Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld
VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld

Podczas konferencji VMworld 2016 Europe trwającej w Barcelonie, firma VMware zapowiedziała nową wersję platformy wirtualizacji stanowiącej fundament dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC) - vSphere 6.5. Podanie tej informacji podczas europe...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Hewlett Packard Enterprise prezentuje OneView 3.0

Hewlett Packard EnterpriseHewlett Packard Enterprise (HPE) zaprezentowała OneView 3.0, który umożliwi wykorzystanie inteligencji technologii definiowanych programowo dla wielu linii rozwiązań infrastrukturalnych HPE, m.in. HPE ProLiant, HPE BladeSystem, HPE 3PAR StoreServ, rozwiązań HPE Hyper Converged oraz HPE Synergy, pierwszej na rynku infrastrukturze komponowalnej.


Klienci oczekują obecnie uproszczenia codziennych działań - chcą uruchamiać aplikacje w krótszym czasie i mieć możliwość szybkiego wykorzystania najnowszych narzędzi takich jak Docker, SaltStack czy Chef. HPE OneView oferuje możliwość wykorzystania inteligencji technologii definiowanych programowo, automatyzację związana z wykorzystaniem szablonów obciążeń oraz otwartą integrację dzięki ujednoliconemu API - w efekcie organizację mogą udostępniać swoją infrastrukturę szybciej w celu podnoszenia efektywności.

Najważniejsze nowości w HPE OneView to:
• Nowy globalny pulpit, który upraszcza obsługę IT w środowiskach znacznych rozmiarów oraz rozproszonych geograficznie, w tym także zarządzanie zdalnymi lokalizacjami. Pulpit prezentuje użytkownikom kompletny widok infrastruktury bez względu na faktyczną lokalizację sprzętu, a także obsługuje fizyczne, wirtualne, hiperkonwergentne i komponowalne infrastruktury.
• Uproszczone kompleksowe zarządzanie przełącznikami w sieciach heterogenicznych - realizowane dzięki połączeniu HPE Intelligent Management Center (IMC) z OneView. Umożliwia to szybką i niezawodną automatyzację procesów manualnych.
• Integracja z HPE Helion CloudSystem 10, który udostępnia indywidualne serwery fizyczne lub całe klastry wirtualizacyjne bezpośrednio z konsoli CloudSystem - to eliminuje wiele organizacyjnych działań niezbędnych do udostępnienia fizycznej infrastruktury zanim zostaną zdefiniowane oraz uruchomione usługi cloud.

"Organizacje potrzebują narzędzi, które pozwalają na uproszczenie operacji IT, odpowiadanie na żądania biznesu i działanie w takim tempie jak dostawcy cloud. Liczy się także zwiększanie produktywności, bo w konsekwencji uwalnia się zasoby IT potrzebne do dostarczania nowych i innowacyjnych usług dla klientów. Nasza misja polega na upraszczaniu IT dla klientów. Niezależnie od tego czy zarządzają i utrzymują infrastrukturę, posiadają tradycyjne aplikacje czy rozwijają nowe generujące przychody usługi w oparciu o aplikacje chmurowe - HPE OneView to silnik automatyzacji infrastruktury zbudowany z myślą o osiągnięciu tego celu" - mówi Ric Lewis, senior vice president oraz general manager w dziale Converged Datacenter Infrastructure w Hewlett Packard Enterprise.

Ponadto HPE OneView 3.0 oferuje następujące udoskonalone funkcje/nowości:
• Nowy mechanizm udostępniania dla platform HPE ProLiant DL. Klienci mogą teraz uruchamiać infrastrukturę serwerową zoptymalizowaną dla konkretnych obciążeń. Nowe monitorowanie obsługuje linię HPE Apollo, rozszerzając zasięg możliwości zarządzania o kolejne rozwiązania infrastrukturalne.
• Migracja ze środowisk Virtual Connect do HPE OneView jest 4X szybsza i nie wymaga żadnego przestoju ani nie zakłóca działania żadnych usług.
• Ekosystem partnerów HPE OneView powiększający się o SaltStack, SUSE, Eaton oraz nLyte, sprawia, że narzędzia do zarządzania partnerami, rozwojem aplikacji, chmurą i ośrodkami przetwarzania danych stają się jeszcze bardziej zwinne i efektywne.
• HPE OneView 3.0 będzie dostępny w Q3.

Źródło: Hewlett Packard Enterprise