Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Eaton integruje Intelligent Power Manager z VMware vRealize Operations

VMware ReadyEaton, firma specjalizująca się w zarządzaniu energią, ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na skalę globalną wersji 1.52 swojego oprogramowania Intelligent Power Manager, które oferuje możliwość zintegrowania z platformą VMware vRealize Operations. Od teraz, osoby zarządzające i kierownicy centrów danych mogą używać oprogramowania Intelligent Power Menager i Infrastructure Management Pack w celu monitorowania stanu ryzyka, wydajności oraz wyposażenia związanego z energią w sposób podobny do tego, w jaki używają vRealize Operations firmy VMware do zarządzania swoimi urządzeniami informatycznymi w opierających się na oprogramowaniu centrach danych.


"Integracja Eaton z vRealize Operations firmy VMware oferuje możliwość korzystania z pojedynczego panelu sterowania do obsługi systemów komputerowych i sieciowych, systemów magazynowania, zarządzania energią oraz organizacji przestrzennej zasilania. Idzie to bezpośrednio w parze z wizją firmy VMware: oferowania scalonej platformy zarządzania infrastrukturą centrów danych" - powiedział Sajai Krishnan, wiceprezes marketingu produktów ds. zestawów narzędzi służących do zarządzania w VMware.

"Klienci mogą w łatwy sposób uzyskać dostęp do pakietu zarządzania za pomocą platformy VMware Solution Exchange i w ciągu kilku minut rozpocząć gromadzenie danych za pośrednictwem Intelligent Power Manager firmy Eaton oraz analizowanie ich przy pomocy VMware vRealize Operations."

Integracja najnowszego oprogramowania Intelligent Power Manager firmy Eaton z VMware pozwala na ujednolicone korzystanie z platformy vRealize Operations VMware w celu monitorowania i zarządzania energią i wyposażeniem, takim jak zasilacze awaryjne (ang. uninterruptible power systems, UPS) oraz urządzeniami dystrybucji energii (ang. power distribution units, PDU), co pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy przez zagwarantowanie końcowym użytkownikom obszernych raportów na temat planowania możliwości energetycznych i przydziału pracy. Dzięki połączeniu z VMware vRealize Operations kierownicy centrów danych mogą także skorzystać z jej możliwości w zakresie analiz prognozujących i inteligentnych alarmów, aby ocenić konieczność wykonania konserwacji zapobiegawczej lub dokonania napraw swoich urządzeń związanych z zasilaniem i otoczeniem.

Co więcej, oprogramowanie Intelligent Power Manager firmy Eaton oferuje użytkownikom końcowym funkcje wszechstronnego wyłączenia infrastruktury. Umożliwia ona klientom zaoszczędzenie czasu i pieniędzy przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomu ryzyka, pozwalając klientom z łatwością wyłączyć całe otoczenie informatyczne bez wymuszenia wyłączenia wirtualnej maszyny lub serwera hostingowego - nawet w centrach danych używających wysokodostępnych serwerów hostingowych firmy VMware.

"Jako że operatorzy przechodzą z wirtualnego modelu centrum danych do modelu opartego na oprogramowaniu, ogromnie istotne staje się oprogramowanie umożliwiające wszechstronne zarządzanie operacjami z możliwością aktywnego zarządzania sprzętem energetycznym pod kątem ich stanu, ryzyka i wydajności, a także serwerami, siecią i pojemnością. Najnowsze udoskonalenia w oprogramowaniu Intelligent Power Manager firmy Eaton, uwidocznione przez jego niedawną integrację z VMware vRealize Operations, posiadają jeszcze większą wartość dla biznesu, umożliwiając klientom połączenie zarządzania i kontrolę nad działaniami w obrębie centrum danych" - stwierdził Hervé Tardy, wiceprezes i główny kierownik z działu ds. jakości zasilania w sektorze elektrycznym Eaton.

Dzięki wersji 1.52 oprogramowania Intelligent Power Manager firmy Eaton klienci mają teraz więcej kontroli nad swoimi PDU wspomagającymi ich infrastrukturę informatyczną. Użytkownicy mogą z dużo większą niezawodnością włączać i wyłączać skupiska PDU oraz resetować je przez pomocy oprogramowania Intelligent Power Manager. Najnowsza wersja platformy oferuje większą dokładność w zarządzaniu działaniami i alarmami w przypadku zdarzenia związanego z energią lub otoczeniem, dostarczając więcej informacji o przyczynie alarmu, dzięki czemu klienci mogą reagować precyzyjniej i szybciej.

Firma Eaton osiągnęła poziom Elitarnego Partnera w programie partnerskim VMware Technology Alliance, a jej oprogramowanie Intelligent Power Manager uzyskało certyfikat VMware Ready, największy wyraz uznania VMware, przyznawany na podstawie dokładnego procesu weryfikacji. Wersja 1.52 oprogramowania Intelligent Power Manager firmy Eaton dostępna jest w pakiecie podstawowym, darmowym dla pierwszych 10 urządzeń, a także w wersji korzystającej z zaawansowanych platform oferujących użytkownikom końcowym więcej możliwości i funkcjonalności w zakresie zoptymalizowanego systemu zarządzania i monitorowania zasilaniem.

Źródło: Eaton