Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Barracuda wprowadza zaporę F-Series 7.0

CloudBarracuda zaprezentowała zaporę NextGen Firewall F-Series 7.0, umożliwiającą bezpieczne używanie technologii chmurowych w infrastrukturach z rozproszonymi środowiskami sieciowymi, wykorzystujących chmurę publiczną oraz platformy Infrastructure-as-a-Service. Zaporę Barracuda NextGen Firewall, zaprojektowaną z myślą o chmurze, można wdrażać na publicznych platformach chmurowych, takich jak Microsoft Azure i Amazon Web Services (AWS).


Rozwiązanie zapewnia segmentację, bezpieczeństwo i łączność w środowiskach chmurowych i hybrydowych. Nowa wersja 7.0, dostępna w Azure Security Center, obsługuje uruchamianie nieograniczonej liczby zapór w klastrach Microsoft Azure.

Barracuda NextGen Firewall F-Series 7.0 zapewnia inteligentną ochronę granic sieci we wszystkich lokalizacjach i wykorzystuje globalne informacje o zagrożeniach, aby zapobiec eksfiltracji danych z sieci lokalnych lub chmurowych przez botnety i oprogramowanie szpiegujące.

Użytkownicy zapory Barracuda NextGen Firewall 7.0 mogą ekonomicznie skalować systemy poprzez łączenie sieci lokalnych i chmurowych z wykorzystaniem wielu łączy nadrzędnych z dynamicznym przełączaniem awaryjnym, równoważeniem ruchu i optymalizacją WAN.

Organizacje coraz częściej wykorzystują wirtualizację, sieci definiowane przez oprogramowanie oraz aplikacje chmurowe, takie jak Office 365, Salesforce i konferencje wideo. Dlatego zapora sieciowa przestała być urządzeniem granicznym, a stała się rozproszonym rozwiązaniem zabezpieczającym, które musi inteligentnie optymalizować ruch, aby zwiększyć wydajność sieci i zapewnić niezawodny dostęp do tych krytycznych aplikacji wszystkim użytkownikom we wszystkich lokalizacjach.

"Zabezpieczenia na granicy sieci i w punktach końcowych uważano za skuteczne, ale to przeszłość. Ponieważ zagrożenia stają się bardziej ukierunkowane, tradycyjne zapory z blokowaniem portów okazują się niewystarczające. I tutaj odpowiedzią są zapory nowej generacji, które muszą wykroczyć poza ochronę opartą na rozpoznawaniu aplikacji i użytkowników" - powiedział Klaus Gheri, wiceprezes ds. bezpieczeństwa sieci w firmie Barracuda.

Rozwiązanie Barracuda NextGen Firewall zaprojektowano od podstaw z myślą o chmurze. Oferuje ono inteligentną ochronę granic sieci w centralach, zamiejscowych oddziałach i lokalizacjach satelitarnych, zapewniając bezpieczny, bezpośredni dostęp jakości biznesowej do aplikacji działających w chmurach prywatnych i publicznych, jednocześnie minimalizując ruch w sieci rozległej. Barracuda NextGen Firewall zapewnia nie tylko ochronę nowej generacji, ale również funkcje usprawniające łączność i zwiększające wydajność.
 
Natywne wdrożenia w infrastrukturze chmury publicznej
Rozwiązanie Barracuda NextGen Firewall można natywnie wdrażać w chmurach publicznych, takich jak Microsoft Azure i AWS. Zapewnia ono wysoką dostępność, zabezpieczenia nowej generacji oraz centralne zarządzanie. Barracuda NextGen Firewall 7.0 oferuje scentralizowaną obsługę zarządzania nieograniczoną liczbą zapór w klastrach Microsoft Azure, umożliwiając przenoszenie obciążeń roboczych i aplikacji do chmury Azure. Nowa wersja oferuje administratorom wgląd w informacje o wdrożeniach chmurowych, w tym specjalne widgety, które wyświetlają takie dane, jak publiczny adres IP, nazwa domeny i nazwa DNS otrzymana z chmurowego centrum danych, w którym hostowane jest rozwiązanie NextGen Firewall, oraz typ instancji chmurowej, w której działa zapora.

Łączność i zarządzanie w skali chmury
Użytkownicy Barracuda NextGen Firewall mogą wykorzystać skalowalny model „skonfiguruj raz, wdrażaj wiele razy”, który umożliwia wdrażanie, kontrolowanie i monitorowanie nawet tysięcy zapór z poziomu jednego ekranu. Ponadto wersja 7.0 może poprawić działanie sieci rozległej (WAN) poprzez wykorzystanie wielu łączy nadrzędnych, inteligentne przełączanie łączy w przypadku awarii, równoważenie obciążenia łączy oraz optymalizację WAN, zapewniając niezawodność rzędu 99,999 pomimo wykorzystania niedrogich łączy internetowych. Jest to szczególnie cenne w środowiskach hybrydowych, które wymagają szybkiej, niezawodnej łączności z aplikacjami chmurowymi, a także między lokalnymi a chmurowymi lokalizacjami sieciowymi. Barracuda NextGen Firewall oferuje też funkcje łączności zdalnej oraz wirtualnej sieci prywatnej (SSL-VPN) z oprogramowaniem klienckim CudaLaunch do systemów operacyjnych Windows i Mac OSX oraz aplikacjami na iOS i Android umożliwiającymi „bezdotykowe” wdrożenie.

Nowa ochrona przed botnetami i oprogramowaniem szpiegującym, blokowanie makr
Rozwiązanie Barracuda NextGen Firewall F-Series oferuje zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa, takie jak rozpoznawanie i kontrolowanie działań aplikacji oraz użytkowników, w pełni zintegrowany system zapobiegania włamaniom (Intrusion Prevention System, IPS), ochrona stron internetowych i poczty e-mail oraz w pełni zintegrowane wykrywanie zaawansowanych zagrożeń. W nowej wersji klienci mogą też zapobiegać eksfiltracji danych przez botnety i oprogramowanie szpiegujące dzięki funkcji identyfikowania zainfekowanych urządzeń końcowych w czasie rzeczywistym. Wykorzystując globalną platformę informacji o zagrożeniach w połączeniu z nową technologią blokowania zapytań DNS, użytkownicy mogą zapobiec wydostawaniu się poufnych danych poza sieć organizacji. Ponadto nowa wersja umożliwia klientom automatyczne blokowanie dokumentów Office z makrami, które można łatwo wykorzystać do rozpowszechniania złośliwego oprogramowania.

Rozwiązanie Barracuda NextGen Firewall F-Series 7.0 jest już dostępne na obsługiwanych platformach bez dodatkowych opłat dla istniejących klientów z aktywną subskrypcją Energize Updates. Ceny katalogowe Barracuda NextGen Firewall F-Series zaczynają się od 699 Euro za urządzenie łączące oddział firmy z chmurą i 129 Euro za subskrypcję Energize Updates. Instancje działające w chmurze publicznej są dostępne dla platform Microsoft Azure i Amazon Web Services w odpowiednich sklepach internetowych, zarówno w modelu „Bring Your Own License” (BYOL), jak i za stawki godzinowe. Ceny zaczynają się od 2999 Euro za roczną subskrypcję BYOL.

Źródło: Barracuda Networks