plików obrazu bezpośrednio lub za pośrednictwem zdalnego adresu URL. Możliwe jest umieszczeniu obrazu w domenie pamięciowej bez korzystania z narzędzi firm trzecich.
• Zaawansowane zasady migracji, które pozwalają użytkownikom precyzyjnie określić charakterystykę migracji hostów na poziomie klastra, a nawet pojedynczych maszyn wirtualnych, co przyspiesza działanie i ogólną wydajność systemu.

OpenStack i kontenery linuksowe
Wirtualizacja jest już dojrzałą technologią, ale Red Hat Virtualization 4 zapewnia również wsparcie dla kontenerów linuksowych oraz prywatnych i hybrydowych chmur OpenStack. Jeśli chodzi o kontenery, Red Hat Virtualization 4 obsługuje Red Hat Enterprise Linux Atomic Host w charakterze konfigurowalnego systemu-gościa i umożliwia wykonywanie agentów systemu-gościa jako kontenerów w maszynie wirtualnej Atomic Host.

Ze względu na rosnące znaczenie chmurowego przetwarzania danych w przedsiębiorstwach, Red Hat Virtualization 4 zapewnia dodatkowo natywną obsługę Red Hat OpenStack Platform Neutron Open vSwitch (OVS). Dzięki temu organizacje mogą zoptymalizować współdzielone usługi i zminimalizować nakłady operacyjne poprzez łatwiejsze wdrażanie usług w środowiskach tradycyjnych i chmurowych.

Bezpieczniejsze środowisko wirtualizacji
Nowe funkcje w Red Hat Virtualization 4 uzupełniają środki bezpieczeństwa wywodzące się z systemu Red Hat Enterprise Linux. Red Hat Virtualization 4 zawiera i obsługuje rozwiązanie sVirt, które stosuje obowiązkową kontrolę dostępu (Mandatory Access Control, MAC), aby skuteczniej chronić maszyny wirtualne i hiperwizor. Pomaga to zwiększyć ogólny stopień bezpieczeństwa i wyeliminować ze środowiska fizycznego i wirtualnego słabe punkty, które mogłyby zostać wykorzystane jako wektor ataku na hosta lub inne maszyny wirtualne.

Ponadto Red Hat Virtualization ściśle zintegrowano z Red Hat Satellite, rozwiązaniem do zarządzania systemami. Red Hat Virtualization Manager zapewnia wgląd w historię poprawek do hostów i maszyn wirtualnych. Satellite umożliwia administratorom monitorowanie kondycji i stanu systemu, co pozwala na szybkie instalowanie poprawek i aktualizacji w narażonych systemach.

Rozwiązanie Red Hat Virtualization 4 jest dostępne samodzielnie, jako oferta zintegrowana z systemem Red Hat Enterprise Linux oraz jako część kompleksowego pakietu Red Hat Cloud Suite.

Źródło: Red Hat