Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat i Eurotech tworzą otwartą platformę chmurową IoT

Cloud Computing interent rzeczyRed Hat, czołowy światowy dostawca rozwiązań open source, oraz Eurotech, czołowy dostawca platform Machine-to-Machine (M2M) oraz rozwiązań internetu rzeczy (IoT), poinformowały o rozpoczęciu nowego projektu Fundacji Eclipse, który umożliwi zarządzanie urządzeniami brzegowymi IoT, od łączności i konfiguracji do cyklu życia aplikacji.


"Projekt Kapua, realizowany pod kierunkiem firmy Red Hat oraz Eurotech i oparty na naszym rozwiązaniu Everyware Cloud, zapewnia kluczowy element w pełni otwartej, chmurowej platformy internetu rzeczy, umożliwiając deweloperom IoT wykorzystanie elastyczności, skalowalności i niezawodności technologii open source we wdrożeniach nowej generacji. Połączenie naszej technologii IoT oraz doświadczenia Red Hat w budowaniu społeczności pomoże stworzyć bardziej otwarty, bardziej innowacyjny krajobraz oprogramowania w budowaniu i wdrażaniu rozwiązań IoT" - powiedział Marco Carrer, główny dyrektor ds. technologii, Eurotech Group.

Wspólnie sponsorowany projekt Eclipse Kapua łączy się z istniejącym projektem Eclipse Kura, aby zaoferować deweloperom IoT oraz użytkownikom końcowym otwartą platformę do kompleksowych wdrożeń internetu rzeczy. Platforma to pomoże uniknąć kosztownego uzależnienia od zamkniętych rozwiązań i przyspieszy społecznościowe tworzenie oprogramowania.

"Filozofia open source to kluczowy element wielu współczesnych innowacji IT, od przetwarzania danych w chmurze do kontenerów linuksowych, a także internetu rzeczy. Sponsorując projekt Eclipse Kapua wspólnie z naszym partnerem, firmą Eurotech, chcemy zbudować elastyczny, stabilny fundament pod przyszłe innowacje IoT, rozwijany przez społeczność open source i szybko reagujący na pojawiające się potrzeby przemysłowego internetu rzeczy" - powiedział Mark Enzweiler, starszy wiceprezes ds. globalnej dystrybucji i sojuszy, Red Hat.

Połączenie sił Red Hat i Eurotech rozpoczyna prace nad pierwszą kompleksową, otwartą platformą IoT. Eurotech wniesie do projektu Kapua istniejący kod swojej platformy integracyjnej Everyware Cloud, podobnie jak wcześniej przekazał swoje rozwiązanie Everyware Software Framework (ESF) do projektu Kura. Zarówno Red Hat, jak i Eurotech planują aktywnie uczestniczyć w obu projektach, tworząc i testując kod, współpracując z innymi deweloperami oraz integrując istniejące projekty open source, które mają kluczowe znaczenie dla rozwiązań IoT (np. Apache Camel, ActiveMQ, Drools itd.).

Kluczowym komponentem platformy jest inteligentna brama, która rozwiązuje problemy ze skalowalnością, opóźnieniami, niezawodnością i bezpieczeństwem występujące w złożonych wdrożeniach IoT. Eurotech zapowiedział urządzenie ReliaGATE 20-26 bazujące na technologiach Red Hat, inteligentną bramę, która dostarcza usługi zarządzania danymi i urządzeniami na potrzeby wdrożeń IoT, które obejmują setki lub tysiące urządzeń. Poprzez przesunięcie przetwarzania danych na brzeg sieci, inteligentna brama eliminuje konieczność przesyłania dużej ilości danych do centrum danych. Agregacją, transformacją, integracją i routingiem danych zajmuje się brama, która znajduje się bliżej fizycznych urządzeń. Wykorzystuje ona reguły biznesowe, które pozwalają automatyzować działanie urządzeń w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

"Bogactwo projektu Eclipse Kapua, który obejmuje platformę integracyjną dla urządzeń i czujników IoT, wzmacnia ogólną ofertę Eclipse w zakresie internetu rzeczy. Kapua ściśle łączy się z kilkoma innymi projektami Eclipse IoT, a dzięki Red Hat, Eurotech i innym współautorom rozwiązania IoT Eclipse przyczyniają się do innowacji w dziedzinie internetu rzeczy i prowadzą do nowych zastosowań" - stwierdziła Mike Milinkovich, dyrektor, Eclipse Foundation.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja