Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Pure Storage Flasharray//m10 - pamięć masowa dla SMB

PureStorageAmerykańska firma Pure Storage opracowała całkowicie półprzewodnikowe, wyjątkowo niezawodne pamięci masowe - Flasharray//m10 - działające z pełną wydajnością w każdym momencie (nawet w trakcie awarii), co wiąże się z najwyższą możliwą dostępnością do danych.


Flasharray//m10 usprawnia działanie aplikacji, gwarantuje ciągłość pracy bez przerw konserwacyjnych, a także ogranicza ryzyko awarii do minimum. To rozwiązanie stworzone przede wszystkim z myślą o małych i średnich firmach, które potrzebują dobrych rozwiązań w rozsądnej cenie, jednak dzięki dużym możliwościom rozbudowy produkty te stanowią również doskonałą bazę dla dużych korporacji.

Rozwiązanie Pure Storage odpowiada na najważniejsze wyzwanie stojące przed współczesnymi systemami, czyli zapewnienie wysokiej dostępności do danych. Innymi słowy, gwarantuje, że dane firmy są dostępne przez możliwie najdłuższą ilość czasu w ciągu miesiąca. Dla instytucji takich jak banki, bądź firm usługowych opierających swoje działanie na dostępie do danych i aplikacji, to kluczowy wyznacznik skutecznego działania biznesu.

purestorage flasharray m10

Flasharray//m10 cechuje wysoka niezawodność (99,999 procent) i stuprocentowa wydajność nawet w trakcie awarii i konserwacji. To daje kupującemu pewność stabilnego dostępu do danych i aplikacji. „Dzięki rozwiązaniom zastosowanym przez Pure Storage zmniejsza się całkowitych koszt utrzymania pamięci masowych. Korzystanie z nich jest więc bardziej opłacalne” - mówi Monika Zakrzewska Dyrektor Działu Technicznego Engave.

Wdrożenie Flasharray//m10 jest proste: nie wymaga studiowania obszernych instrukcji, czy też zaawansowanych szkoleń. Produkt instaluje się w czasie poniżej godziny jako nowe, samodzielne urządzenie, bez konieczności dostrajania go. Późniejsze uruchomienie zabiera kilka sekund. Zarządzanie możliwe jest zarówno pod systemem iOS jak i Android, również na urządzeniach mobilnych.

Flasharray//m10 obsługuje dowolne obciążenia mieszane. Jedna macierz może udostępniać zasoby dla różnych aplikacji bez wpływu na ich wydajność. Na urządzeniach można konfigurować zarówno środowiska produkcyjne jak i testowe. Nie ma to żadnego wpływu na wydajność. Jednocześnie ułatwia to duplikację danych dla środowisk testowych oraz podnosi poziom bezpieczeństwa danych, które nie wychodzą poza macierz.

Dzięki standardowi „Evengreen Storage” klient ma pewność, że będzie mógł w dowolnym momencie w prosty i ekonomiczny sposób rozbudować system.  „Rozwiązania Pure Storage są oferowane w modelu Evergreen Storage, dzięki czemu klient po jednorazowym wdrożeniu ma możliwość rozbudowy systemu adekwatnie do potrzeb. Odbywa się to bez przestojów pracy, a także bez potrzeby migracji danych” - tłumaczy Monika Zakrzewska z Engave.

Pamięci Pure Storage są dostarczane w komplecie z dedykowanym oprogramowaniem, bez dodatkowych opłat. Zapewnia ono redukcję danych na średnim poziomie 5:1 i posiada wbudowaną ochroną przed uszkodzeniami i odtwarzaniem po nich.

W Polsce rozwiązanie Pure Storage oferuje wyłącznie warszawski integrator Engave.

Źródło: Engave