Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Barracuda wprowadza zaporę F-Series 7.0

CloudBarracuda zaprezentowała zaporę NextGen Firewall F-Series 7.0, umożliwiającą bezpieczne używanie technologii chmurowych w infrastrukturach z rozproszonymi środowiskami sieciowymi, wykorzystujących chmurę publiczną oraz platformy Infrastructure-as-a-Service. Zaporę Barracuda NextGen Firewall, zaprojektowaną z myślą o chmurze, można wdrażać na publicznych platformach chmurowych, takich jak Microsoft Azure i Amazon Web Services (AWS).


Rozwiązanie zapewnia segmentację, bezpieczeństwo i łączność w środowiskach chmurowych i hybrydowych. Nowa wersja 7.0, dostępna w Azure Security Center, obsługuje uruchamianie nieograniczonej liczby zapór w klastrach Microsoft Azure.

Barracuda NextGen Firewall F-Series 7.0 zapewnia inteligentną ochronę granic sieci we wszystkich lokalizacjach i wykorzystuje globalne informacje o zagrożeniach, aby zapobiec eksfiltracji danych z sieci lokalnych lub chmurowych przez botnety i oprogramowanie szpiegujące.

Użytkownicy zapory Barracuda NextGen Firewall 7.0 mogą ekonomicznie skalować systemy poprzez łączenie sieci lokalnych i chmurowych z wykorzystaniem wielu łączy nadrzędnych z dynamicznym przełączaniem awaryjnym, równoważeniem ruchu i optymalizacją WAN.

Organizacje coraz częściej wykorzystują wirtualizację, sieci definiowane przez oprogramowanie oraz aplikacje chmurowe, takie jak Office 365, Salesforce i konferencje wideo. Dlatego zapora sieciowa przestała być urządzeniem granicznym, a stała się rozproszonym rozwiązaniem zabezpieczającym, które musi inteligentnie optymalizować ruch, aby zwiększyć wydajność sieci i zapewnić niezawodny dostęp do tych krytycznych aplikacji wszystkim użytkownikom we wszystkich lokalizacjach.

"Zabezpieczenia na granicy sieci i w punktach końcowych uważano za skuteczne, ale to przeszłość. Ponieważ zagrożenia stają się bardziej ukierunkowane, tradycyjne zapory z blokowaniem portów okazują się niewystarczające. I tutaj odpowiedzią są zapory nowej generacji, które muszą wykroczyć poza ochronę opartą na rozpoznawaniu aplikacji i użytkowników" - powiedział Klaus Gheri, wiceprezes ds. bezpieczeństwa sieci w firmie Barracuda.

Rozwiązanie Barracuda NextGen Firewall zaprojektowano od podstaw z myślą o chmurze. Oferuje ono inteligentną ochronę granic sieci w centralach, zamiejscowych oddziałach i lokalizacjach satelitarnych, zapewniając bezpieczny, bezpośredni dostęp jakości biznesowej do aplikacji działających w chmurach prywatnych i publicznych, jednocześnie minimalizując ruch w sieci rozległej. Barracuda NextGen Firewall zapewnia nie tylko ochronę nowej generacji, ale również funkcje usprawniające łączność i zwiększające wydajność.
 
Natywne wdrożenia w infrastrukturze chmury publicznej
Rozwiązanie Barracuda NextGen Firewall można natywnie wdrażać w chmurach publicznych, takich jak Microsoft Azure i AWS. Zapewnia ono wysoką dostępność, zabezpieczenia nowej generacji oraz centralne zarządzanie. Barracuda NextGen Firewall 7.0 oferuje scentralizowaną obsługę zarządzania nieograniczoną liczbą zapór w klastrach Microsoft Azure, umożliwiając przenoszenie obciążeń roboczych i aplikacji do chmury Azure. Nowa wersja oferuje administratorom wgląd w informacje o wdrożeniach chmurowych, w tym specjalne widgety, które wyświetlają takie dane, jak publiczny adres IP, nazwa domeny i nazwa DNS otrzymana z chmurowego centrum danych, w którym hostowane jest rozwiązanie NextGen Firewall, oraz typ instancji chmurowej, w której działa zapora.

Łączność i zarządzanie w skali chmury
Użytkownicy Barracuda NextGen Firewall mogą wykorzystać skalowalny model „skonfiguruj raz, wdrażaj wiele razy”, który umożliwia wdrażanie, kontrolowanie i monitorowanie nawet tysięcy zapór z poziomu jednego ekranu. Ponadto wersja 7.0 może poprawić działanie sieci rozległej (WAN) poprzez wykorzystanie wielu łączy nadrzędnych, inteligentne przełączanie łączy w przypadku awarii, równoważenie obciążenia łączy oraz optymalizację WAN, zapewniając niezawodność rzędu 99,999 pomimo wykorzystania niedrogich łączy internetowych. Jest to szczególnie cenne w środowiskach hybrydowych, które wymagają szybkiej, niezawodnej łączności z aplikacjami chmurowymi, a także między lokalnymi a chmurowymi lokalizacjami sieciowymi. Barracuda NextGen Firewall oferuje też funkcje łączności zdalnej oraz wirtualnej sieci prywatnej (SSL-VPN) z oprogramowaniem klienckim CudaLaunch do systemów operacyjnych Windows i Mac OSX oraz aplikacjami na iOS i Android umożliwiającymi „bezdotykowe” wdrożenie.

Nowa ochrona przed botnetami i oprogramowaniem szpiegującym, blokowanie makr
Rozwiązanie Barracuda NextGen Firewall F-Series oferuje zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa, takie jak rozpoznawanie i kontrolowanie działań aplikacji oraz użytkowników, w pełni zintegrowany system zapobiegania włamaniom (Intrusion Prevention System, IPS), ochrona stron internetowych i poczty e-mail oraz w pełni zintegrowane wykrywanie zaawansowanych zagrożeń. W nowej wersji klienci mogą też zapobiegać eksfiltracji danych przez botnety i oprogramowanie szpiegujące dzięki funkcji identyfikowania zainfekowanych urządzeń końcowych w czasie rzeczywistym. Wykorzystując globalną platformę informacji o zagrożeniach w połączeniu z nową technologią blokowania zapytań DNS, użytkownicy mogą zapobiec wydostawaniu się poufnych danych poza sieć organizacji. Ponadto nowa wersja umożliwia klientom automatyczne blokowanie dokumentów Office z makrami, które można łatwo wykorzystać do rozpowszechniania złośliwego oprogramowania.

Rozwiązanie Barracuda NextGen Firewall F-Series 7.0 jest już dostępne na obsługiwanych platformach bez dodatkowych opłat dla istniejących klientów z aktywną subskrypcją Energize Updates. Ceny katalogowe Barracuda NextGen Firewall F-Series zaczynają się od 699 Euro za urządzenie łączące oddział firmy z chmurą i 129 Euro za subskrypcję Energize Updates. Instancje działające w chmurze publicznej są dostępne dla platform Microsoft Azure i Amazon Web Services w odpowiednich sklepach internetowych, zarówno w modelu „Bring Your Own License” (BYOL), jak i za stawki godzinowe. Ceny zaczynają się od 2999 Euro za roczną subskrypcję BYOL.

Źródło: Barracuda Networks