Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Commvault i Cisco upraszczają backup, odtwarzanie i archiwizację danych

BackupCommvault wspólnie z Cisco wprowadza na rynek nowe architektury referencyjne, dzięki czemu klienci i partnerzy firmy zyskają łatwe do nabycia, fabrycznie zoptymalizowane i sprawdzone rozwiązanie, które umożliwia ochronę i odtwarzanie danych w prosty sposób. Rozwiązanie jest oparte na oprogramowaniu wdrożonym w infrastrukturze Unified Computing System firmy Cisco (Cisco UCS). Commvault poinformował również, że zapewni obsługę systemu hiperkonwergentnego HyperFlex firmy Cisco, co pomoże firmom w ochronie danych i aplikacji w infrastrukturach zwirtualizowanych i chmurowych.


Nowe architektury referencyjne, które zapewniają wytyczne i najlepsze metody pracy dla konkretnych technologii z katalogu usług informatycznych, udostępniają klientom wielofunkcyjne rozwiązanie z jedną, ujednoliconą platformą tworzenia backupów, odtwarzania i archiwizacji danych. Tę elastyczną platformę, która obniża całkowity koszt posiadania systemu informatycznego, można łatwo rozbudować z pojemności terabajtowej do petabajtowej. Dzięki temu klienci nie muszą wdrażać wielu jednofunkcyjnych urządzeń, co jest kosztowne i kłopotliwe. Zmodernizowana infrastruktura danych zapewni łatwy dostęp do przydatnych informacji i ułatwi dostosowanie się do wymagań związanych z coraz większą ilością danych, a tym samym pomoże w osiągnięciu wymiernych korzyści.

Najważniejsze korzyści nowej oferty dla klientów:

• Większa automatyzacja - Oprogramowanie Commvault wykrywa i klasyfikuje nowe maszyny wirtualne oraz przypisuje do nich odpowiednie reguły tworzenia kopii zapasowych. Może również automatycznie wykrywać bezczynne maszyny wirtualne oraz bezpiecznie je archiwizować, co w razie potrzeby ułatwia odzyskiwanie cennych zasobów produkcyjnych. Wbudowany moduł przepływów pracy umożliwia administratorowi wprowadzanie dodatkowych funkcji automatyzacji.

• Skalowalność - Oprogramowanie Commvault automatycznie wyrównuje obciążenia między wieloma serwerami do tworzenia kopii zapasowych, co ułatwia skalowanie poziome we współczesnych, coraz większych centrach przetwarzania danych. Kompleksowa deduplikacja znacznie zmniejsza ruch w sieci i zapotrzebowanie na pojemność pamięci masowej. Dzięki temu dane zajmują mniej miejsca i są efektywniej zarządzane.

• Obsługa maszyn wirtualnych - Oprogramowanie Commvault jest zintegrowane z interfejsami API platformy VMware. Dzięki temu administratorzy pamięci masowej nie muszą instalować agentów na każdej maszynie wirtualnej, co obniża koszty ogólne. Reguły tworzenia kopii zapasowych, które mogą być oparte na metadanych platformy VMware, oraz możliwość połączenia rozwiązania z pakietem VSphere sprawiają, że zarządzanie systemem jest znacznie łatwiejsze. Można odtworzyć całą maszynę wirtualną lub pojedynczy plik, co pozwala zaoszczędzić czas. Elastyczne opcje odzyskiwania danych spełnią wymagania każdego klienta.

"Szukamy dla naszych klientów rozwiązań, które umożliwiają tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie ważnych danych oraz zarządzanie informacjami w środowiskach lokalnych i chmurach hybrydowych. Zależy nam nie tylko na najlepszych technologiach. Chcemy, aby rozwiązania te były oparte na partnerskiej współpracy z zaufanymi liderami branży. Dzięki nowym architekturom referencyjnym oferowanym przez Commvault i Cisco nasza firma może szybciej i łatwiej dostarczać klientom rozwiązania generujące wartość dodaną" - powiedział Tom Cahill, wiceprezes ds. zarządzania produktami i współpracą z partnerami w firmie CDW.

Commvault zapewnia obsługę wielu aplikacji dla przedsiębiorstw, przez co pomaga klientom, którzy używają infrastruktury Cisco UCS, w ochronie najcenniejszych zasobów. W wyniku takiej integracji procesy tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych rozpoznają aplikacje. Automatyzacja i standaryzacja eliminuje konieczność pisania skryptów i wykonywania wielu zadań ręcznie, a ponadto upraszcza procesy i zwiększa ich bezpieczeństwo. Podstawowe macierze pamięci masowych są wyposażone w funkcje tworzenia migawek sprzętowych podobne do tych w stosach infrastruktury konwergentnej Cisco. Dzięki temu technologię Commvault IntelliSnap można wykorzystać do przyspieszenia tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych. W rezultacie każda aplikacja jest chroniona w odpowiedni sposób, a dane można łatwo przenieść do systemów Cisco HyperFlex i UCS, gdzie będą przechowywane.

Commvault obsługuje ponad 20 najlepszych platform i urządzeń pamięci masowej w chmurze. Umożliwia to klientom szybkie i bezproblemowe tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie danych niezależnie od tego, czy korzystają ze środowiska lokalnego, chmury publicznej czy chmury hybrydowej.

Informacje o nowych architekturach referencyjnych i obsłudze systemu HyperFlex zostały przedstawione na konferencji Cisco Live w Las Vegas.

Źródło: Commvault