Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe rozwiąznia kontenerowe od Red Hat

Kontener container linux red hatPodczas konferencji Red Hat Summit odbywającej się w San Francisco, firma Red Hat poinformowała o dostępności najszerszego w branży zbioru linuksowych rozwiązań kontenerowych klasy korporacyjnej. Oferta produktów Red Hat odpowiada na niemal wszystkie potrzeby w zakresie dostarczania aplikacji. Obejmuje zarówno bezpłatne narzędzia deweloperskie, jak i kompleksową platformę kontenerową. Red Hat zapewnia obecnie bardziej przenośne i spójne rozwiązania kontenerowe, które wspierają standardy otwarte, takie jak format kontenerów Open Container Initiative (OCI) oraz koordynacja Kubernetes.


Rozwiązania kontenerowe firmy Red Hat, zbudowane na bazie korporacyjnego systemu operacyjnego Red Hat Enterprise Linux, oferują:
● Niezawodny kontenerowy system operacyjny w postaci Red Hat Enterprise Linux i Red Hat Enterprise Linux Atomic Host.
● Kompleksową, korporacyjną platformę Red Hat OpenShift do tworzenia i wdrażania szerokiej gamy aplikacji kontenerowych.
● Red Hat Gluster Storage, kontenerową pamięć masową klasy korporacyjnej.
● Zunifikowane zarządzanie kontenerami za pomocą Red Hat CloudForms.

Red Hat OpenShift - jedna platforma kontenerowa do szerokiej gamy wdrożeń
W czerwcu 2015 r. firma wydała Red Hat OpenShift, pierwsze i jedyne kontenerowe rozwiązanie chmury hybrydowej, stworzone na bazie systemu Red Hat Enterprise Linux z wykorzystaniem projektów Docker, Kubernetes, Project Atomic i OpenShift Origin. OpenShift zapewnia bezpieczną i stabilną platformę do wdrożeń kontenerowych, umożliwiając koegzystencję tradycyjnego oprogramowania z nowymi aplikacjami chmurowymi i kontenerowymi.

Teraz Red Hat ogłosił znaczne poszerzenie swojej oferty opartej na OpenShift, która ma pomóc przedsiębiorstwom wykorzystać kontenery w różnych scenariuszach, od stacji programistycznych do środowisk produkcyjnych i chmury hybrydowej. Red Hat OpenShift uwzględnia teraz potrzeby występujące w całym cyklu wdrażania kontenerów, oferując m.in.:

● Bezpłatne rozwiązanie Red Hat OpenShift Container Local, dołączone do pakietu Red Hat Container Developer Kit, które pozwala wykorzystać kontenery do lokalnego tworzenia oprogramowania i zwiększania produktywności deweloperów.
● Rozwiązanie Red Hat OpenShift Container Lab, które umożliwia przedsiębiorstwom testowanie kontenerów w nieprodukcyjnych środowiskach serwerowych.
● Flagową platformę Red Hat OpenShift Container Platform (wcześniej znana jako OpenShift Enterprise) dla przedsiębiorstw, które zamierzają używać kontenerów do dostarczania aplikacji o znaczeniu krytycznym, od tworzenia oprogramowania do środowisk produkcyjnych.
● OpenShift Online i OpenShift Dedicated, platformy kontenerowe działające w chmurze publicznej i zarządzane przez Red Hat.
● Pakiet Red Hat Cloud Suite, łączący komponenty Red Hat OpenShift, Red Hat OpenStack Platform i Red Hat CloudForms, który pomaga klientom przekształcić tradycyjne centrum danych w chmurę prywatną.

Red Hat OpenShift umożliwia łatwiejszą integrację architektury kontenerowej z usługami Red Hat JBoss Middleware, takimi jak nowo wydana platforma Red Hat JBoss Enterprise Application Platform (JBoss EAP) 7, Red Hat JBoss Fuse, Red Hat JBoss BRMS, Red Hat JBoss Data Grid itd. Dzięki temu deweloperzy mogą szybciej budować i integrować nowe aplikacje oraz łatwiej modernizować istniejące oprogramowanie tak, aby mogło działać w infrastrukturze kontenerowej w chmurze hybrydowej.

Kontenerowa pamięć masowa: Red Hat Gluster Storage
W miarę, jak przedsiębiorstwa przechodzą do otwartego środowiska chmury hybrydowej, niezbędna staje się pamięć masowa definiowana przez oprogramowanie. Połączenie kontenerów linuksowych z pamięcią masową w tej technologii sprawia, że przejście to staje się łatwiejsze i bardziej naturalne. Red Hat został jednym z pierwszych producentów, którzy wspierają tę transformację, wydając kontenerową wersję Red Hat Gluster Storage, dostępną za pośrednictwem Red Hat Container Registry. Nowe rozwiązanie, które przybliża wizję pamięci masowej jako usługi (Storage-as-a-Service), umożliwia wdrażanie jej w standardowych kontenerach koordynowanych przez Kubernetes i zarządzanie nią tak, jak każdą inną usługą działającą na platformie Red Hat OpenShift. Jest też w pełni zintegrowane z całym stosem technologii kontenerowych Red Hat.

Zunifikowane zarządzanie kontenerami i chmurą za pomocą Red Hat CloudForms
Zarządzanie to kluczowy aspekt rozwiązań kontenerowych klasy korporacyjnej, a Red Hat CloudForms zapewnia wgląd w działanie kontenerów i możliwość kontrolowania ich w ramach stosu technologii kontenerowych Red Hat. Łącząc zarządzanie chmurą hybrydową i kontenerami w jednym interfejsie, Red Hat CloudForms umożliwia monitorowanie obciążeń roboczych działających w Red Hat OpenShift i infrastrukturze hostingu. Korzystając z innych funkcji administracyjnych CloudForms, użytkownicy mogą zarządzać relacjami między kontenerami od warstwy platformy do warstwy Infrastructure-as-a-Service (IaaS) w hoście fizycznym.

Innowacje gotowe do zastosowań biznesowych
Red Hat udziela się w wielu społecznościach open source, zaczynając od technologii, które wyewoluowały z jądra Linuksa, a kończąc na projektach, które leżą u podstaw kontenerów linuksowych i chmur otwartych. Red Hat potrafi łączyć te technologie w stabilniejsze, bezpieczniejsze rozwiązania klasy korporacyjnej. W tym celu Red Hat niedawno wydał rozwiązanie Red Hat Open Innovation Labs, które pomaga klientom szybko tworzyć i integrować aplikacje używające mikrousług, wdrażać je w kontenerach i dostarczać je z wykorzystaniem metodologii DevOps do środowisk fizycznych, chmurowych i mobilnych, które można szybko skalować w górę lub w dół zależnie od aktualnych potrzeb.

"Niezależnie od całego otaczającego je szumu, kontenery to zasadniczo Linux, choć opakowany w sposób, który zapewnia przenośność w chmurze hybrydowej, od systemów lokalnych do wielu chmur publicznych. Aplikacje klasy korporacyjnej mają jednak wymagania, które nie zmieniają się w świecie kontenerów; dopiero bezpieczniejsze i bardziej niezawodne mechanizmy koordynacji, administracji i skalowania pozwolą na szerokie zastosowanie technologii kontenerowych w przedsiębiorstwach. Dziś Red Hat wprowadził najszerszy w branży zbiór produktów kontenerowych klasy korporacyjnej, wspierany przez naszą nagradzaną pomoc techniczną oraz ogromny ekosystem partnerski. Nowa oferta kontenerowa firmy Red Hat uwzględnia wszystkie potrzeby działów IT: zapewnia deweloperom narzędzia do budowania chmurowych i kontenerowych aplikacji korporacyjnych, pozwala zespołom operacyjnym zarządzać nową infrastrukturą kontenerową w skali chmurowej i pomaga firmom przekształcić centra danych tak, aby wykorzystać wszystkie zalety kontenerów linuksowych" - powiedział Paul Cormier, prezes, Product and Technologies, Red Hat.

Źródło: Red Hat