Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

Czy VMware przejmie Dell'a?
Czy VMware przejmie Dell'a?

Tytuł niniejszego wpisu nie jest spóźnionym żartem primaaprilisowym lecz wynika z niedawno zaprezentowanej przez Michaela Della wizji dotyczącej odwróconej fuzji (downstream merger). Według niepotwierdzonych informacji upublicznionych przez CNBC, Dell Technologies - największa na świecie firma technologic...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup v8 już dostępny!
Altaro VM Backup v8 już dostępny!

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowy Altaro VM Backup 8.0 (Build 8.0.3) wprowadza funkcjonalność - WAN-Optimized Replication....

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe rozwiąznia kontenerowe od Red Hat

Kontener container linux red hatPodczas konferencji Red Hat Summit odbywającej się w San Francisco, firma Red Hat poinformowała o dostępności najszerszego w branży zbioru linuksowych rozwiązań kontenerowych klasy korporacyjnej. Oferta produktów Red Hat odpowiada na niemal wszystkie potrzeby w zakresie dostarczania aplikacji. Obejmuje zarówno bezpłatne narzędzia deweloperskie, jak i kompleksową platformę kontenerową. Red Hat zapewnia obecnie bardziej przenośne i spójne rozwiązania kontenerowe, które wspierają standardy otwarte, takie jak format kontenerów Open Container Initiative (OCI) oraz koordynacja Kubernetes.


Rozwiązania kontenerowe firmy Red Hat, zbudowane na bazie korporacyjnego systemu operacyjnego Red Hat Enterprise Linux, oferują:
● Niezawodny kontenerowy system operacyjny w postaci Red Hat Enterprise Linux i Red Hat Enterprise Linux Atomic Host.
● Kompleksową, korporacyjną platformę Red Hat OpenShift do tworzenia i wdrażania szerokiej gamy aplikacji kontenerowych.
● Red Hat Gluster Storage, kontenerową pamięć masową klasy korporacyjnej.
● Zunifikowane zarządzanie kontenerami za pomocą Red Hat CloudForms.

Red Hat OpenShift - jedna platforma kontenerowa do szerokiej gamy wdrożeń
W czerwcu 2015 r. firma wydała Red Hat OpenShift, pierwsze i jedyne kontenerowe rozwiązanie chmury hybrydowej, stworzone na bazie systemu Red Hat Enterprise Linux z wykorzystaniem projektów Docker, Kubernetes, Project Atomic i OpenShift Origin. OpenShift zapewnia bezpieczną i stabilną platformę do wdrożeń kontenerowych, umożliwiając koegzystencję tradycyjnego oprogramowania z nowymi aplikacjami chmurowymi i kontenerowymi.

Teraz Red Hat ogłosił znaczne poszerzenie swojej oferty opartej na OpenShift, która ma pomóc przedsiębiorstwom wykorzystać kontenery w różnych scenariuszach, od stacji programistycznych do środowisk produkcyjnych i chmury hybrydowej. Red Hat OpenShift uwzględnia teraz potrzeby występujące w całym cyklu wdrażania kontenerów, oferując m.in.:

● Bezpłatne rozwiązanie Red Hat OpenShift Container Local, dołączone do pakietu Red Hat Container Developer Kit, które pozwala wykorzystać kontenery do lokalnego tworzenia oprogramowania i zwiększania produktywności deweloperów.
● Rozwiązanie Red Hat OpenShift Container Lab, które umożliwia przedsiębiorstwom testowanie kontenerów w nieprodukcyjnych środowiskach serwerowych.
● Flagową platformę Red Hat OpenShift Container Platform (wcześniej znana jako OpenShift Enterprise) dla przedsiębiorstw, które zamierzają używać kontenerów do dostarczania aplikacji o znaczeniu krytycznym, od tworzenia oprogramowania do środowisk produkcyjnych.
● OpenShift Online i OpenShift Dedicated, platformy kontenerowe działające w chmurze publicznej i zarządzane przez Red Hat.
● Pakiet Red Hat Cloud Suite, łączący komponenty Red Hat OpenShift, Red Hat OpenStack Platform i Red Hat CloudForms, który pomaga klientom przekształcić tradycyjne centrum danych w chmurę prywatną.

Red Hat OpenShift umożliwia łatwiejszą integrację architektury kontenerowej z usługami Red Hat JBoss Middleware, takimi jak nowo wydana platforma Red Hat JBoss Enterprise Application Platform (JBoss EAP) 7, Red Hat JBoss Fuse, Red Hat JBoss BRMS, Red Hat JBoss Data Grid itd. Dzięki temu deweloperzy mogą szybciej budować i integrować nowe aplikacje oraz łatwiej modernizować istniejące oprogramowanie tak, aby mogło działać w infrastrukturze kontenerowej w chmurze hybrydowej.

Kontenerowa pamięć masowa: Red Hat Gluster Storage
W miarę, jak przedsiębiorstwa przechodzą do otwartego środowiska chmury hybrydowej, niezbędna staje się pamięć masowa definiowana przez oprogramowanie. Połączenie kontenerów linuksowych z pamięcią masową w tej technologii sprawia, że przejście to staje się łatwiejsze i bardziej naturalne. Red Hat został jednym z pierwszych producentów, którzy wspierają tę transformację, wydając kontenerową wersję Red Hat Gluster Storage, dostępną za pośrednictwem Red Hat Container Registry. Nowe rozwiązanie, które przybliża wizję pamięci masowej jako usługi (Storage-as-a-Service), umożliwia wdrażanie jej w standardowych kontenerach koordynowanych przez Kubernetes i zarządzanie nią tak, jak każdą inną usługą działającą na platformie Red Hat OpenShift. Jest też w pełni zintegrowane z całym stosem technologii kontenerowych Red Hat.

Zunifikowane zarządzanie kontenerami i chmurą za pomocą Red Hat CloudForms
Zarządzanie to kluczowy aspekt rozwiązań kontenerowych klasy korporacyjnej, a Red Hat CloudForms zapewnia wgląd w działanie kontenerów i możliwość kontrolowania ich w ramach stosu technologii kontenerowych Red Hat. Łącząc zarządzanie chmurą hybrydową i kontenerami w jednym interfejsie, Red Hat CloudForms umożliwia monitorowanie obciążeń roboczych działających w Red Hat OpenShift i infrastrukturze hostingu. Korzystając z innych funkcji administracyjnych CloudForms, użytkownicy mogą zarządzać relacjami między kontenerami od warstwy platformy do warstwy Infrastructure-as-a-Service (IaaS) w hoście fizycznym.

Innowacje gotowe do zastosowań biznesowych
Red Hat udziela się w wielu społecznościach open source, zaczynając od technologii, które wyewoluowały z jądra Linuksa, a kończąc na projektach, które leżą u podstaw kontenerów linuksowych i chmur otwartych. Red Hat potrafi łączyć te technologie w stabilniejsze, bezpieczniejsze rozwiązania klasy korporacyjnej. W tym celu Red Hat niedawno wydał rozwiązanie Red Hat Open Innovation Labs, które pomaga klientom szybko tworzyć i integrować aplikacje używające mikrousług, wdrażać je w kontenerach i dostarczać je z wykorzystaniem metodologii DevOps do środowisk fizycznych, chmurowych i mobilnych, które można szybko skalować w górę lub w dół zależnie od aktualnych potrzeb.

"Niezależnie od całego otaczającego je szumu, kontenery to zasadniczo Linux, choć opakowany w sposób, który zapewnia przenośność w chmurze hybrydowej, od systemów lokalnych do wielu chmur publicznych. Aplikacje klasy korporacyjnej mają jednak wymagania, które nie zmieniają się w świecie kontenerów; dopiero bezpieczniejsze i bardziej niezawodne mechanizmy koordynacji, administracji i skalowania pozwolą na szerokie zastosowanie technologii kontenerowych w przedsiębiorstwach. Dziś Red Hat wprowadził najszerszy w branży zbiór produktów kontenerowych klasy korporacyjnej, wspierany przez naszą nagradzaną pomoc techniczną oraz ogromny ekosystem partnerski. Nowa oferta kontenerowa firmy Red Hat uwzględnia wszystkie potrzeby działów IT: zapewnia deweloperom narzędzia do budowania chmurowych i kontenerowych aplikacji korporacyjnych, pozwala zespołom operacyjnym zarządzać nową infrastrukturą kontenerową w skali chmurowej i pomaga firmom przekształcić centra danych tak, aby wykorzystać wszystkie zalety kontenerów linuksowych" - powiedział Paul Cormier, prezes, Product and Technologies, Red Hat.

Źródło: Red Hat