Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Hewlett Packard Enterprise prezentuje OneView 3.0

Hewlett Packard EnterpriseHewlett Packard Enterprise (HPE) zaprezentowała OneView 3.0, który umożliwi wykorzystanie inteligencji technologii definiowanych programowo dla wielu linii rozwiązań infrastrukturalnych HPE, m.in. HPE ProLiant, HPE BladeSystem, HPE 3PAR StoreServ, rozwiązań HPE Hyper Converged oraz HPE Synergy, pierwszej na rynku infrastrukturze komponowalnej.


Klienci oczekują obecnie uproszczenia codziennych działań - chcą uruchamiać aplikacje w krótszym czasie i mieć możliwość szybkiego wykorzystania najnowszych narzędzi takich jak Docker, SaltStack czy Chef. HPE OneView oferuje możliwość wykorzystania inteligencji technologii definiowanych programowo, automatyzację związana z wykorzystaniem szablonów obciążeń oraz otwartą integrację dzięki ujednoliconemu API - w efekcie organizację mogą udostępniać swoją infrastrukturę szybciej w celu podnoszenia efektywności.

Najważniejsze nowości w HPE OneView to:
• Nowy globalny pulpit, który upraszcza obsługę IT w środowiskach znacznych rozmiarów oraz rozproszonych geograficznie, w tym także zarządzanie zdalnymi lokalizacjami. Pulpit prezentuje użytkownikom kompletny widok infrastruktury bez względu na faktyczną lokalizację sprzętu, a także obsługuje fizyczne, wirtualne, hiperkonwergentne i komponowalne infrastruktury.
• Uproszczone kompleksowe zarządzanie przełącznikami w sieciach heterogenicznych - realizowane dzięki połączeniu HPE Intelligent Management Center (IMC) z OneView. Umożliwia to szybką i niezawodną automatyzację procesów manualnych.
• Integracja z HPE Helion CloudSystem 10, który udostępnia indywidualne serwery fizyczne lub całe klastry wirtualizacyjne bezpośrednio z konsoli CloudSystem - to eliminuje wiele organizacyjnych działań niezbędnych do udostępnienia fizycznej infrastruktury zanim zostaną zdefiniowane oraz uruchomione usługi cloud.

"Organizacje potrzebują narzędzi, które pozwalają na uproszczenie operacji IT, odpowiadanie na żądania biznesu i działanie w takim tempie jak dostawcy cloud. Liczy się także zwiększanie produktywności, bo w konsekwencji uwalnia się zasoby IT potrzebne do dostarczania nowych i innowacyjnych usług dla klientów. Nasza misja polega na upraszczaniu IT dla klientów. Niezależnie od tego czy zarządzają i utrzymują infrastrukturę, posiadają tradycyjne aplikacje czy rozwijają nowe generujące przychody usługi w oparciu o aplikacje chmurowe - HPE OneView to silnik automatyzacji infrastruktury zbudowany z myślą o osiągnięciu tego celu" - mówi Ric Lewis, senior vice president oraz general manager w dziale Converged Datacenter Infrastructure w Hewlett Packard Enterprise.

Ponadto HPE OneView 3.0 oferuje następujące udoskonalone funkcje/nowości:
• Nowy mechanizm udostępniania dla platform HPE ProLiant DL. Klienci mogą teraz uruchamiać infrastrukturę serwerową zoptymalizowaną dla konkretnych obciążeń. Nowe monitorowanie obsługuje linię HPE Apollo, rozszerzając zasięg możliwości zarządzania o kolejne rozwiązania infrastrukturalne.
• Migracja ze środowisk Virtual Connect do HPE OneView jest 4X szybsza i nie wymaga żadnego przestoju ani nie zakłóca działania żadnych usług.
• Ekosystem partnerów HPE OneView powiększający się o SaltStack, SUSE, Eaton oraz nLyte, sprawia, że narzędzia do zarządzania partnerami, rozwojem aplikacji, chmurą i ośrodkami przetwarzania danych stają się jeszcze bardziej zwinne i efektywne.
• HPE OneView 3.0 będzie dostępny w Q3.

Źródło: Hewlett Packard Enterprise