Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

HPE wprowadza nowe rozwiązania storage w technologii All-Flash

HPEHewlett Packard Enterprise (HPE) przedstawiła nowe rozwiązania pamięci masowej, ułatwiące zwiększenie wykorzystania technologii All-Flash w centrach danych. Najważniejsze nowości w portfolio HPE 3PAR StoreServ to oferujący największą na rynku gęstość pojemności system all-flash, nieulotna pamięć masowa dla kontenerów, mechanizmy ochrony danych zintegrowane z technologią flash oraz udoskonalenia zunifikowanych pamięci masowych.


Dane to klucz do cyfrowej transformacji. Możliwość przyspieszenia procesów przechowywania danych, analizowania oraz ich ochrony może zapewniać przewagę konkurencyjną. Właśnie dlatego wielu klientów decyduje się w rekordowym tempie na zastosowanie rozwiązań flash oraz pamięci masowej definiowanej programowo.

HPE to jedyny duży dostawca pamięci masowych, który w ciągu ostatnich dwóch lat zwiększał udział w rynku. W ostatnim kwartale HPE miało największy udziału w rynku biorąc pod uwagę wszystkie pamięci masowe, przy czym zarówno Dell oraz EMC kontynuowały spadki. Nowe, przedstawione dziś rozwiązania wzmacniają czołową pozycję HPE w obszarze rozwiązań all-flash dla centrów danych i potwierdzają klarownie wyznaczoną ścieżkę rozwoju.

"Era dostawców specjalizujących się wyłącznie w pamięciach masowych właśnie się skończyła. Obecnie nastała era najbardziej zintegrowanej oferty rozwiązań IT. Wykorzystując technologie flash i rozwiązania definiowane programowo HPE oferuje unikalne innowacje sprzętowe i programowe umożliwiające obsługę hybrydowego IT -obejmujące różnorodne urządzenia oraz modele konsumpcyjne" - powiedział Manish Goel, SVP i GM w dziale Storage, Hewlett Packard Enterprise.

16x większa gęstość - mniejsze koszty w centrach danych
Pamięci masowe HPE all-flash umożliwiają wielu klientom transformację biznesową. Natomiast dzięki temu, że firma skoncentrowała swoje działania na zwiększaniu szybkości oraz obniżaniu cen a także usługach klasy enterprise, udało się osiągnąć bardzo szybki wzrost linii macierzy all-flash 3PAR.

Ogłaszając możliwość obsługi nowych dysków SSD 3D NAND o pojemności 7,68 TB oraz 15,36 TB przez rozwiązania 3PAR StoreServ, HPE chce utrzymać dotychczasowe tempo rozwoju. Wsparcie dla tych napędów oznacza bowiem, że HPE 3PAR StoreServ jest najbardziej gęstą i skalowalną macierzą all-flash dostępną na rynku - pozwala na obsługę 24 petabajtów użytkowej pojemności SSD w pojedynczym systemie a także 12x większą gęstość w porównaniu do systemów all-flash EMC. W ciągu ostatnich 24 miesięcy, HPE udało się 16x zwiększyć gęstość flash oraz obniżyć o 40 procent koszty w przeliczeniu na 1GB przestrzeni użytkowej systemów 3PAR.

Obsługa dysków SSD o dużej pojemności jest możliwa dzięki dwóm kluczowym technologiom: 3PAR Adaptive Sparing, opatentowanej technologii 3PAR, która gwarantuje, że dowolny dysk SSD, bez względu na rozmiar, może być obsłużony bez kompromisów i zapewnia 5x wytrzymałość mediów. Druga technologia to 3PAR Express Layout, która umożliwia osiągnięcie wyższej przepustowości zapewniając równoczesny dostęp z kontrolerów pamięci masowej 3PAR do dysków SSD.  

Aplikacje chmurowe z dostępnością danych na poziomie tier-1 dzięki integracji z Docker
Konteneryzacja to nowe podejście do zwiększania szybkości tworzenia aplikacji oraz elastycznego ich wdrażania. Jednak wraz z popularyzacją metodologii DevOps w przedsiębiorstwach, stało się jasne, że warunkiem ich zastosowania w środowiskach produkcyjnych są charakteryzujące się wysoką dostępnością, nieulotne pamięci masowe.

Właśnie dlatego - dzięki współpracy z ClusterHQ - HPE dostarcza sterowniki Docker-OpenStack w ramach oficjalnej edycji OpenStack a także udostępnia oficjalną wtyczkę Docker Integrated Volume Plugin dla pamięci masowej HPE 3PAR StoreServ. Sterownik, który jest zintegrowany z silnikiem Docker, umożliwia zaoferowanie nieulotnej pamięci masowej dla kontenerów a także pozwala na wykorzystanie zoptymalizowanych macierzy flash HPE 3PAR StoreServ jako podstawowej pamięci masowej dla uruchamianych z użyciem Docker wdrożeń - zwirtualizowanych lub bare-metal - kontenerów. Dzięki tej integracji, aplikacje w kontenerach mogą korzystać z zaawansowanych usług takich jak szyfrowanie, zapewnianie jakości (QoS), migawki, replikacja czy deduplikacja.

Udoskonalony zintegrowany dostęp do danych i zoptymalizowana ochrona
W miarę popularyzacji technologii flash w centrach danych ogromnego znaczenia nabrała ochrona i zabezpieczanie przepływających z dużą szybkością danych - realizacja tych zadań przy wykorzystaniu tradycyjnych metod stała się niemożliwa. HPE Recovery Manager Central (RMC) rozwiązuje ten problem przenosząc bezpośrednio migawki aplikacji z pamięci masowej flash 3PAR na mniej istotną pamięć masową - 23x szybciej w porównaniu do tradycyjnego backupu pamięci masowej. Co przekłada się na zmniejszenie ryzyka, ale także - dzięki zastosowaniu deduplikacji HPE StoreOnce - zmniejszenie wymagań w zakresie pojemności o 95 procent lub nawet więcej. Dzisiaj, HPE rozszerzyło ekosystem aplikacyjny HPE RMC obejmując bazy danych Oracle, SAP HANA oraz 3PAR File Persona. Nowe aplikacje uzupełniają istniejące możliwości zintegrowanej z aplikacjami ochrony dla VMware, Microsoft SQL oraz dowolnej aplikacji obsługującej Microsoft VSS uruchomionej jako maszyna wirtualna.

Źródło: Hewlett Packard Enterprise

Logowanie i rejestracja