Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe rozwiąznia kontenerowe od Red Hat

Kontener container linux red hatPodczas konferencji Red Hat Summit odbywającej się w San Francisco, firma Red Hat poinformowała o dostępności najszerszego w branży zbioru linuksowych rozwiązań kontenerowych klasy korporacyjnej. Oferta produktów Red Hat odpowiada na niemal wszystkie potrzeby w zakresie dostarczania aplikacji. Obejmuje zarówno bezpłatne narzędzia deweloperskie, jak i kompleksową platformę kontenerową. Red Hat zapewnia obecnie bardziej przenośne i spójne rozwiązania kontenerowe, które wspierają standardy otwarte, takie jak format kontenerów Open Container Initiative (OCI) oraz koordynacja Kubernetes.


Rozwiązania kontenerowe firmy Red Hat, zbudowane na bazie korporacyjnego systemu operacyjnego Red Hat Enterprise Linux, oferują:
● Niezawodny kontenerowy system operacyjny w postaci Red Hat Enterprise Linux i Red Hat Enterprise Linux Atomic Host.
● Kompleksową, korporacyjną platformę Red Hat OpenShift do tworzenia i wdrażania szerokiej gamy aplikacji kontenerowych.
● Red Hat Gluster Storage, kontenerową pamięć masową klasy korporacyjnej.
● Zunifikowane zarządzanie kontenerami za pomocą Red Hat CloudForms.

Red Hat OpenShift - jedna platforma kontenerowa do szerokiej gamy wdrożeń
W czerwcu 2015 r. firma wydała Red Hat OpenShift, pierwsze i jedyne kontenerowe rozwiązanie chmury hybrydowej, stworzone na bazie systemu Red Hat Enterprise Linux z wykorzystaniem projektów Docker, Kubernetes, Project Atomic i OpenShift Origin. OpenShift zapewnia bezpieczną i stabilną platformę do wdrożeń kontenerowych, umożliwiając koegzystencję tradycyjnego oprogramowania z nowymi aplikacjami chmurowymi i kontenerowymi.

Teraz Red Hat ogłosił znaczne poszerzenie swojej oferty opartej na OpenShift, która ma pomóc przedsiębiorstwom wykorzystać kontenery w różnych scenariuszach, od stacji programistycznych do środowisk produkcyjnych i chmury hybrydowej. Red Hat OpenShift uwzględnia teraz potrzeby występujące w całym cyklu wdrażania kontenerów, oferując m.in.:

● Bezpłatne rozwiązanie Red Hat OpenShift Container Local, dołączone do pakietu Red Hat Container Developer Kit, które pozwala wykorzystać kontenery do lokalnego tworzenia oprogramowania i zwiększania produktywności deweloperów.
● Rozwiązanie Red Hat OpenShift Container Lab, które umożliwia przedsiębiorstwom testowanie kontenerów w nieprodukcyjnych środowiskach serwerowych.
● Flagową platformę Red Hat OpenShift Container Platform (wcześniej znana jako OpenShift Enterprise) dla przedsiębiorstw, które zamierzają używać kontenerów do dostarczania aplikacji o znaczeniu krytycznym, od tworzenia oprogramowania do środowisk produkcyjnych.
● OpenShift Online i OpenShift Dedicated, platformy kontenerowe działające w chmurze publicznej i zarządzane przez Red Hat.
● Pakiet Red Hat Cloud Suite, łączący komponenty Red Hat OpenShift, Red Hat OpenStack Platform i Red Hat CloudForms, który pomaga klientom przekształcić tradycyjne centrum danych w chmurę prywatną.

Red Hat OpenShift umożliwia łatwiejszą integrację architektury kontenerowej z usługami Red Hat JBoss Middleware, takimi jak nowo wydana platforma Red Hat JBoss Enterprise Application Platform (JBoss EAP) 7, Red Hat JBoss Fuse, Red Hat JBoss BRMS, Red Hat JBoss Data Grid itd. Dzięki temu deweloperzy mogą szybciej budować i integrować nowe aplikacje oraz łatwiej modernizować istniejące oprogramowanie tak, aby mogło działać w infrastrukturze kontenerowej w chmurze hybrydowej.

Kontenerowa pamięć masowa: Red Hat Gluster Storage
W miarę, jak przedsiębiorstwa przechodzą do otwartego środowiska chmury hybrydowej, niezbędna staje się pamięć masowa definiowana przez oprogramowanie. Połączenie kontenerów linuksowych z pamięcią masową w tej technologii sprawia, że przejście to staje się łatwiejsze i bardziej naturalne. Red Hat został jednym z pierwszych producentów, którzy wspierają tę transformację, wydając kontenerową wersję Red Hat Gluster Storage, dostępną za pośrednictwem Red Hat Container Registry. Nowe rozwiązanie, które przybliża wizję pamięci masowej jako usługi (Storage-as-a-Service), umożliwia wdrażanie jej w standardowych kontenerach koordynowanych przez Kubernetes i zarządzanie nią tak, jak każdą inną usługą działającą na platformie Red Hat OpenShift. Jest też w pełni zintegrowane z całym stosem technologii kontenerowych Red Hat.

Zunifikowane zarządzanie kontenerami i chmurą za pomocą Red Hat CloudForms
Zarządzanie to kluczowy aspekt rozwiązań kontenerowych klasy korporacyjnej, a Red Hat CloudForms zapewnia wgląd w działanie kontenerów i możliwość kontrolowania ich w ramach stosu technologii kontenerowych Red Hat. Łącząc zarządzanie chmurą hybrydową i kontenerami w jednym interfejsie, Red Hat CloudForms umożliwia monitorowanie obciążeń roboczych działających w Red Hat OpenShift i infrastrukturze hostingu. Korzystając z innych funkcji administracyjnych CloudForms, użytkownicy mogą zarządzać relacjami między kontenerami od warstwy platformy do warstwy Infrastructure-as-a-Service (IaaS) w hoście fizycznym.

Innowacje gotowe do zastosowań biznesowych
Red Hat udziela się w wielu społecznościach open source, zaczynając od technologii, które wyewoluowały z jądra Linuksa, a kończąc na projektach, które leżą u podstaw kontenerów linuksowych i chmur otwartych. Red Hat potrafi łączyć te technologie w stabilniejsze, bezpieczniejsze rozwiązania klasy korporacyjnej. W tym celu Red Hat niedawno wydał rozwiązanie Red Hat Open Innovation Labs, które pomaga klientom szybko tworzyć i integrować aplikacje używające mikrousług, wdrażać je w kontenerach i dostarczać je z wykorzystaniem metodologii DevOps do środowisk fizycznych, chmurowych i mobilnych, które można szybko skalować w górę lub w dół zależnie od aktualnych potrzeb.

"Niezależnie od całego otaczającego je szumu, kontenery to zasadniczo Linux, choć opakowany w sposób, który zapewnia przenośność w chmurze hybrydowej, od systemów lokalnych do wielu chmur publicznych. Aplikacje klasy korporacyjnej mają jednak wymagania, które nie zmieniają się w świecie kontenerów; dopiero bezpieczniejsze i bardziej niezawodne mechanizmy koordynacji, administracji i skalowania pozwolą na szerokie zastosowanie technologii kontenerowych w przedsiębiorstwach. Dziś Red Hat wprowadził najszerszy w branży zbiór produktów kontenerowych klasy korporacyjnej, wspierany przez naszą nagradzaną pomoc techniczną oraz ogromny ekosystem partnerski. Nowa oferta kontenerowa firmy Red Hat uwzględnia wszystkie potrzeby działów IT: zapewnia deweloperom narzędzia do budowania chmurowych i kontenerowych aplikacji korporacyjnych, pozwala zespołom operacyjnym zarządzać nową infrastrukturą kontenerową w skali chmurowej i pomaga firmom przekształcić centra danych tak, aby wykorzystać wszystkie zalety kontenerów linuksowych" - powiedział Paul Cormier, prezes, Product and Technologies, Red Hat.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja