Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld
VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld

Podczas konferencji VMworld 2016 Europe trwającej w Barcelonie, firma VMware zapowiedziała nową wersję platformy wirtualizacji stanowiącej fundament dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC) - vSphere 6.5. Podanie tej informacji podczas europe...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Pure Storage Flasharray//m10 - pamięć masowa dla SMB

PureStorageAmerykańska firma Pure Storage opracowała całkowicie półprzewodnikowe, wyjątkowo niezawodne pamięci masowe - Flasharray//m10 - działające z pełną wydajnością w każdym momencie (nawet w trakcie awarii), co wiąże się z najwyższą możliwą dostępnością do danych.


Flasharray//m10 usprawnia działanie aplikacji, gwarantuje ciągłość pracy bez przerw konserwacyjnych, a także ogranicza ryzyko awarii do minimum. To rozwiązanie stworzone przede wszystkim z myślą o małych i średnich firmach, które potrzebują dobrych rozwiązań w rozsądnej cenie, jednak dzięki dużym możliwościom rozbudowy produkty te stanowią również doskonałą bazę dla dużych korporacji.

Rozwiązanie Pure Storage odpowiada na najważniejsze wyzwanie stojące przed współczesnymi systemami, czyli zapewnienie wysokiej dostępności do danych. Innymi słowy, gwarantuje, że dane firmy są dostępne przez możliwie najdłuższą ilość czasu w ciągu miesiąca. Dla instytucji takich jak banki, bądź firm usługowych opierających swoje działanie na dostępie do danych i aplikacji, to kluczowy wyznacznik skutecznego działania biznesu.

purestorage flasharray m10

Flasharray//m10 cechuje wysoka niezawodność (99,999 procent) i stuprocentowa wydajność nawet w trakcie awarii i konserwacji. To daje kupującemu pewność stabilnego dostępu do danych i aplikacji. „Dzięki rozwiązaniom zastosowanym przez Pure Storage zmniejsza się całkowitych koszt utrzymania pamięci masowych. Korzystanie z nich jest więc bardziej opłacalne” - mówi Monika Zakrzewska Dyrektor Działu Technicznego Engave.

Wdrożenie Flasharray//m10 jest proste: nie wymaga studiowania obszernych instrukcji, czy też zaawansowanych szkoleń. Produkt instaluje się w czasie poniżej godziny jako nowe, samodzielne urządzenie, bez konieczności dostrajania go. Późniejsze uruchomienie zabiera kilka sekund. Zarządzanie możliwe jest zarówno pod systemem iOS jak i Android, również na urządzeniach mobilnych.

Flasharray//m10 obsługuje dowolne obciążenia mieszane. Jedna macierz może udostępniać zasoby dla różnych aplikacji bez wpływu na ich wydajność. Na urządzeniach można konfigurować zarówno środowiska produkcyjne jak i testowe. Nie ma to żadnego wpływu na wydajność. Jednocześnie ułatwia to duplikację danych dla środowisk testowych oraz podnosi poziom bezpieczeństwa danych, które nie wychodzą poza macierz.

Dzięki standardowi „Evengreen Storage” klient ma pewność, że będzie mógł w dowolnym momencie w prosty i ekonomiczny sposób rozbudować system.  „Rozwiązania Pure Storage są oferowane w modelu Evergreen Storage, dzięki czemu klient po jednorazowym wdrożeniu ma możliwość rozbudowy systemu adekwatnie do potrzeb. Odbywa się to bez przestojów pracy, a także bez potrzeby migracji danych” - tłumaczy Monika Zakrzewska z Engave.

Pamięci Pure Storage są dostarczane w komplecie z dedykowanym oprogramowaniem, bez dodatkowych opłat. Zapewnia ono redukcję danych na średnim poziomie 5:1 i posiada wbudowaną ochroną przed uszkodzeniami i odtwarzaniem po nich.

W Polsce rozwiązanie Pure Storage oferuje wyłącznie warszawski integrator Engave.

Źródło: Engave