Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat JBoss EAP 7 - platforma aplikacyjna dla chmur hybrydowych

red hat cloud jbossRed Hat poinformował o dostępności rozwiązania Red Hat JBoss Enterprise Application Platform 7 (JBoss EAP), serwera aplikacji open source zgodnego ze specyfikacją Java EE 7. Jednocześnie firma zaprezentowała JBoss Core Services Collection - zbiór technologii, oferujący klientom typowe, kluczowe komponenty aplikacji. Następuje to w momencie przejścia na nowe architektury i wzorce programowania, które będą wymagały lekkiej, modularnej platformy zaprojektowanej specjalnie z myślą o chmurze.


JBoss EAP 7 to lekkie, niewielkie i elastyczne rozwiązanie odpowiednie dla przedsiębiorstw, które budują tradycyjne aplikacje, albo bardziej modularne oprogramowanie w stylu mikrousług. Łączy ono popularne interfejsy API Java EE 7 z najnowszymi technologiami, wspierającymi metodologię DevOps, takimi jak JBoss Developer Studio - zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) firmy Red Hat (dostępne bezpłatnie dla członków społeczności JBoss lub Red Hat Developer i umożliwiające budowanie, testowanie oraz wdrażanie aplikacji w systemie lokalnym albo w chmurze) -  a także Jenkins, Arquillian, Maven. Obsługuje również kilka popularnych platform webowych i JavaScript.

Rozwiązanie JBoss EAP 7 jest zoptymalizowane pod kątem środowisk chmurowych, a w połączeniu z Red Hat OpenShift oferuje obsługę kontenerów, równoważenie obciążenia, elastyczne skalowanie, monitorowanie kondycji systemu oraz możliwość wdrażania aplikacji do kontenera bezpośrednio z poziomu IDE, co zwiększa produktywność i komfort pracy deweloperów. Ponadto JBoss EAP z OpenShift stwarza efektywniejsze pod względem architektury środowisko DevOps, ponieważ nakładające się funkcje nie są już potrzebne. Tę efektywność DevOps można zwiększyć jeszcze bardzie poprzez użycie komponentów pośredniczących działających na platformie OpenShift.

Core Services Collection
JBoss Core Services Collection zapewnia typowe elementy konstrukcyjne aplikacji korporacyjnych, takie jak pojedyncze logowanie z przeglądarki, równoważenie obciążenia HTTP i pośredniczenie (proxy), a także funkcje zarządzania i monitorowania aplikacji oraz usług. Ten zbiór komponentów jest dostępny w ramach subskrypcji Red Hat JBoss Middleware bez dodatkowych opłat, a klienci Red Hat otrzymują pełne wsparcie internetowe i telefoniczne, aktualizacje, łatki i poprawki zabezpieczeń dla każdej wersji komponentu.

Technologie w JBoss Core Services Collection, które obecnie uprawniają do pełnej pomocy technicznej, to m.in. Red Hat JBoss Operations Network, czyli scentralizowany punkt zarządzania wszystkimi produktami Red Hat JBoss Middleware, serwer HTTP Apache, konektory dla serwerów IIS oraz iPlanet, Apache Commons Jsvc, a także serwer pojedynczego logowania bazujący na projekcie JBoss Keycloak.

Ekosystem partnerski JBoss EAP 7
W tym roku Red Hat został pierwszym na świecie dostawcą technologii open source, którego przychody przekroczyły dwa miliardy dolarów. Do tego osiągnięcia przyczynił się ekosystem partnerów, który obejmuje niezależnych producentów oprogramowania (ISV), globalnych i regionalnych integratorów systemów (SI), resellerów z wartością dodaną (VAR), a także rozbudowaną sieć producentów OEM, dystrybutorów i resellerów.

Premiera JBoss EAP 7 otwiera nowy etap dla firmy Red Hat, który jeszcze bardziej rozszerza ofertę produktów dla partnerów. Platforma staje się jeszcze solidniejszym fundamentem pod hybrydowe aplikacje chmurowe i otwiera drogę do nowych rozwiązań aplikacyjnych, takich jak kontenery i mikrousługi.

Źródło: Red Hat