Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Barracuda wprowadza zaporę F-Series 7.0

CloudBarracuda zaprezentowała zaporę NextGen Firewall F-Series 7.0, umożliwiającą bezpieczne używanie technologii chmurowych w infrastrukturach z rozproszonymi środowiskami sieciowymi, wykorzystujących chmurę publiczną oraz platformy Infrastructure-as-a-Service. Zaporę Barracuda NextGen Firewall, zaprojektowaną z myślą o chmurze, można wdrażać na publicznych platformach chmurowych, takich jak Microsoft Azure i Amazon Web Services (AWS).


Rozwiązanie zapewnia segmentację, bezpieczeństwo i łączność w środowiskach chmurowych i hybrydowych. Nowa wersja 7.0, dostępna w Azure Security Center, obsługuje uruchamianie nieograniczonej liczby zapór w klastrach Microsoft Azure.

Barracuda NextGen Firewall F-Series 7.0 zapewnia inteligentną ochronę granic sieci we wszystkich lokalizacjach i wykorzystuje globalne informacje o zagrożeniach, aby zapobiec eksfiltracji danych z sieci lokalnych lub chmurowych przez botnety i oprogramowanie szpiegujące.

Użytkownicy zapory Barracuda NextGen Firewall 7.0 mogą ekonomicznie skalować systemy poprzez łączenie sieci lokalnych i chmurowych z wykorzystaniem wielu łączy nadrzędnych z dynamicznym przełączaniem awaryjnym, równoważeniem ruchu i optymalizacją WAN.

Organizacje coraz częściej wykorzystują wirtualizację, sieci definiowane przez oprogramowanie oraz aplikacje chmurowe, takie jak Office 365, Salesforce i konferencje wideo. Dlatego zapora sieciowa przestała być urządzeniem granicznym, a stała się rozproszonym rozwiązaniem zabezpieczającym, które musi inteligentnie optymalizować ruch, aby zwiększyć wydajność sieci i zapewnić niezawodny dostęp do tych krytycznych aplikacji wszystkim użytkownikom we wszystkich lokalizacjach.

"Zabezpieczenia na granicy sieci i w punktach końcowych uważano za skuteczne, ale to przeszłość. Ponieważ zagrożenia stają się bardziej ukierunkowane, tradycyjne zapory z blokowaniem portów okazują się niewystarczające. I tutaj odpowiedzią są zapory nowej generacji, które muszą wykroczyć poza ochronę opartą na rozpoznawaniu aplikacji i użytkowników" - powiedział Klaus Gheri, wiceprezes ds. bezpieczeństwa sieci w firmie Barracuda.

Rozwiązanie Barracuda NextGen Firewall zaprojektowano od podstaw z myślą o chmurze. Oferuje ono inteligentną ochronę granic sieci w centralach, zamiejscowych oddziałach i lokalizacjach satelitarnych, zapewniając bezpieczny, bezpośredni dostęp jakości biznesowej do aplikacji działających w chmurach prywatnych i publicznych, jednocześnie minimalizując ruch w sieci rozległej. Barracuda NextGen Firewall zapewnia nie tylko ochronę nowej generacji, ale również funkcje usprawniające łączność i zwiększające wydajność.
 
Natywne wdrożenia w infrastrukturze chmury publicznej
Rozwiązanie Barracuda NextGen Firewall można natywnie wdrażać w chmurach publicznych, takich jak Microsoft Azure i AWS. Zapewnia ono wysoką dostępność, zabezpieczenia nowej generacji oraz centralne zarządzanie. Barracuda NextGen Firewall 7.0 oferuje scentralizowaną obsługę zarządzania nieograniczoną liczbą zapór w klastrach Microsoft Azure, umożliwiając przenoszenie obciążeń roboczych i aplikacji do chmury Azure. Nowa wersja oferuje administratorom wgląd w informacje o wdrożeniach chmurowych, w tym specjalne widgety, które wyświetlają takie dane, jak publiczny adres IP, nazwa domeny i nazwa DNS otrzymana z chmurowego centrum danych, w którym hostowane jest rozwiązanie NextGen Firewall, oraz typ instancji chmurowej, w której działa zapora.

Łączność i zarządzanie w skali chmury
Użytkownicy Barracuda NextGen Firewall mogą wykorzystać skalowalny model „skonfiguruj raz, wdrażaj wiele razy”, który umożliwia wdrażanie, kontrolowanie i monitorowanie nawet tysięcy zapór z poziomu jednego ekranu. Ponadto wersja 7.0 może poprawić działanie sieci rozległej (WAN) poprzez wykorzystanie wielu łączy nadrzędnych, inteligentne przełączanie łączy w przypadku awarii, równoważenie obciążenia łączy oraz optymalizację WAN, zapewniając niezawodność rzędu 99,999 pomimo wykorzystania niedrogich łączy internetowych. Jest to szczególnie cenne w środowiskach hybrydowych, które wymagają szybkiej, niezawodnej łączności z aplikacjami chmurowymi, a także między lokalnymi a chmurowymi lokalizacjami sieciowymi. Barracuda NextGen Firewall oferuje też funkcje łączności zdalnej oraz wirtualnej sieci prywatnej (SSL-VPN) z oprogramowaniem klienckim CudaLaunch do systemów operacyjnych Windows i Mac OSX oraz aplikacjami na iOS i Android umożliwiającymi „bezdotykowe” wdrożenie.

Nowa ochrona przed botnetami i oprogramowaniem szpiegującym, blokowanie makr
Rozwiązanie Barracuda NextGen Firewall F-Series oferuje zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa, takie jak rozpoznawanie i kontrolowanie działań aplikacji oraz użytkowników, w pełni zintegrowany system zapobiegania włamaniom (Intrusion Prevention System, IPS), ochrona stron internetowych i poczty e-mail oraz w pełni zintegrowane wykrywanie zaawansowanych zagrożeń. W nowej wersji klienci mogą też zapobiegać eksfiltracji danych przez botnety i oprogramowanie szpiegujące dzięki funkcji identyfikowania zainfekowanych urządzeń końcowych w czasie rzeczywistym. Wykorzystując globalną platformę informacji o zagrożeniach w połączeniu z nową technologią blokowania zapytań DNS, użytkownicy mogą zapobiec wydostawaniu się poufnych danych poza sieć organizacji. Ponadto nowa wersja umożliwia klientom automatyczne blokowanie dokumentów Office z makrami, które można łatwo wykorzystać do rozpowszechniania złośliwego oprogramowania.

Rozwiązanie Barracuda NextGen Firewall F-Series 7.0 jest już dostępne na obsługiwanych platformach bez dodatkowych opłat dla istniejących klientów z aktywną subskrypcją Energize Updates. Ceny katalogowe Barracuda NextGen Firewall F-Series zaczynają się od 699 Euro za urządzenie łączące oddział firmy z chmurą i 129 Euro za subskrypcję Energize Updates. Instancje działające w chmurze publicznej są dostępne dla platform Microsoft Azure i Amazon Web Services w odpowiednich sklepach internetowych, zarówno w modelu „Bring Your Own License” (BYOL), jak i za stawki godzinowe. Ceny zaczynają się od 2999 Euro za roczną subskrypcję BYOL.

Źródło: Barracuda Networks