Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Wirtualizacja sieci - e-learning VMware

VMware e-learningNa stronach VMware Training, udostępniono nową wersję bardzo interesującego, bezpłatnego szkolenia e-learningowego - VMware Network Virtualization Fundamentals 2016, które poświęcone jest tematyce sieci w środowisku zwirtualizowanym.


Twórcy czterogodzinnego, interaktywnego kursu, postawili sobie za zadanie przybliżyć i wyjaśnić zagadnienia sieciowe z jakimi można się zetknąć budując infrastrukturę z wykorzystaniem rozwiązań VMware, a w szczególności z wykorzystaniem VMware NSX.

W pierwszym, krótkim module zawarto charakterystykę i cele kursu, przedstawiono wpływ innowacji technologicznych na zmiany i usprawnienia biznesu, jak również przybliżono możliwe opcje szkoleniowe i ścieżki certyfikacyjne dla osób, które chcą zagłębić się w tematyce wirtualizacji sieci.

Drugi moduł stanowi wprowadzenie do centrów danych definiowanych programowo (SDDC) i wirtualizacji sieci. Omówiono architekturę infrastruktury i przedstawiono korzyści z wdrożenia wirtualizacji sieci w oparciu o VMware NSX.

W trzecim module scharakteryzowano poszczególne komponenty i usługi VMware NSX. Omówiono możliwości wirtualnego przełącznika, routingu przy pomocy VMware NSX, jak również cenne wskazówki dotyczące równoważenia obciążenia.

Czwarty moduł poświęcony jest kwestiom bezpieczeństwa i mechanizmom z tym związanym, zaimplementowanym w VMware NSX. Przedstawiono wyzwania z jakim należy się zmierzyć wdrażając wirtualizację sieci i jak w tym może wspomóc administratorów i architektów NSX Distributed Firewall.

Piąty, ostatni moduł zawiera liczne przypadki wykorzystania VMware NSX w raz z korzyściami jakie wnosi do centrum danych nowa technologia. W module tym nie mogło zabraknąć takich tematów jak mikrosegmentacja (Micro-Segmentation) i DMZ. Sporo miejsca poświęcono również wykorzystaniu wirtualizacji sieci w środowisku wirtualnych desktopów (VDI) zbudowanym w oparciu o VMware Horizon. Z tego modułu dowiesz się również o możliwościach integracji NSX z innymi rozwiązaniami VMware, jak vRealize Automation i vCloud Director.

Szkolenie można rozpocząć po wcześniejszej rejestracji na tej stronie.