Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat zapowiada Red Hat Ceph Storage 2

Red HatRed Hat zapowiedział Red Hat Ceph Storage 2 - nową wersję platformy pamięci masowej definiowanej programowo, zbudowaną w oparciu o Ceph Jewel, która ma być dostępna jeszcze tego lata. Rozwiązanie wprowadza kilka nowych funkcji, które usprawniają przechowywanie obiektów i zwiększają łatwość użycia.


Rozwiązanie Ceph zaprojektowano od podstaw tak, aby wspierało cyfrową transformację przedsiębiorstw. Jako obiektowa pamięć masowa, rozwiązanie jest odpowiednie dla organizacji, których zbiory danych osiągają lub przekraczają granicę petabajta. Red Hat Ceph Storage 2 zapewnia ulepszone funkcje korporacyjnym użytkownikom, którzy wymagają dużej skalowalności, wysokiego stopnia bezpieczeństwa oraz zgodności ze standardowymi interfejsami API.

"Citrix zawsze stara się wspierać klientów poprzez umożliwianie im bezpieczniejszego dostępu do danych, bez względu na preferowaną infrastrukturę pamięciową. Współpracując z Red Hat i certyfikując Red Hat Ceph Storage do użytku z ShareFile, tworzymy rozwiązania, które pomagają klientom rozpocząć transformację cyfrową, a jednocześnie zachować konkurencyjność" - powiedział Greg Lissy, wiceprezes, Enterprise Product Management, Citrix.

Nowe funkcje obiektowej pamięci masowej w Red Hat Ceph Storage 2 to m.in.:
● Nowe globalne klastry pamięci obiektowej, które oferują pojedynczą przestrzeń nazw oraz synchronizację danych między klastrami działającymi w różnych lokalizacjach.
● Zwiększony stopień bezpieczeństwa dzięki integracji z systemami uwierzytelniania, takimi jak Active Directory, LDAP oraz OpenStack Identity (Keystone) v3.
● Rozszerzono obsługę Amazon S3 oraz OpenStack Object Storage (Swift), w tym wsparcie dla sygnatur klienckich AWS v4, kontrolę wersji obiektów, hurtowe usuwanie danych i znacznie więcej.

W Red Hat Ceph Storage 2 debiutuje również Red Hat Storage Console 2, system zarządzania i monitorowania z przeprojektowanym, zoptymalizowanym interfejsem użytkownika. Upraszcza on zarówno wdrożenia, jak i operacyjne zarządzanie rozwiązaniem Ceph, dzięki czemu skalowalna poziomo pamięć masowa staje się dostępna dla większego grona użytkowników, a czas wdrożenia - w testach przeprowadzonych przez Red Hat – skraca się z kilku dni do kilku godzin. Red Hat Storage Console 2, zbudowany na bazie Ansible, zapewnia jeden przejrzysty i nowoczesny interfejs graficzny do aktywnego monitorowania kondycji, wydajności oraz stopnia wykorzystania pamięci masowej.

Red Hat zapowiedział też demonstrację techniczną CephFS, systemu plików zgodnego z POSIX, który przechowuje dane w klastrze pamięci masowej Ceph i może być używany w połączeniu z usługą OpenStack Manila. W ten sposób Red Hat kładzie nacisk na kompletną i ściśle zintegrowaną pamięć masową dla środowisk OpenStack.
 
"Red Hat Ceph Storage 2 umożliwia łatwiejsze użytkowanie oraz niezawodną obsługę przechowywania obiektów. Najnowsza wersja produktu to najważniejsza aktualizacja Red Hat Ceph Storage od przejęcia Inktank w 2014 r. Sądzimy, że nasi klienci uznają Red Hat Ceph Storage 2 za w pełni funkcjonalną, zaawansowaną technicznie platformę pamięciową, która pomoże im w zarządzaniu ogromną ilością danych. Red Hat Ceph Storage 2, w połączeniu z szeroką ofertą wsparcia i usług Red Hat, zapewnia klientom mocny fundament pod transformację cyfrową" - powiedział Ranga Rangachari, wiceprezes i dyrektor generalny, Storage, Red Hat.

Źródło: Red Hat