Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

OVH i VMware uruchamiają Software Defined Data Center

Cloud COmputingMając na uwadze poprawę konkurencyjności i innowacyjności, przedsiębiorstwa są zmuszone do redukcji kosztów IT oraz poprawy sprawności, elastyczności i wydajności infrastruktury. Chcąc pomóc w sprostaniu tym wyzwaniom, OVH inicjuje dziś pierwszy krok w kierunku "Software-Defined Data Centers" działających w modelu "on demand", czyli generację inteligentnych, wirtualnych centrów danych, wyposażonych w dedykowane, w pełni zautomatyzowane rozwiązania.


Przedsiębiorstwa oczekują lepszej oferty usług chmurowych
W ciągu zaledwie kilku lat, ze względu na wysoką skalowalność, szybkość i ewolucję infrastruktury, technologia chmurowa stała się atrakcyjna niemal dla każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od branży czy wielkości. Obecnie firmy koncentrują się na skróceniu czasu wdrożenia rozwiązań oraz konfiguracji bezpieczeństwa sieci. Wobec nowych oczekiwań klientów, OVH zintegrowało chmurę dedykowaną z platformą wirtualizacji sieci VMware NSX. Umożliwi to menedżerom infrastruktury IT wprowadzenie, za pomocą zaledwie kilku kliknięć, wszystkich niezbędnych elementów koniecznych do stworzenia potrzebnej platformy (firewalla, usług rozszczepienia ruchu typu Load Balancer, sieci prywatnych itp.). Ponadto rozwiązanie pozwoli w prosty sposób zdefiniować politykę zabezpieczeń za pomocą konsoli vSphere.
 
"Połączenie OVH Dedicated Cloud z usługami VMware vSphere oraz VMware vCenter Server oznacza, że klienci otrzymają rozwiązanie gotowe do użycia. Integracja z VMware NSX była pierwszym krokiem na drodze do stworzenia Software Defined Data Center na żądanie. Firmy zyskają możliwość całkowicie autonomicznej aktywacji technologii za pomocą panelu kontrolnego. Niebawem oferta zostanie uzupełniona o elementy tradycyjnej infrastruktury, takie jak pamięć VMware Virtual SAN oraz platformę VMware vRealize Operations do zarządzania operacjami. Ułatwienie automatyzacji procesów w firmach naszych klientów jest jednym z głównych celów OVH" - mówi Mirosław Klaba, Wiceprezes ds. Badań i Rozwoju w OVH.

Ekstremalna wydajność chmury
Potrzeba wysokiej wydajności wciąż rośnie i staje się krytyczna dla przedsiębiorstw, których praca wymaga minimalnego opóźnienia w odczycie oraz zapisie danych. Użytkownicy stosujący dostępne dziś datastore mogą natrafiać na pewne ograniczenia podczas obsługi przepływu znacznej ilości danych, zwłaszcza w przypadku bardzo dużych baz danych. OVH uzupełnia swoją ofertę o hosting dedykowany wykorzystujący sterowaną software-owo technologię VMware Virtual SAN All Flash, pracującą w oparciu o dyski SSD oraz dyski lokalne, co pozwala zwiększyć wydajności i zredukować opóźnienia. Każdy host składa się z dysków SSD odpowiadających za buforowanie i dwóch kolejnych dysków SSD połączonych w macierz RAID 0 na poziomie hosta i odpowiednik RAID 1 w połączeniu z innym zbiorem.

Usługi VMware vMotion, DRS i funkcje zwiększające odporność na uszkodzenia obejmą całą infrastrukturę usługi OVH Dedicated Cloud. Ponadto integracja technologii VMware vRealize Operations uprości zarządzanie i konserwację platformy. Administratorzy będą mieli możliwość wglądu do sieci, w czasie rzeczywistym oraz diagnostyki pod kątem kontroli obciążenia. Zyskają również możliwość zarządzania zasobami.

Chmura hybrydowa działająca w oparciu o Software Defined Data Center
Firmy mogą w pełni polegać na chmurze dedykowanej jako narzędziu umożliwiającemu udostępnienie użytkownikom zewnętrznym wszystkich zasobów zgromadzonych w centrach danych OVH. Wysoki poziom bezpieczeństwa potwierdzają przyznane certyfikaty PCI-DSS, ISO 27001, SOC 1 i SOC 2 typu 2. Przedsiębiorcy mają też gwarancję, że korzystają z tych samych technologii VMware, które zastosowano do zarządzania ich chmurą. Wraz z integracją rozwiązań uzupełniających, takich jak Dedicated Connect, firmy mogą tworzyć swoje własne chmury hybrydowe z dedykowanym połączeniem między infrastrukturą lokalną, a centrami danych OVH.

"Firma OVH, zdobywca tytułu Global Service Provider of the Year 2015, odgrywa coraz ważniejszą rolę w naszym programie partnerskim vCloud Air Network (vCAN). Nowe usługi oferowane przez OVH, w połączeniu z szerokim zakresem rozwiązań VWware tworzą spójną, bezpieczną platformę chmurową dla firm" - mówi Ajay Patel, Senior Vice-President VMware Cloud Provider Software.

"Jesteśmy szczęśliwi, że możemy być częścią ekosystemu partnerskiego VMware. Połączenie potężnej infrastruktury zdefiniowanej programowo z rozwiązaniami OVH oraz wspólne innowacyjne podejście, umożliwia nam zaoferowanie firmom nowych możliwości rozwoju i sprawia, że zyskują przewagę konkurencyjną na rynku" - komentuje Laurent Allard, Dyrektor Generalny OVH.

Źródło: OVH