Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE i Intel wspólnie opracowują środowisko HPC do wydajnych obliczeń

SUSEFirma SUSE poinformowała, że Intel zamiarze dystrybuować system SUSE Linux Enterprise Server for High Performance Computing jako opcję w ramach wprowadzonego właśnie na rynek produktu Intel HPC Orchestrator. Jest to stos oprogramowania systemowego HPC objęty pomocą techniczną Intela.


"Współpraca firm Intel i SUSE, dwóch liderów na rynku technologii wydajnych obliczeń, ma na celu znaczące zwiększenie korzyści dla użytkowników biznesowych poprzez uproszczenie i przyspieszenie wdrożeń rozwiązań HPC oraz szybsze osiągnięcie założonych wyników. Rozwiązanie Intel HPC Orchestrator z systemem SUSE Linux Enterprise Server zostało zaprojektowane jako kompletny stos HPC wspierany przez potężnego dostawcę rozwiązań linuksowych do wydajnych obliczeń i największego producenta procesorów na rynku rozwiązań do tych zadań" - powiedział Steve Conway, wiceprezes ds. wydajnych obliczeń w firmie analitycznej IDC.

SUSE Linux Enterprise Server jest pierwszym komercyjnym systemem Linux dołączonym jako opcja systemu operacyjnego do stosu oprogramowania systemowego Intel HPC Orchestrator. Obie firmy zaoferują klientom korzystającym z połączonego rozwiązania wspólne usługi pomocy technicznej. Połączone rozwiązanie Intel HPC Orchestrator, wykorzystujące system SUSE Linux Enterprise Server for HPC, zmniejszy nakłady pracy na integrację i sprawdzanie poprawności stosu oprogramowania HPC. Znacznie uprości bieżące czynności serwisowania i obsługi technicznej poprzez dostosowanie nowych komponentów i funkcji optymalizacji do wymagań społeczności OpenHPC.  

"Wydajne środowiska obliczeniowe to nie tylko rozwiązania na potrzeby wyspecjalizowanych projektów naukowych. Obecnie rozwiązania HPC skupiają się na takich zastosowaniach, jak analiza wielkich zbiorów danych (big data), Internet rzeczy, uczenie maszynowe i robotyka, co zapoczątkowuje nową epokę wykorzystania możliwości obliczeniowych. Współpraca firm SUSE i Intel nad rozwiązaniem Intel HPC Orchestrator i rozwojem społeczności OpenHPC przyczyni się do udostępnia środowiska HPC nowym branżom i przedsiębiorstwom, które potrzebują informacji na podstawie analizy danych w celu uzyskania przewagi nad konkurencją. Nowe podejście do zagadania HPC zmienia całe branże i gwałtownie przyspiesza wprowadzanie nowych rozwiązań i najnowocześniejszych narzędzi do wydajnych obliczeń w sposób umożliwiający klientom i partnerom szybkie uzyskanie wymiernych korzyści" - powiedział Michael Miller, prezes firmy SUSE ds. strategii, aliansów i marketingu.

"Rozwiązanie HPC Orchestrator naszej firmy zostało opracowane z myślą o uproszczeniu w przedsiębiorstwach i instytucjach procesów wdrażania, serwisowania i obsługi technicznej środowisk do wydajnych obliczeń. Te przedsiębiorstwa, które wdrożą produkt Intel HPC Orchestrator z systemem SUSE Linux Enterprise Server, skorzystają z innowacji ze świata open source, a stos oprogramowania HPC do integracji i sprawdzania poprawności objęty pomocą techniczną firm Intel i SUSE zapewni im spokój ducha" - powiedział Charles Wuischpard, wiceprezes działu rozwiązań dla centrów przetwarzania danych i dyrektor działu platform do wydajnych obliczeń w firmie Intel.

Rozwiązanie Intel HPC Orchestrator z systemem SUSE Linux Enterprise Server for HPC umożliwia klientom korzystanie z oprogramowania do obsługi obciążeń HPC z pełnym wsparciem technicznym. Wraz z zapewnieniem wspólnej pomocy technicznej dającej przedsiębiorstwom jeden punkt kontaktu, firmy SUSE i Intel podejmą współpracę przy optymalizacji systemu SUSE Linux Enterprise Server pod kątem obsługi oprogramowania systemowego HPC firmy Intel. Dodatkowo firma Intel skorzysta z usługi open source Open Build Service do stworzenia i opublikowania oprogramowania systemowego Intel HPC Orchestrator.

Stos Intel HPC Orchestrator z systemem SUSE Linux Enterprise Server zostanie udostępniony przez firmę Intel w czwartym kwartale 2016 roku.

Źródło: SUSE