Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Commvault i Cisco upraszczają backup, odtwarzanie i archiwizację danych

BackupCommvault wspólnie z Cisco wprowadza na rynek nowe architektury referencyjne, dzięki czemu klienci i partnerzy firmy zyskają łatwe do nabycia, fabrycznie zoptymalizowane i sprawdzone rozwiązanie, które umożliwia ochronę i odtwarzanie danych w prosty sposób. Rozwiązanie jest oparte na oprogramowaniu wdrożonym w infrastrukturze Unified Computing System firmy Cisco (Cisco UCS). Commvault poinformował również, że zapewni obsługę systemu hiperkonwergentnego HyperFlex firmy Cisco, co pomoże firmom w ochronie danych i aplikacji w infrastrukturach zwirtualizowanych i chmurowych.


Nowe architektury referencyjne, które zapewniają wytyczne i najlepsze metody pracy dla konkretnych technologii z katalogu usług informatycznych, udostępniają klientom wielofunkcyjne rozwiązanie z jedną, ujednoliconą platformą tworzenia backupów, odtwarzania i archiwizacji danych. Tę elastyczną platformę, która obniża całkowity koszt posiadania systemu informatycznego, można łatwo rozbudować z pojemności terabajtowej do petabajtowej. Dzięki temu klienci nie muszą wdrażać wielu jednofunkcyjnych urządzeń, co jest kosztowne i kłopotliwe. Zmodernizowana infrastruktura danych zapewni łatwy dostęp do przydatnych informacji i ułatwi dostosowanie się do wymagań związanych z coraz większą ilością danych, a tym samym pomoże w osiągnięciu wymiernych korzyści.

Najważniejsze korzyści nowej oferty dla klientów:

• Większa automatyzacja - Oprogramowanie Commvault wykrywa i klasyfikuje nowe maszyny wirtualne oraz przypisuje do nich odpowiednie reguły tworzenia kopii zapasowych. Może również automatycznie wykrywać bezczynne maszyny wirtualne oraz bezpiecznie je archiwizować, co w razie potrzeby ułatwia odzyskiwanie cennych zasobów produkcyjnych. Wbudowany moduł przepływów pracy umożliwia administratorowi wprowadzanie dodatkowych funkcji automatyzacji.

• Skalowalność - Oprogramowanie Commvault automatycznie wyrównuje obciążenia między wieloma serwerami do tworzenia kopii zapasowych, co ułatwia skalowanie poziome we współczesnych, coraz większych centrach przetwarzania danych. Kompleksowa deduplikacja znacznie zmniejsza ruch w sieci i zapotrzebowanie na pojemność pamięci masowej. Dzięki temu dane zajmują mniej miejsca i są efektywniej zarządzane.

• Obsługa maszyn wirtualnych - Oprogramowanie Commvault jest zintegrowane z interfejsami API platformy VMware. Dzięki temu administratorzy pamięci masowej nie muszą instalować agentów na każdej maszynie wirtualnej, co obniża koszty ogólne. Reguły tworzenia kopii zapasowych, które mogą być oparte na metadanych platformy VMware, oraz możliwość połączenia rozwiązania z pakietem VSphere sprawiają, że zarządzanie systemem jest znacznie łatwiejsze. Można odtworzyć całą maszynę wirtualną lub pojedynczy plik, co pozwala zaoszczędzić czas. Elastyczne opcje odzyskiwania danych spełnią wymagania każdego klienta.

"Szukamy dla naszych klientów rozwiązań, które umożliwiają tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie ważnych danych oraz zarządzanie informacjami w środowiskach lokalnych i chmurach hybrydowych. Zależy nam nie tylko na najlepszych technologiach. Chcemy, aby rozwiązania te były oparte na partnerskiej współpracy z zaufanymi liderami branży. Dzięki nowym architekturom referencyjnym oferowanym przez Commvault i Cisco nasza firma może szybciej i łatwiej dostarczać klientom rozwiązania generujące wartość dodaną" - powiedział Tom Cahill, wiceprezes ds. zarządzania produktami i współpracą z partnerami w firmie CDW.

Commvault zapewnia obsługę wielu aplikacji dla przedsiębiorstw, przez co pomaga klientom, którzy używają infrastruktury Cisco UCS, w ochronie najcenniejszych zasobów. W wyniku takiej integracji procesy tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych rozpoznają aplikacje. Automatyzacja i standaryzacja eliminuje konieczność pisania skryptów i wykonywania wielu zadań ręcznie, a ponadto upraszcza procesy i zwiększa ich bezpieczeństwo. Podstawowe macierze pamięci masowych są wyposażone w funkcje tworzenia migawek sprzętowych podobne do tych w stosach infrastruktury konwergentnej Cisco. Dzięki temu technologię Commvault IntelliSnap można wykorzystać do przyspieszenia tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych. W rezultacie każda aplikacja jest chroniona w odpowiedni sposób, a dane można łatwo przenieść do systemów Cisco HyperFlex i UCS, gdzie będą przechowywane.

Commvault obsługuje ponad 20 najlepszych platform i urządzeń pamięci masowej w chmurze. Umożliwia to klientom szybkie i bezproblemowe tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie danych niezależnie od tego, czy korzystają ze środowiska lokalnego, chmury publicznej czy chmury hybrydowej.

Informacje o nowych architekturach referencyjnych i obsłudze systemu HyperFlex zostały przedstawione na konferencji Cisco Live w Las Vegas.

Źródło: Commvault