Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oficjalna wersja Synology Router Manager (SRM) 1.1

Synology rt1900acSynology poinformował o dostępności finalnego wydania Synology Router Manager (SRM) 1.1, najnowszej wersji oprogramowania do zarządzania zaprojektowanego specjalnie dla routera bezprzewodowego Synology Router RT1900ac. Najnowsza wersja SRM 1.1 poszerza możliwości już uniwersalnego routera bezprzewodowego Synology Router RT1900ac, pozwalając użytkownikom cieszyć się inteligentną łącznością Wi-Fi, szczegółową analizą sieci, wzmocnionym bezpieczeństwem i wieloma innymi usługami.


"Wydanie Synology Router Manager (SRM) 1.1 stanowi krok naprzód w realizacji naszej wizji przyszłości routerów bezprzewodowych. Ponieważ Internet i sposób, w jaki z niego korzystamy zmienia się uważamy, że router bezprzewodowy powinien nadal się rozwijać. Dlatego dodajemy nowe narzędzia i funkcje sprawiając, że obecny Synology Router RT1900ac jest jeszcze bardziej użyteczny i bezpieczny" - powiedział Tego Chang, Product Manager w Synology Inc.
   
Nowe funkcje SRM 1.1 obejmują:
● Inteligentne połączenie: Dzięki technologii Synology Wi-Fi Smart Connect, urządzenia użytkownika są automatycznie podłączane do najbardziej odpowiedniej częstotliwości– 2.4 GHz lub 5 GHz - według skonfigurowanych kryteriów. Dzięki temu użytkownicy mogą uzyskać najlepszą jakość bezprzewodowego połączenia, nie martwiąc się o szczegóły techniczne.
● Inteligentny WAN: Dla zaawansowanych użytkowników, którzy potrzebują nieprzerwanego połączenia sieciowego funkcja Smart WAN umożliwia wyznaczenie drugiego interfejsu WAN i skonfigurowanie automatycznego przełączania awaryjnego lub równoważenie obciążenia sieciowego. Konfigurowalne polityki routingu umożliwiają wyznaczenie ruchu trasy za pośrednictwem odpowiedniego interfejsu, zgodnie z adresem miejsca przeznaczenia lub źródła.
● Zapobieganie włamaniom (Beta): Z systemem wykrywania włamań (IDS) oraz systemem zapobiegania włamaniom (IPS), SRM 1.1 może analizować ruch w celu wykrycia i zablokowania szkodliwych pakietów i zapytań przed wejściem do sieci lokalnej użytkownika.
● Raporty ruchu: Użytkownicy mogą teraz generować kompleksowe raporty z wyszczególnieniem ruchu i wykorzystania przepustowości w określonej jednostce czasu. Dzięki temu mogą lepiej zrozumieć wymagania własnej sieci i sprawdzić czy niektóre urządzenia lub aplikacje nie zużywają zbyt dużo pasma lub zbadać problemy związane z bezpieczeństwem.
● Filtrowanie zawartości: Kontrola rodzicielska i filtrowanie ruchu obejmuje teraz integrację Google SafeSearch oraz możliwość dodania trzech konfigurowalnych profili, aby dostosować i zablokować dostęp dla różnych członków rodziny lub pracowników.
● Synchronizację plików i tworzenie kopii zapasowych: SRM 1.1 obsługuje popularny Cloud Station Suite od Synology, dzięki czemu użytkownicy mogą synchronizować pliki z komputerów za pomocą Cloud Station Drive lub tworzyć kopie zapasowe plików z komputerów Windows, Mac oraz Linux w czasie rzeczywistym dzięki Cloud Station Backup.

Oficjalne wydanie Synology Router Manager (SRM) w wersji 1.1 można bezpłatnie pobrać i zainstalować na Synology Router RT1900ac.

Źródło: Synology