Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Barracuda wprowadza zaporę F-Series 7.0

CloudBarracuda zaprezentowała zaporę NextGen Firewall F-Series 7.0, umożliwiającą bezpieczne używanie technologii chmurowych w infrastrukturach z rozproszonymi środowiskami sieciowymi, wykorzystujących chmurę publiczną oraz platformy Infrastructure-as-a-Service. Zaporę Barracuda NextGen Firewall, zaprojektowaną z myślą o chmurze, można wdrażać na publicznych platformach chmurowych, takich jak Microsoft Azure i Amazon Web Services (AWS).


Rozwiązanie zapewnia segmentację, bezpieczeństwo i łączność w środowiskach chmurowych i hybrydowych. Nowa wersja 7.0, dostępna w Azure Security Center, obsługuje uruchamianie nieograniczonej liczby zapór w klastrach Microsoft Azure.

Barracuda NextGen Firewall F-Series 7.0 zapewnia inteligentną ochronę granic sieci we wszystkich lokalizacjach i wykorzystuje globalne informacje o zagrożeniach, aby zapobiec eksfiltracji danych z sieci lokalnych lub chmurowych przez botnety i oprogramowanie szpiegujące.

Użytkownicy zapory Barracuda NextGen Firewall 7.0 mogą ekonomicznie skalować systemy poprzez łączenie sieci lokalnych i chmurowych z wykorzystaniem wielu łączy nadrzędnych z dynamicznym przełączaniem awaryjnym, równoważeniem ruchu i optymalizacją WAN.

Organizacje coraz częściej wykorzystują wirtualizację, sieci definiowane przez oprogramowanie oraz aplikacje chmurowe, takie jak Office 365, Salesforce i konferencje wideo. Dlatego zapora sieciowa przestała być urządzeniem granicznym, a stała się rozproszonym rozwiązaniem zabezpieczającym, które musi inteligentnie optymalizować ruch, aby zwiększyć wydajność sieci i zapewnić niezawodny dostęp do tych krytycznych aplikacji wszystkim użytkownikom we wszystkich lokalizacjach.

"Zabezpieczenia na granicy sieci i w punktach końcowych uważano za skuteczne, ale to przeszłość. Ponieważ zagrożenia stają się bardziej ukierunkowane, tradycyjne zapory z blokowaniem portów okazują się niewystarczające. I tutaj odpowiedzią są zapory nowej generacji, które muszą wykroczyć poza ochronę opartą na rozpoznawaniu aplikacji i użytkowników" - powiedział Klaus Gheri, wiceprezes ds. bezpieczeństwa sieci w firmie Barracuda.

Rozwiązanie Barracuda NextGen Firewall zaprojektowano od podstaw z myślą o chmurze. Oferuje ono inteligentną ochronę granic sieci w centralach, zamiejscowych oddziałach i lokalizacjach satelitarnych, zapewniając bezpieczny, bezpośredni dostęp jakości biznesowej do aplikacji działających w chmurach prywatnych i publicznych, jednocześnie minimalizując ruch w sieci rozległej. Barracuda NextGen Firewall zapewnia nie tylko ochronę nowej generacji, ale również funkcje usprawniające łączność i zwiększające wydajność.
 
Natywne wdrożenia w infrastrukturze chmury publicznej
Rozwiązanie Barracuda NextGen Firewall można natywnie wdrażać w chmurach publicznych, takich jak Microsoft Azure i AWS. Zapewnia ono wysoką dostępność, zabezpieczenia nowej generacji oraz centralne zarządzanie. Barracuda NextGen Firewall 7.0 oferuje scentralizowaną obsługę zarządzania nieograniczoną liczbą zapór w klastrach Microsoft Azure, umożliwiając przenoszenie obciążeń roboczych i aplikacji do chmury Azure. Nowa wersja oferuje administratorom wgląd w informacje o wdrożeniach chmurowych, w tym specjalne widgety, które wyświetlają takie dane, jak publiczny adres IP, nazwa domeny i nazwa DNS otrzymana z chmurowego centrum danych, w którym hostowane jest rozwiązanie NextGen Firewall, oraz typ instancji chmurowej, w której działa zapora.

Łączność i zarządzanie w skali chmury
Użytkownicy Barracuda NextGen Firewall mogą wykorzystać skalowalny model „skonfiguruj raz, wdrażaj wiele razy”, który umożliwia wdrażanie, kontrolowanie i monitorowanie nawet tysięcy zapór z poziomu jednego ekranu. Ponadto wersja 7.0 może poprawić działanie sieci rozległej (WAN) poprzez wykorzystanie wielu łączy nadrzędnych, inteligentne przełączanie łączy w przypadku awarii, równoważenie obciążenia łączy oraz optymalizację WAN, zapewniając niezawodność rzędu 99,999 pomimo wykorzystania niedrogich łączy internetowych. Jest to szczególnie cenne w środowiskach hybrydowych, które wymagają szybkiej, niezawodnej łączności z aplikacjami chmurowymi, a także między lokalnymi a chmurowymi lokalizacjami sieciowymi. Barracuda NextGen Firewall oferuje też funkcje łączności zdalnej oraz wirtualnej sieci prywatnej (SSL-VPN) z oprogramowaniem klienckim CudaLaunch do systemów operacyjnych Windows i Mac OSX oraz aplikacjami na iOS i Android umożliwiającymi „bezdotykowe” wdrożenie.

Nowa ochrona przed botnetami i oprogramowaniem szpiegującym, blokowanie makr
Rozwiązanie Barracuda NextGen Firewall F-Series oferuje zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa, takie jak rozpoznawanie i kontrolowanie działań aplikacji oraz użytkowników, w pełni zintegrowany system zapobiegania włamaniom (Intrusion Prevention System, IPS), ochrona stron internetowych i poczty e-mail oraz w pełni zintegrowane wykrywanie zaawansowanych zagrożeń. W nowej wersji klienci mogą też zapobiegać eksfiltracji danych przez botnety i oprogramowanie szpiegujące dzięki funkcji identyfikowania zainfekowanych urządzeń końcowych w czasie rzeczywistym. Wykorzystując globalną platformę informacji o zagrożeniach w połączeniu z nową technologią blokowania zapytań DNS, użytkownicy mogą zapobiec wydostawaniu się poufnych danych poza sieć organizacji. Ponadto nowa wersja umożliwia klientom automatyczne blokowanie dokumentów Office z makrami, które można łatwo wykorzystać do rozpowszechniania złośliwego oprogramowania.

Rozwiązanie Barracuda NextGen Firewall F-Series 7.0 jest już dostępne na obsługiwanych platformach bez dodatkowych opłat dla istniejących klientów z aktywną subskrypcją Energize Updates. Ceny katalogowe Barracuda NextGen Firewall F-Series zaczynają się od 699 Euro za urządzenie łączące oddział firmy z chmurą i 129 Euro za subskrypcję Energize Updates. Instancje działające w chmurze publicznej są dostępne dla platform Microsoft Azure i Amazon Web Services w odpowiednich sklepach internetowych, zarówno w modelu „Bring Your Own License” (BYOL), jak i za stawki godzinowe. Ceny zaczynają się od 2999 Euro za roczną subskrypcję BYOL.

Źródło: Barracuda Networks

Logowanie i rejestracja