Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat i Eurotech tworzą otwartą platformę chmurową IoT

Cloud Computing interent rzeczyRed Hat, czołowy światowy dostawca rozwiązań open source, oraz Eurotech, czołowy dostawca platform Machine-to-Machine (M2M) oraz rozwiązań internetu rzeczy (IoT), poinformowały o rozpoczęciu nowego projektu Fundacji Eclipse, który umożliwi zarządzanie urządzeniami brzegowymi IoT, od łączności i konfiguracji do cyklu życia aplikacji.


"Projekt Kapua, realizowany pod kierunkiem firmy Red Hat oraz Eurotech i oparty na naszym rozwiązaniu Everyware Cloud, zapewnia kluczowy element w pełni otwartej, chmurowej platformy internetu rzeczy, umożliwiając deweloperom IoT wykorzystanie elastyczności, skalowalności i niezawodności technologii open source we wdrożeniach nowej generacji. Połączenie naszej technologii IoT oraz doświadczenia Red Hat w budowaniu społeczności pomoże stworzyć bardziej otwarty, bardziej innowacyjny krajobraz oprogramowania w budowaniu i wdrażaniu rozwiązań IoT" - powiedział Marco Carrer, główny dyrektor ds. technologii, Eurotech Group.

Wspólnie sponsorowany projekt Eclipse Kapua łączy się z istniejącym projektem Eclipse Kura, aby zaoferować deweloperom IoT oraz użytkownikom końcowym otwartą platformę do kompleksowych wdrożeń internetu rzeczy. Platforma to pomoże uniknąć kosztownego uzależnienia od zamkniętych rozwiązań i przyspieszy społecznościowe tworzenie oprogramowania.

"Filozofia open source to kluczowy element wielu współczesnych innowacji IT, od przetwarzania danych w chmurze do kontenerów linuksowych, a także internetu rzeczy. Sponsorując projekt Eclipse Kapua wspólnie z naszym partnerem, firmą Eurotech, chcemy zbudować elastyczny, stabilny fundament pod przyszłe innowacje IoT, rozwijany przez społeczność open source i szybko reagujący na pojawiające się potrzeby przemysłowego internetu rzeczy" - powiedział Mark Enzweiler, starszy wiceprezes ds. globalnej dystrybucji i sojuszy, Red Hat.

Połączenie sił Red Hat i Eurotech rozpoczyna prace nad pierwszą kompleksową, otwartą platformą IoT. Eurotech wniesie do projektu Kapua istniejący kod swojej platformy integracyjnej Everyware Cloud, podobnie jak wcześniej przekazał swoje rozwiązanie Everyware Software Framework (ESF) do projektu Kura. Zarówno Red Hat, jak i Eurotech planują aktywnie uczestniczyć w obu projektach, tworząc i testując kod, współpracując z innymi deweloperami oraz integrując istniejące projekty open source, które mają kluczowe znaczenie dla rozwiązań IoT (np. Apache Camel, ActiveMQ, Drools itd.).

Kluczowym komponentem platformy jest inteligentna brama, która rozwiązuje problemy ze skalowalnością, opóźnieniami, niezawodnością i bezpieczeństwem występujące w złożonych wdrożeniach IoT. Eurotech zapowiedział urządzenie ReliaGATE 20-26 bazujące na technologiach Red Hat, inteligentną bramę, która dostarcza usługi zarządzania danymi i urządzeniami na potrzeby wdrożeń IoT, które obejmują setki lub tysiące urządzeń. Poprzez przesunięcie przetwarzania danych na brzeg sieci, inteligentna brama eliminuje konieczność przesyłania dużej ilości danych do centrum danych. Agregacją, transformacją, integracją i routingiem danych zajmuje się brama, która znajduje się bliżej fizycznych urządzeń. Wykorzystuje ona reguły biznesowe, które pozwalają automatyzować działanie urządzeń w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

"Bogactwo projektu Eclipse Kapua, który obejmuje platformę integracyjną dla urządzeń i czujników IoT, wzmacnia ogólną ofertę Eclipse w zakresie internetu rzeczy. Kapua ściśle łączy się z kilkoma innymi projektami Eclipse IoT, a dzięki Red Hat, Eurotech i innym współautorom rozwiązania IoT Eclipse przyczyniają się do innowacji w dziedzinie internetu rzeczy i prowadzą do nowych zastosowań" - stwierdziła Mike Milinkovich, dyrektor, Eclipse Foundation.

Źródło: Red Hat