Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

QNAP TVS-x82T - NAS-y następnej z Thunderbolt 2 i Storage Tiering

qnap tvs-x82tQNAP Systems, poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej serii serwerów NAS następnej generacji, wyposażonych w złącze Thunderbolt 2 - TVS-x82T. W ramach serii dostępne będą trzy modele (TVS-1282T, TVS-882T oraz TVS-682T), wyposażone w najnowsze wielordzeniowe procesory Intel szóstej generacji, wytwarzane w 14-nm procesie produkcyjnym. Zostały one zaprojektowane z myślą o potrzebach użytkowników biznesowych, korzystających z technologii pozycjonowania danych (Storage Tiering), Network Traffic Distribution czy partycjonowania na poziomie aplikacji (application-based partitioning) i gwarantują maksymalną wydajność.


Modele TVS-x82T wyposażono również w wyjście HDMI 2.0, umożliwiające przesyłanie obrazu o rozdzielczości 4K (do 60 klatek na sekundę), a także funkcję rozbudowywania przestrzeni dyskowej z wykorzystaniem innego NAS-a QNAP (dzięki technologii VJBOD).

Seria TVS-x82T jest doskonałym rozwiązaniem dla firm planujących budowę funkcjonalnej i bezpiecznej prywatnej chmury, a intuicyjny i wygodny w obsłudze system QTS umożliwia łatwe przeprowadzenie wszelkich operacji związanych z przechowywaniem plików, backupem oraz udostępnianiem i synchronizowaniem danych. Urządzenia obsługują scentralizowane, zdalne zarządzanie za pomocą QRM+ (QNAP Remote Manager Plus), co pozwala pracownikom działów IT wygodnie mapować, monitorować i zarządzać krytycznymi dla organizacji urządzeniami (serwerami, komputerami, terminalami TC) w sieci, a także zdalną funkcję KVM (Keyboard, Video, Mouse) dla urządzeń IPMI (w tym również nagrywanie i odtwarzanie KVM, ułatwiające monitorowanie aktywności użytkowników).

Virtualization Station umożliwia hostowanie maszyn wirtualnych Windows Linux UNIX i Android zaś Container Station integruje “lekkie” technologie wirtualizacyjne LXC oraz Docker. Seria TVS-x82T obsługuje też VMware, Citrix, Microsoft Hyper-V oraz Windows Server 2012 R2, co pozwala użytkownikom na wygodne i elastyczne wdrażanie i zarządzanie środowiskami wirtualnymi. Obsługę nowych produktów QNAP ułatwia technologia QvPC, umożliwiająca korzystanie z NAS-a jak z klasycznego komputera PC - po podłączeniu do niego klawiatury, myszy i wyświetlacza z portem HDMI (użytkownik może w tym trybie np. korzystać z danych, uruchamiać maszyny wirtualne, surfować po sieci, odtwarzać multimedia czy obserwować strumienie wideo z monitoringu w Surveillance Station).

"Odświeżona konfiguracja sprzętowa i nowe funkcje oprogramowania sprawiają, że seria TVS-x82T jest znaczącym krokiem do przodu w stosunku do wcześniejszego NAS-a QNAP z Thunderbolt 2, a fakt dostępności trzech różnych modeli zdecydowanie ułatwia wybór odpowiedniej wersji szerszemu gronu użytkowników. TVS-x82T oferuje funkcję pozycjonowania danych, partycjonowania na poziomie aplikacji i dystrybucji ruchu sieciowego, optymalizując w ten sposób efektywność różnych aplikacji NAS i będąc doskonałym propozycją dla firm poszukujących rozwiązania do wirtualizacji, przechowywania i rejestrowania danych z monitoringu, edycji wideo w wysokiej rozdzielczości i innych zastosowań" - mówi David Tsao, Product Manager QNAP.

W urządzeniach z serii TVS-x82T zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania sprzętowe, gwarantujące najwyższą wydajność - w tym wbudowane złącza SATA M.2 SSD, 2.5” SSD, segmentowy, inteligentny system chłodzenia oraz możliwość instalowania dysków bez konieczności używania narzędzi. Dzięki zastosowaniu technologii QNAP Qtier, urządzenia z serii TVS-x82 oferują funkcję automatycznego pozycjonowania danych, pozwalającą na stałe optymalizowanie rozmieszczenia danych pomiędzy dyskami M.2 SSD, SSD oraz SATA; wszystkie z tych nośników danych mogą być skonfigurowane jako niezależne partycje do przechowywania różnych aplikacji (by zapewnić wystarczająco wydajny transfer danych dla każdej z nich). Co więcej, dzięki wielu portom sieciowym, aplikacje mogą używać dedykowanych interfejsów - co z kolei pozwala na zapewnienie im gwarantowanego transferu w sieci.

NAS-y z serii TVS-x82T wyposażono w trzy porty HDMI, w tym jeden HDMI 2.0. Użytkownicy mogą podłączyć NAS-a np. do telewizora HD lub innego odbiornika A/V i wykorzystać wszechstronny odtwarzacz multimedialny HD Player (dostępny w HD Station) oraz pilota QNAP do wygodnego przeglądania i odtwarzania (również w 4K / 60 klatek/s) zapisanych na dyskach materiałów. Możliwe jest również jednoczesne wykorzystywanie trzech ekranów (w trybie duplikacji lub rozszerzenia pulpitu), co znacznie ułatwia pracę.

Pojemność urządzeń z serii TVS-x82T można zwiększyć, podłączając do nich do sześciu obudów rozszerzających QNAP Thunderbolt 2 (TX-800P oraz TX-500P). Przestrzeń dyskową nowości można również powiększyć korzystając z nowej funkcji VJBOD (Virtual JBOD), która pozwala na wykorzystanie niewykorzystanych zasobów dyskowych innych NAS-ów QNAP jako wirtualnych dysków, które można podmontować jako lokalne i wykorzystać do przechowywania danych, aplikacji czy nawet stworzenia jednostki LUN. "VJBOD jest wygodną i atrakcyjną kosztowo metodą wykorzystania niepotrzebnej w danej chwili przestrzeni dyskowej innych NAS-ów i oferuje firmom alternatywą metodę maksymalizowania wykorzystania zasobów storage" - wyjasnia Ripple Wu, Product Manager QNAP.

Urządzenia z serii TVS-x82T Thunderbolt 2 NAS obsługują nie tylko technologię Thunderbolt 2 (20 Gbps), ale wyposażone są również w dwa porty 10GbE, co gwarantuje użytkownikowi elastyczność i niesamowitą wydajność. Nowości idealnie sprawdzą się we współpracy z wyposażonymi w złącze Thunderbolt komputerami Mac i Windows - np. podczas pracy z materiałami 4K, przechowywanu plików czy backupie.

Specyfikacja
TVS-1282T: 8 x 3.5”/2.5” HDD i 4 x 2.5” SSD
- TVS-1282T-i5-16G: czterordzeniowy procesor Intel Core i5-6500 3.6 GHz, 16GB pamięci DDR4 RAM
- TVS-1282T-i7-32G: czterordzeniowy procesor Intel Core i7-6700 3.4 GHz, 32GB pamięci DDR4 RAM

TVS-882T: 6 x 3.5”/2.5” HDD i 2 x 2.5” SSD
- TVS-882T-i5-16G: czterordzeniowy procesor Intel Core i5-6500 3.6 GHz, 16GB pamięci DDR4 RAM

TVS-682T: 4 x 3.5”/2.5” HDD i 2 x 2.5” SSD
- TVS-682T-i3-8G: dwurdzeniowy procesor Intel Core i3-6100 3.7 GHz, 8GB pamięci DDR4 RAM

Tower NAS; dyski SATA 6Gbps/3Gbps obsługujące hot-swap; segmentowe inteligentne chłodzenie; 2x port Thunderbolt 2, 2x porty M.2 SSD; 2x port 10GBase-T LAN,4x porty Gigabit LAN; 3x port HDMI (2x HDMI 1.4b, 1x HDMI 2.0); porty PCIe Gen.3; 5x port USB 3.0; 1x port 3.5mm audio jack, 2x wbudowane głośniki

Źródło: QNAP