Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat wydaje Red Hat Virtualization 4

Red Hat VirtualizationRed Hat poinformował o ogólnej dostępności nowej wersji Red Hat Virtualization 4 - platformy wirtualizacji, znanej wcześniej pod nazwą Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV), opartej na hiperwizorze Kernel-based Virtual Machine (KVM). Jak podaje producent, nowa wersja ogranicza koszty i komplikacje charakterystyczne dla zamkniętych rozwiązań do wirtualizacji. Zapewnia w pełni otwartą, wydajną, bezpieczną i scentralizowaną platformę administracyjną dla procesów działających w Linuksie i Windows.


"Tradycyjna wirtualizacja centrów danych pozostaje ważna, ale Red Hat Virtualization stwarza nowe możliwości, takie jak integracja z OpenStack oraz hosting kontenerów. Jesteśmy dumni z elastyczności i ekonomiczności, jaką oferuje ta najnowsza wersja Red Hat Virtualization" - powiedział Gunnar Hellekson, dyrektor ds. zarządzania produktami, Linux i wirtualizacja, Red Hat.

Red Hat Virtualization 4 łączy zaawansowany hiperwizor, zaawansowaną konsolę systemową oraz scentralizowaną łączność sieciową. Rozwiązanie Red Hat Virtualization 4, zbudowane w oparciu o system Red Hat Enterprise Linux, łatwo integruje się z istniejącymi środowiskami IT, jednocześnie stanowi podstawę dla nowych technologii, takich jak aplikacje kontenerowe i chmurowe.

Podczas gdy wirtualizacja pozostaje kluczowym składnikiem w centrach danych, technologiczne potrzeby klientów szybko się zmieniają. Przedsiębiorstwa, które właśnie przystępują do wdrażania wirtualizacji, mogą potrzebować kompletnej i elastycznej platformy, która łączyłaby efektywność ze zgodnością operacyjną zapewnianą przez otwarte standardy. Z kolei firmy, które już wdrożyły technologie wirtualizacji, często zaczynają niepokoić się o swoje inwestycje ze względu na wysokie koszty, brak innowacyjności lub niekompatybilność. Red Hat Virtualization 4 uwzględnia te scenariusze dzięki platformie, która zapewnia zaawansowane rozwiązanie dla nowych wdrożeń oraz pomaga istniejącym użytkownikom w przejściu na otwarte, rozszerzalne rozwiązanie.

Red Hat Virtualization 4 obejmuje zarówno wydajny hiperwizor (Red Hat Virtualization Host), jak i webowy menedżer zasobów (Red Hat Virtualization Manager), który umożliwia zarządzanie wirtualną infrastrukturą w przedsiębiorstwie.

Nowości i ulepszenia w Red Hat Virtualization 4

Wydajność i rozszerzalność
W Red Hat Virtualization 4 wprowadzono nowy zaawansowany, lżejszy hiperwizor, który był opracowywany równolegle z systemem Red Hat Enterprise Linux 7.2. Nowy hiperwizor przyspiesza instalację pakietów systemowych i aktualizacji sterowników, upraszcza wdrażanie nowych technologii i zapewnia lepszą integrację zarządzania konfiguracją sprzętową. Ponadto rozwiązanie Red Hat Virtualization można teraz zainstalować za pomocą Anacondy, wspólnego instalatora systemu Red Hat Enterprise Linux i hiperwizora Red Hat Enterprise Virtualization.

Nowa platforma oferuje też wsparcie zaawansowanych funkcji, upraszczając dodawanie i wspieranie zewnętrznych dostawców łączności sieciowej za pośrednictwem nowego, otwartego interfejsu API. Pozwala to na centralizację i uproszczenie systemów zarządzania siecią, ponieważ Red Hat Virtualization Manager może komunikować się z zewnętrznymi systemami, aby zdefiniować parametry, które zostaną wykorzystane do interfejsów sieciowych maszyny wirtualnej.

Zarządzanie i automatyzacja
Aby usprawnić ogólne zarządzanie wirtualizacją, Red Hat Virtualization 4 oferuje zaawansowaną konsolę systemową, która zapewnia wszechstronny wgląd w wirtualne zasoby i infrastrukturę. Dzięki temu administratorzy mogą łatwiej diagnozować i rozwiązywać problemy, zanim wpłyną one na funkcjonowanie systemu.

Dodatkowe funkcje automatyzacji to m.in.:
• Narzędzie do wysyłania obrazów do pamięci masowej. Jego interfejs oparty na przeglądarce internetowej pozwala na wysyłanie plików obrazu bezpośrednio lub za pośrednictwem zdalnego adresu URL. Możliwe jest umieszczeniu obrazu w domenie pamięciowej bez korzystania z narzędzi firm trzecich.
• Zaawansowane zasady migracji, które pozwalają użytkownikom precyzyjnie określić charakterystykę migracji hostów na poziomie klastra, a nawet pojedynczych maszyn wirtualnych, co przyspiesza działanie i ogólną wydajność systemu.

OpenStack i kontenery linuksowe
Wirtualizacja jest już dojrzałą technologią, ale Red Hat Virtualization 4 zapewnia również wsparcie dla kontenerów linuksowych oraz prywatnych i hybrydowych chmur OpenStack. Jeśli chodzi o kontenery, Red Hat Virtualization 4 obsługuje Red Hat Enterprise Linux Atomic Host w charakterze konfigurowalnego systemu-gościa i umożliwia wykonywanie agentów systemu-gościa jako kontenerów w maszynie wirtualnej Atomic Host.

Ze względu na rosnące znaczenie chmurowego przetwarzania danych w przedsiębiorstwach, Red Hat Virtualization 4 zapewnia dodatkowo natywną obsługę Red Hat OpenStack Platform Neutron Open vSwitch (OVS). Dzięki temu organizacje mogą zoptymalizować współdzielone usługi i zminimalizować nakłady operacyjne poprzez łatwiejsze wdrażanie usług w środowiskach tradycyjnych i chmurowych.

Bezpieczniejsze środowisko wirtualizacji
Nowe funkcje w Red Hat Virtualization 4 uzupełniają środki bezpieczeństwa wywodzące się z systemu Red Hat Enterprise Linux. Red Hat Virtualization 4 zawiera i obsługuje rozwiązanie sVirt, które stosuje obowiązkową kontrolę dostępu (Mandatory Access Control, MAC), aby skuteczniej chronić maszyny wirtualne i hiperwizor. Pomaga to zwiększyć ogólny stopień bezpieczeństwa i wyeliminować ze środowiska fizycznego i wirtualnego słabe punkty, które mogłyby zostać wykorzystane jako wektor ataku na hosta lub inne maszyny wirtualne.

Ponadto Red Hat Virtualization ściśle zintegrowano z Red Hat Satellite, rozwiązaniem do zarządzania systemami. Red Hat Virtualization Manager zapewnia wgląd w historię poprawek do hostów i maszyn wirtualnych. Satellite umożliwia administratorom monitorowanie kondycji i stanu systemu, co pozwala na szybkie instalowanie poprawek i aktualizacji w narażonych systemach.

Rozwiązanie Red Hat Virtualization 4 jest dostępne samodzielnie, jako oferta zintegrowana z systemem Red Hat Enterprise Linux oraz jako część kompleksowego pakietu Red Hat Cloud Suite.

Źródło: Red Hat