Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Dell PowerEdge FX2 - usprawniona rozbudowa architektury konwergentnej

DellDell aktualizuje ofertę rozwiązań do zarządzania systemami opartymi na zaawansowanej architekturze konwergentnej Dell PowerEdge FX2. Wprowadzone zmiany pozwolą na zwiększenie produktywności obsługi infrastruktury informatycznej i zapewnią ciągłość działania przedsiębiorstwa. Nowe funkcje usprawniają przydzielanie zasobów, zapewniają pełną kompatybilność z programem Nagios oraz gwarantują obsługę aplikacji open source.


Dzięki architekturze PowerEdge FX2 rozwój segmentu serwerów typu „blade” firmy Dell następuje znacznie szybciej, niż w innych przedsiębiorstwach z branży. Od czasu wprowadzenia na rynek serwerów PowerEdge typu „blade” w 2014 roku, firma Dell odnotowała kilkusetprocentowy wzrost przychodów ze sprzedaży wspomnianych rozwiązań . Według raportu firmy IDC, w przypadku serwerów Dell PowerEdge wystąpiła zmiana o 34% w skali roku, co stanowi wzrost o 17% wyższy niż w przypadku całej branży w pierwszym kwartale 2016 roku.

Firma Dell rozbudowała oprogramowanie do zarządzania systemami, upraszczając i automatyzując najważniejsze zadania związane z zarządzaniem serwerami, tym samym zachowując wyjątkowe cechy konstrukcji systemów Dell PowerEdge FX2. Nowe funkcje i aktualizacje usprawniają pracę użytkownika i ułatwiają konfigurowanie obciążeń zwirtualizowanych.

W skład najistotniejszych aktualizacji wchodzą:
• Dell OpenManage Essentials 2.2 to oprogramowanie, które umożliwia szybką konfigurację agregatorów I/O z wykorzystaniem procesów opartych na specjalnych szablonach. Dzięki temu w prosty i jednolity sposób można dokonać replikacji przypisania sieci vLAN w trakcie odwzorowywania portów serwerów typu „blade”. Ułatwia to klientom sterowanie i administrowanie urządzeniami z serii 5500. Nowa funkcja widoku geograficznego umożliwia szybki i łatwy dostęp do systemów Dell PowerEdge FX2 zarówno w siedzibie przedsiębiorstwa, jak i w innych lokalizacjach na całym świecie, zapewniając obsługę różnych urządzeń z serii 5500. Ponadto, dzięki bezproblemowej integracji z narzędziem SupportAssist , możliwe jest prewencyjne, predykcyjne wsparcie i automatyczne tworzenie przypadków w celu szybszego rozwiązywania problemów sprzętowych - nawet o 90%, dzięki ProSupport Plus.
• Nowa wtyczka OpenManage plug-in for Nagios XI 1.0 pobiera szczegółowe informacje o infrastrukturze Dell PowerEdge FX2 z modułu Dell Chassis Management Controller oraz z wbudowanych w serwery komponentów iDRAC z modułem Lifecycle Controller, udostępniając jednolity zestaw alertów i szczegółowych informacji związanych z monitorowaniem stanu systemu administratorom aplikacji Nagios XI. Dzięki temu klienci mogą nadal korzystać z konsoli Nagios XI do monitorowania urządzeń firmy Dell bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi i odbywania szkoleń, co pozwala przedsiębiorstwu na szybszy i większy zwrot z inwestycji.
• Nowe funkcje oprogramowania Active System Manager (ASM) 8.2 umożliwiają szybkie, a zarazem proste konfigurowanie i wdrażanie usług informatycznych w różnych obudowach i na różnych serwerach, pamięciach masowych i urządzeniach sieciowych. Widok portów pozwala na wizualne odwzorowywanie infrastruktur fizycznych i wirtualnych oraz identyfikowanie wszelkich problemów z połączeniami, które mogą zostać szybko rozwiązane przez zespoły informatyczne. Dzięki temu można zapewnić ciągłość funkcjonowania przedsiębiorstwa i udostępnić bardziej skoordynowane, niezawodne usługi informatyczne. Ponadto nowy pakiet SDK dla programistów upraszcza tworzenie i wdrażanie złożonych aplikacji z wykorzystaniem dostępnych, gotowych modułów open source.

"Nasi klienci chcą by ich infrastruktura charakteryzowała się dużą elastycznością i niezawodnością, po to, aby mogli oni reagować na zmieniające się potrzeby biznesowe i obliczeniowe, co dotyczy na przykład zastosowań technologii o wysokim stopniu skalowalności oraz dostawców usług przetwarzania danych w chmurze w czasie rzeczywistym. Dzięki rozbudowanym funkcjom zarządzania systemami, rozwiązania Dell PowerEdge FX2 ułatwiają klientom realizację założonych celów, umożliwiając obsługę w ramach konwergentnej architektury - zarówno tradycyjnych aplikacji, jak i nowych obciążeń opartych na mechanizmach społecznościowych, technologiach mobilnych, systemach analitycznych i przetwarzaniu danych w chmurze. Elementy te, w połączeniu z udanymi wdrożeniami u różnych klientów, przyczyniają się do wyjątkowego rozwoju rynku" - powiedział Ashley Gorakhpurwalla, wiceprezes i dyrektor działu Dell Server Solutions.

Źródło: Dell